Saab 9-3 Aero, 2003, KerliVa

Vasta
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#1

K Jaan 29, 2014 19:01

Nii...Tükk aega sai siis siin ringi sobratud ja otsitud kuni viimaks leidsin Tallinnas oleva saabikese....Ta hakkas mulle kohe meeldima,ainuüksi piltidesse võis juba ära armuda....Minu kui naise jaoks oli muidugi ikka esmatähtis auto välimus...ega ma sisule eriti ei süvenenduki,kuigi kõik vajalik on sellel aparaadil täiesti olemas....
Ostsin auto nii ära,et polnud teda veel näinudki....Pettumustes olen ise süüdi...kuigi midagi hullu autol viga polegi...Miskitõttu kahjuks ei toimi ilusti puhuri mootor...kui u pool tundi sõita,siis hakkab tööle ja puhub ilusti sooja,aga kohe ise tööle ei hakka...
Esisillas on ka mingi väike kolks,aga saab siis teada,ui on remonditöökojas ära saanud käia....

Poisid,mul küsimuskes oskab tartus kõige paremini saabidega tegutseda,ehk teab keegi soovitada?
Aga ärge saabi esindust soovitaga,sest seal olen juba näinud,mis jama kokku keeratakse.....

Igatahes,Selline kaunitar siis mul hoovil nüüd...Suveks plaan alla panna käredamad veljed ja eks ikka nipet näpet nokitsemist on... Veel küsiks,kuskohas ma saaksin navi kaarte uuendada..



Lisatud failid
Kasutaja avatar
Oliver777
Postitusi: 301
Liitunud: K Jaan 16, 2013 11:04
Asukoht:
Auto:

#2

K Jaan 29, 2014 19:36

Tervist !

Naviga on vist see, et ega siin riigis see ei taha toimida nagu olen arusaanud, et tükk janti sellega on, eks targemad kirjutavad juurde. Aga muidu kena pill.

Teema on ainult vales alajaotuses, mulle tunndub, et tegu siiski SS-ga mitte NG alla kuuluvaga :)

Aga edu ! :)
Saab 9-3 MapTun Performance
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#3

K Jaan 29, 2014 19:43

Rõõm näha, et otsingud kandsid vilja ja lausa Aero näol :beer:
Veermiku kolinaid ma soovitaks uurida, siis kui ilmad normaalsemad. See 9-3 tüüpviga, et külmaga veermik kipub kolisema, kui sõita pikemaid otsi, siis kolin reeglina kaob. Minu auto on hetkel Tartu linna vahel ka nagu vedruvanker, vedrustus koliseb ja õõtshoovad kääksuvad. Pikema sõidu peale jääb vaikseks. Praegu juppe vahetama hakates võid suht umbropsu korraliku summa magama panna.
9-3 navi kaartidega on nii nagu ma aru saan, et sel versioonil sa uuemat kaarti kui 2006 või 2008a tööle ei saa. Minu autoga tuli kaasa 2004 navi plaat ja see on pigem museaali väärtusega.
Mina tõmbasin ka netist mitu eri versiooni ja katsetasin, aga tolku ei miskit. Hiljuti ostsin selle asemel uue TomTomi ja olen rahul. Need tehase Navid on nagunii arhailised ja mitu aastat turust maas.
Remondikoha osas Saabi spetse Tartus otseselt peale esinduse ei tea. Tean küll ka, et Aardlas kahe raudtee vahel, kus garaažid Aardla tn ääres on mingi koht, mille ees tihti remondis näha autoärikate toodud Saabe ja üks eraisikust Saabi müüja rääkis mulle ka, et käib kuskil seal oma Saabi remontimas. Keegi teab ehk täpsemalt sulle seda kontakti öelda.
Nael kummi!
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#4

K Jaan 29, 2014 20:07

Kas ise manuaalselt puhuri tugevust sättides ka ei hakka puhuma?
Auto peal ta sul kohe ei puhugi tugevalt, mis sa seda külma õhku puhud. Peale pooletunnist sõitu on juba mootor soe ja puhub tugevamalt, ise regullib seda.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

K Jaan 29, 2014 20:54

Õnnitlused!
Ja lahedalt meeldib mulle su suhtumine, et piltide järgi meeldis, naisele kah välimus meeldib ja kaup kotti!!
ja suveks lahedad valuveljed!! just, just need on need mis teevad autost auto!!
kui sa veel polüuretaan puksid esisilda saad, siis tunned, mis on juhitavus kiirel sõidul asfaldil!!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#6

