Saab 9-5 Aero Estate, 2003, vvs [MÜÜDUD]

Vasta
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#1

L Jaan 01, 2011 17:13

Tervist klubilised :)

Sai eesti krooni ajal ostetud kulgur nimega SAAB.

Saab osutuks valituks oma iseäraliku kiiksu poolest nii seest kui väljast ning esmane kogemus Aero rooli taga andis edasisteks tegutsemisteks tooni juurde :cool:
Mulle sobivad värvid olid kas punane, valge või must. Ülejäänud toonid on igavad ja ei tekita emotsioone :P

Uueks autoks sai Saab 9-5 AERO Estate. Esmane registreerimine toimus 2002 aasta detsembri kuus. Eestisse toodi ta Šveitsist ning võeti arvele 2010 aasta oktoobris ja mina olen siin teine omanik alates 16.11.10.
Auto LS ostuhetkel oli 186 000-km ning enne ostu sai käidud VM-is (daagsi juures :thumb: ) ostueelsel ülevaatusel kus selgus, et 100 000-km pealt on garantii korras vahetatud mootor. Terve auto va. katus on Eestis üle värvitud ning väidetavalt häiris eelmist omanikku kriimud siin-seal. Tuttava maalri pilgu läbi on töö olnud üpris korralik :cool:

Lisadest on olemas automaat kast, roolilt käiguvahetuse võimalus, 2x vent istmed, 3x istmesoojendused, xenonid, parkimisandurid, vihmasensor, tumenev tahavaate peegel, katuseluuk, tagurdamisabi (parem peegel muudab nurka), Saabi navi, originaal subwoofer.

Tuleviku plaanid on nii välimuse, sisu ja heli suhtes olemas kuid enne suve ma ilmselt ei hakka nendega tegelema :)

Ostuhetkel olid all 3-kodaraga veljed, mis esialgu jäävad suve ootama ning seetõttu sai ostetud korralik komplekt rattaid talve jaoks.
Veljeks sai 17" Saabi BBS-id ja rehvid on Bridgestone Noranza naastud mõõduga 225/45 - head on :notworthy:


AUTO PUHTUS JA KORD ON VÄGA TÄHTSAL KOHAL!

Pilt
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
IQ*
Komakonstaabel
Postitusi: 512
Liitunud: P Okt 24, 2010 13:45
Asukoht:
Auto:

#2

P Jaan 02, 2011 10:45

Nii kena foto, et SAABi poleks pildile vajagi.
HEAD UUT AUTOT!
SAAB on tegusõna!
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#3

P Jaan 02, 2011 10:49

Tundub küll hea leid selle jutu järgi :)
portos
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 27, 2010 15:26
Asukoht:
Auto:

#4

P Jaan 02, 2011 12:28

soovin ka edu :)
keretööd ja värvimine 5113665
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#5

N Jaan 13, 2011 9:39

Veel mõni pilt ei teeks paha :)

Saabi navi vahetaks ma näiteks 2DIN multimeediakeskuse vastu. Kasu sellest navist midagi pole.
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#6

E Jaan 17, 2011 12:50

Saabi navi vahetaks ma näiteks 2DIN multimeediakeskuse vastu. Kasu sellest navist midagi pole.

Olen nüüd mõnda aega saanud seda originaal heli maitsta ja peab tõdema, et see polegi nii inetu nagu ma kartsin. On arvestatavad nii kõrged- kui ka keskmised sagedused. Tehase bassikas toimetab täitsa isuga madalaid sagedusi ja seda üpris eduliselt :)


Kuna süües on isu kasvanud, siis audio poole peal liiguvad sellised mõtted:

1. Korralikud komponendid + võimendi
2. Tehase mürtsutaja vahetada pisut kaasaegsema vastu + võimendi
3. Kõige lõpuks tuleb otsida mõni sobiv multikas praeguse asemele. Siin tuleb vaadata juba visuaalset külge, mis pole ka teab mis lihtne tegevus (Saabil).

