Saab 9-5 Aero 2.3T 184kw manual, 2003, Erx666

Vasta
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#1

K Juun 18, 2008 14:43

Tere.

Soetades omale uue auto astusin ka mina Saabi maailma.
Autoks on Saab 9-5 Aero Estate 2,3L 184kw/250hp ja manual kastiga, aastaks on 2002/12
Kuna auto minu käes nii vähe aega olnud siis pole veel jõudnud midagi erilist sinna aretada.
Plaanis on lasta auto üle vaadata kuna tundub ,et mõned asjad on sillas läbi.
Nimelt tagasillas on mingi kummi kiuks sees kui künklikul teel liigun. Tundub ka ,et mõni mootoripatjadest on saba andnud(milline ei tea).
Esimesed pidurid vilistavad kui õrnalt pidurit puudutada, kuigi klotsid on uued, ju siis on pandud mingid vuffel klotsid, kuid kuna klotsi on küllalt siis pole mõtet veel vahetama hakata.
Äkki keegi teab mõnda head nippi kuidas selle vilina ära saaks sealt.
Vahest viskas autosse sellise kopitanud(läppanud) lõhna, tuulates siin foorumis siis leitsin ühe teema kus kiideti Comma toodet mis pidi kliima süsteemi puhastama seentest ja mustusest. Täna proovisin ära ja eks see tulemus ole varsti tunda.
Helisüsteem on orig. kohta üllatavalt hea kuid siiski midagi jääb puudu.
Üritasin siis komposid siis ette panna , kuid kui ustes asuvatesse kõlli juhtmetesse ära ühendasin siis madalsagedus tuli kuid tweeter sahises.
Arvan ,et kuskil on filtrid vahel(arvan ,et raadios).
Siis loobusin ja panin kokku tagasi.
Vaatasin ,et taga aknalaual on olemas ovaalide kohad kuid pole midagi ja juhtmeid ühendamiseks ka ei leidnud.
Oeh eks neid küsimusi ja uurimist on palju aga arvan ,et esialgu aitab.
Normaalseid pilte pole veel jõudnud teha, kuid ega need ka tulemata jää:thumb:
Igasugused nõuanded ja kust midagi head Saabile saab on teretulnud.
Lisasin ka mingi kehva pildi mis moblaga tehtud.
Pilt

Tervitades Erkki
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

K Juun 18, 2008 14:49

Audio teema on siit ka palju läbi käinud... Soovituslik lugemine enne helisüsteemi kallale ronimist.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#3

K Juun 18, 2008 14:51

Algselt postitas: Erx666

Esimesed pidurid vilistavad kui õrnalt pidurit puudutada, kuigi klotsid on uued, ju siis on pandud mingid vuffel klotsid, kuid kuna klotsi on küllalt siis pole mõtet veel vahetama hakata.
Äkki keegi teab mõnda head nippi kuidas selle vilina ära saaks sealt.


Vilistavad klotsid ei pruugi kindlasti tähendada nn "vuffel" klotsi. Kõvema seguga klotsid vilistavad ka. Samuti vilistavad täiesti normaalsed klotsid ka mõnikord.
Iga ratas veab and then some!
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#4

K Juun 18, 2008 15:18

Algselt postitas: Cyber
Audio teema on siit ka palju läbi käinud... Soovituslik lugemine enne helisüsteemi kallale ronimist.


Tänx. Siit järeldub ,et mul on AS2.
Lihtsam oleks vist mingi aktiivsubwoofer pagassi panna ja muud mitte torkida.
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#5

K Juun 18, 2008 15:20

Algselt postitas: IFF
Algselt postitas: Erx666

Esimesed pidurid vilistavad kui õrnalt pidurit puudutada, kuigi klotsid on uued, ju siis on pandud mingid vuffel klotsid, kuid kuna klotsi on küllalt siis pole mõtet veel vahetama hakata.
Äkki keegi teab mõnda head nippi kuidas selle vilina ära saaks sealt.


Vilistavad klotsid ei pruugi kindlasti tähendada nn "vuffel" klotsi. Kõvema seguga klotsid vilistavad ka. Samuti vilistavad täiesti normaalsed klotsid ka mõnikord.


Nu jah, seda küll. Aga kuidas ma nad vait saan:wall:
jube vastik on kõik vahivad kui pidurdan ja tahavad:gun:
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#6

K Juun 18, 2008 15:26

Ma ka alguses põdesin vilistavate klotside pärast 9-5l ja uurisin kuidas vilinast lahti saab. Pakuti välja varianti orig klotsid panna ja sel juhul võib vilin kaduda aga võib ka mitte. Lõpuks harjusin ära ja hiljem jäi vilistamine ka vaiksemaks. Griffinil samamoodi piduriklotsid vilistavad pidurdades aga ei hakka sellepärast oma pead vaevama enam:)
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#7

K Juun 18, 2008 15:51

Algselt postitas: vmaster
Ma ka alguses põdesin vilistavate klotside pärast 9-5l ja uurisin kuidas vilinast lahti saab. Pakuti välja varianti orig klotsid panna ja sel juhul võib vilin kaduda aga võib ka mitte. Lõpuks harjusin ära ja hiljem jäi vilistamine ka vaiksemaks. Griffinil samamoodi piduriklotsid vilistavad pidurdades aga ei hakka sellepärast oma pead vaevama enam:)


Oky see ,et ma ainuke pole juba teeb tuju:thumb:.
Kas keegi oskab öelda kust saaks remondikataloogi ja kasutusjuhendi sellele masinale? kõigeparem oleks kui netist saaks muidugi aga kui ei saa siis olen ka nõus soetama need.
Plaasin on vahetada ka kõik filtrid siis mis firma omasid soovitate ja kust osta?
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#8

K Juun 18, 2008 15:52

Kas mulle tundub, või pildil on hoopis sedaankerega 9-5 mitte estate?!?!?
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#9

K Juun 18, 2008 15:56

Algselt postitas: avelito
Kas mulle tundub, või pildil on hoopis sedaankerega 9-5 mitte estate?!?!?


Jah sedaan on, sorry minu viga.
Ma räägin ma olen Saabi maailmas täielikult uustulnuk:head:
Ex ma igapäevaga õpin:P
Erx666
Postitusi: 6
Liitunud: E Juun 16, 2008 14:23
Asukoht:
Auto:

#10

N Juun 19, 2008 14:10

Eile siis sai süütevõtme patakas ka vahetatud, pistis karjuma teine:D
Vasta