Antud lehel on mõni 2DIN masin ja võibolla tuleb nende hulgast midagi valida: http://arcusepito.com/index.php?key=2DIN&page=1
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#7

E Jaan 31, 2011 13:13

Nädalavahetusel sai auto kallal veits nokitsetud ning vahetusse läksid esimesed parktule pirnid (originaalis sellised plässid kollased xenonite kõrval :mad: ) ilusate valgete LED-ide vastu. Nüüd on tulemus selline nagu soovisin - xenon ja parktuli on ühte valkjat tooni :)

Pilt


Esimesed suunatule pirnid asendasin kroomläikega pirnide vastu, mistõttu eemalt vaadatuna ei esine suunatulel enam oranši tooni.

Pilt


Samuti läksid vahetusse tagumised numbrituled ning senise luitunud valguse asemel on valge valge :cool:

Pilt


Salongivalgustus on ka värskendamisel aga kuna hetkel polnud vajalikku kogust LED-e saadaval, siis pildid tulevad peale täielikku installi :)


Mingil perioodil annab ilmselt ka kõrvalistujapoolne xenon saba mis on juba veits lillakamat tooni kui teine. Enne ma ilmselt kätt külge ei pane kui asi häirima hakkab :freak:


Lähiajal on plaanis auto nahahooldajate kätte viia ning siinkohal võib soovitada mõnda pädevat kohta sellel alal! Tartus tean vaid Jazzi kes võiks seda teenust pakkuda kuid kindlasti on ka pädevamaid asutusi, kasvõi Tallinnas :)
Kas vent istmete olemasolul tuleb mõnele asjale erilist tähelepanu pöörata?

Foorumist jäid sellised firmad silma:
www.minismart.ee
www.smartservice.ee
www.smartkosmeetik.ee
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#8

E Jaan 31, 2011 15:08

Tartus tehakse seal Riiamaanteel kiirabi kõrval ka täitsa asjalikku nahahooldust. Erinevad autoaiad käivad ka seal tegemas.
Regular Saab Guy
olikul
Postitusi: 123
Liitunud: P Okt 12, 2008 18:30
Asukoht:
Auto:

#9

E Jaan 31, 2011 17:41

Ma teen sul naha ilusaks puhtaks ja pehmeks kui soovi on :)
MiniSMART autode ilusalong http://www.minismart.ee Kvaliteetsed pesuteenused http://www.cleanservice.ee
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#10

E Jaan 31, 2011 22:28

Tartus tehakse seal Riiamaanteel kiirabi kõrval ka täitsa asjalikku nahahooldust. Erinevad autoaiad käivad ka seal tegemas.

Hea teada!
Käin läbi ja uurin asja :)

Ma teen sul naha ilusaks puhtaks ja pehmeks kui soovi on :)

Kuna ma pole varem nahksisu omanud, siis kas vent istmeid on tava nahk istmetest ka kuidagi keerulisem hooldada või ei ole olulist vahet? Pean silmas just aukudega istmepatja ja seljatuge!
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#11

T Veebr 01, 2011 23:12

Tartus tehakse seal Riiamaanteel kiirabi kõrval ka täitsa asjalikku nahahooldust. Erinevad autoaiad käivad ka seal tegemas.

Hea teada!
Käin läbi ja uurin asja :)

Käidud!
Kogu naha hoole läheb 30€

Kuna juhi istmel üks külgtugi vajab värskendamist ja värvimist, siis selle hind on 40€.

Nüüd olengi kahevahel, et kas lasen Tartus 70€-ga asjad ära teha või on MiniSmartil parema pakkumine (võin istmetest ka pildid teha) :freak:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#12

K Veebr 02, 2011 1:09

aga seda pakkumist võid ju nende käest küsida(MiniSmart)
Tartus tehakse seal Riiamaanteel kiirabi kõrval ka täitsa asjalikku nahahooldust. Erinevad autoaiad käivad ka seal tegemas.

Hea teada!
Käin läbi ja uurin asja :)

Käidud!
Kogu naha hoole läheb 30€

Kuna juhi istmel üks külgtugi vajab värskendamist ja värvimist, siis selle hind on 40€.

Nüüd olengi kahevahel, et kas lasen Tartus 70€-ga asjad ära teha või on minismartil parema pakkumine (võin istmetest ka pildid teha) :freak:
:drive:
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#13

K Veebr 02, 2011 3:00


Nüüd olengi kahevahel, et kas lasen Tartus 70€-ga asjad ära teha või on minismartil parema pakkumine (võin istmetest ka pildid teha) :freak:

aga seda pakkumist võid ju nende käest küsida(MiniSmart)

Kuna inimene MiniSmartist pakkus ise oma teenust, siis võib antud teemat siin edasi arendada :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#14

K Veebr 02, 2011 4:58

Loomulikult on võimalik oodata et pakutakse teenust aga alati on ju võimalik ise huvi tunda. :)
:drive:
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#15

K Veebr 02, 2011 9:33

Kuna ma pole varem nahksisu omanud, siis kas vent istmeid on tava nahk istmetest ka kuidagi keerulisem hooldada või ei ole olulist vahet? Pean silmas just aukudega istmepatja ja seljatuge!

Suurt vahet pole. Ikka enne puhtaks ja siis uus määre peale. Perfonaha puhul ma lisan hooldusvahendit väiksemates kogustes, et augud seda täis ei läheks.
olikul
Postitusi: 123
Liitunud: P Okt 12, 2008 18:30
Asukoht:
Auto:

#16

N Veebr 03, 2011 9:20

Kui sa oled Tartus siis usun, et parem sul ikka lasta Tartus se asi ka ära teha :)
MiniSMART autode ilusalong http://www.minismart.ee Kvaliteetsed pesuteenused http://www.cleanservice.ee
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#17

K Mär 16, 2011 21:04

Ilusat ilma ära kasutades sai täna suurem osa pigist maha pestud ning välise puhtuse huvides tuleb liigelda kas hommikul või õhtul, sest praktiliselt kõik teed on märjad ja rõvedalt näkased :wall:

Samuti tegelesin natuke pirni majandusega.
Nimelt sai Fasten Belts lambid töökorda tehtud ning regullitava kohtvalgusti sisse sättisin valge LED-i!


Lahti kakkumise käigus tekkisid mõned küsimused:

1. Kas lae lülititel pole mõnda valgustavat kontuuri mis pimedas võiks märku anda lüliti asukohast?

Pilt


2. Mis oluline jubin selle resti all olla võiks? Mikrofon?

Pilt


Kehva üllatusena kooles täna üks xenon ära!
Nüüd tuleb välja selgitada kas läbi on pirn või plokk :o


Muus osas olen autoga igati rahul...aga tuleks see suvi nüüd kiiremini :cool:

Pilt
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#18

E Apr 04, 2011 12:25

Mida soojemaks ilmad muutuvad seda rohkem ige paljaks läheb :headbang:

Selgus, et otsa sai siiski pirn ise :) Kärvanud xenoni välja võttes oli näha, et juhipoolne oli "noname" ning teine Osrami toodang!
Et asi hea saaks, vahetasin mõlemad xenonid ära ning kummardused DB-HP-le (IvarR ja Airo) erilise hinna eest (Osramid needki) :cool:

Pilt


Ostuhetkest saadik on mootoritulega lood nii ja naa - vahest põleb/vahest ei põle!
Mootori töös see tule asi igatahes ei kajastu, kõik töötab ilusasti ja ühtlaselt.

Kuna küünlad võivad veateadet põhjustada, siis sai need ära vahetatud! Muutusi ei ole täheldanud, pigem andis hingerahu juurde :)
Ilmselt tuleb uue DI peale üle kolida ja rahu majas...Tech näitab samuti DI viga.


Vanad küünlad:

Pilt


Uute küünalde karp:

Pilt

Pilt


Järgmise korrani...

Pilt


PS! Nädalavahetusel jõudis minuni tellitud asi välismaalt ning mõne päeva pärast läheb installiks :cool:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
portos
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 27, 2010 15:26
Asukoht:
Auto:

#19

E Apr 04, 2011 19:36

läheb suts rohkem aega.soojas hakkas aukudest mingit vorni iltsi tulema.hoijame paar päeva kapis
keretööd ja värvimine 5113665
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#20

T Apr 05, 2011 4:41

läheb suts rohkem aega...

No selge! Hõika kui saab tegutsema hakata :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#21

E Apr 11, 2011 12:48

Tegus nädalavahetus selja taga ja võib natuke jälle tegemistest pajatada...


Kuna tagumine osa vajas natuke agressiivsemat välimust, siis sai tellitud tagumisele luugile väike riiul! On põhjust tänada DB-HP-d, kelle kaudu asi kohale tuli ning kasutaja portost, kes tegeles värvimise- ja paigaldusega :drink:

Pilt


Et "esimene" õlivahetus oli vaja ära teha siis sai see ka tehtud ning sisse läks Castroli täissünt. Esimest korda nägin autot ka põhja alt ning vaade oli päris ilus ja korralik - viimane pütt on praktiliselt uus ning veermiku kontrolli käigus ei ilmnenud ühtegi viga :)


Ühel hetkel lakkasid stabiilselt töötamast esimeste uste kõlarid ning oli põhjust jälle nokitseda...

Lahti võtmine oli suht lihtne ja loogiline ning mis peamine, asjad jäid terveks :D

Pilt


Kui kõlar oli juba käes siis ei tulnud sealt tõesti piuksugi. Et mõnda vabat kõlarit ligidalt võtta polnud, tuli tagumine uks ka lahti lõhkuda. Toppisin tagumise kõlli siis esimese pistiku taha ning tulemus oli positiive, seejärel sättisin esimese taha ja tulemus oli veelgi positiivsem sest kõlar näitas juba elumärke :eureka:
Ainsaks loogiliseks sammuks oli kontaktide puhastamine, peale mida ärkasid mõlemad kõlarid "ellu" ning helipilt muutus totaalselt ilusamaks :love:
Lisaks tõi sära silma ka tõsiasi, et tegemist on Harman Kardon elementidega ning helipakett omab nimetust AS3 (7+1) :notworthy:

Pilt


Selle nädala jooksul on veel üks suurem muudatus plaanis aga sellest juba siis, kui asi sealmaal...


Pilt
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#22

E Apr 18, 2011 22:02

Naastude huvides tuli alla panna suve rehvid Aero velgedel. Sõidu müra vähenes üpris palju (aga mitte piisavalt). Kui aega on rohkem käes, siis kindlasti plaanin autosse ka mõned matid laduda :)


Mida rohkem ma selle autoga sõitsin, seda enam tundsin puudust toonitud klaasidest. Et esiklaas oli ka juba suht täkkeline, siis sai 2 asja korraga lahendatud. Uus esiklaas sai valitud toonitud sirmiga ja see on ka üks oluline lisa, millest puudust tundsin :cool:
Esimesed klaasid läksid kerge tooni alla ning tagumine ring sai pisut äkilisem.

Pilt


Uuteks kojameesteks valisin Trico raamita asjad.
Selle brändiga mul kogemused puudusid ja loodetavasti ei pea pettuma :P
Infoks veel niipalju, et vanad luuad olid 580mm, uued 600mm :facts:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
AAA
Postitusi: 272
Liitunud: N Dets 09, 2010 10:50
Asukoht:
Auto:

#23

E Apr 18, 2011 22:06

Ilus auto, linnapeal olen ikka näinud. Endale meeldivad need talveveljed rohkem kui hetke suve omad.
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#24

E Apr 18, 2011 22:11

Ilus auto, linnapeal olen ikka näinud. Endale meeldivad need talveveljed rohkem kui hetke suve omad.

Tänud :)

Ega ma nendest ratastest ka väga vaimustuses pole aga tegelen asjaga :cool:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
yamboo
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 15, 2011 23:30
Asukoht:
Auto:

#25

E Apr 18, 2011 23:16

Ilus Saab, tume klaasiring annab ikka palju scheffima välimuse.
Vasta