K Jaan 29, 2014 22:35

Selle puhuriga jah jama..et isegi siis ei hakka puhkuma kui käsitsi kruttida..aga kui olen u pool tunnikest linnapeal tiiru lasknud,siis hakkab ise enesest kõvasti puhkuma ja kohe ka sooja.....aga kui käima auto panna,et panna klaasile puhkuma,siis ei toimi miski,seega hetkel olen nagu narr ja hoian kaltsuvaipa öösel aknal et hommikul ikka sõitma näeks minna:D
Hehh...Kui volvoga ei saa,siis saabiga saab alati...Tegelikult seisab hetkel mul kaks iludust hoovis,see vastsoetatud saab ja volvo s 70t5 176kw...sellele aga ei jõudnud enam kütet sisse joota ja pidin natuke ökoma asja ka kõrvale soetama...

Teema sai ehk tõesti valesti liigitatud...pole veel suutnud süveneda sellesse,et mis on SS ja mis NG..seega suurimad vabandused juba ette ära :D'

Muide,kui mõni mees/naine Saabiomanik on ka tartust pärit,siis teinekord oleks tore kusagile tanklasse koguneda,teeks mõne kohvi ja vaataks mõnda aparaati kaaa...


Suveks tahaks siis sellised veljed alla panna....öelge mis teie asjast arvate...Lisaks pikemas vaatluses on plaan kapott kiletada mõnusa gepardikarva kilega :D Muuta asja omanäolisemaks...



Lisatud failid
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1962
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#7

K Jaan 29, 2014 22:49

Tartu Saabid saavad üsna tihti kokku - http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16079
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#8

K Jaan 29, 2014 23:24


Lisaks pikemas vaatluses on plaan kapott kiletada mõnusa gepardikarva kilega :D

Pilt
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#9

N Jaan 30, 2014 8:00


Lisaks pikemas vaatluses on plaan kapott kiletada mõnusa gepardikarva kilega :D

Pilt




Naiste värk:D Ma veits autopede...ja auto peab olema omanäoline ja vastikult teistmoodi nagu ma ise olen:P
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#10

N Jaan 30, 2014 8:28

ja aga ma ka ei kujuta sedda gepardikarva seal ette eriti :freak:
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#11

N Jaan 30, 2014 9:28

ma pakuks omanikule alternatiiviks peegli külge riputatud gepardit.... vähemalt kaalu ennem, kui kapotile klepsu peale tõmbad :)
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#12

N Jaan 30, 2014 9:31

Pilt
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#13

N Jaan 30, 2014 10:07

No ega ma ei tormagi kohe kleepsutama...Visioon on lihtsalt asjast olemas....

Esialgu plaanis matt mustaks tõmmata auto üleni...aga mõtlen veel selle asja üle...Ennem tulevad kõik pisivead likvideerida ja siis alles asja ülbemaks muutma :D
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#14

N Jaan 30, 2014 10:12

Terve auto gepardiks oleks päris huvitav :love: :P
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#15

N Jaan 30, 2014 15:03

Auto meeldis sulle fotode põhjal väga ja otsidki ära ... aga kuna välimus on pagana tähtis, siis lased üle värvida, kleepida ja veljed vahetada? :conf: Veljed on edevad aga poldiauke võiks poole vähem olla.

Ja palju see T5 rüüpab, et odavam on üks aerosaab osta ja see üle värvida? :conf:
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#16

N Jaan 30, 2014 15:15

Auto meeldis sulle fotode põhjal väga ja otsidki ära ... aga kuna välimus on pagana tähtis, siis lased üle värvida, kleepida ja veljed vahetada? :conf: Veljed on edevad aga poldiauke võiks poole vähem olla.

Ja palju see T5 rüüpab, et odavam on üks aerosaab osta ja see üle värvida? :conf:


Mis sa sügad pead, tegu on naisega, sa ei peagi aru saama :eureka:
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#17

N Jaan 30, 2014 18:26

Auto meeldis sulle fotode põhjal väga ja otsidki ära ... aga kuna välimus on pagana tähtis, siis lased üle värvida, kleepida ja veljed vahetada? :conf: Veljed on edevad aga poldiauke võiks poole vähem olla.

Ja palju see T5 rüüpab, et odavam on üks aerosaab osta ja see üle värvida? :conf:



No välimus on tähtis...mulle meeldib selle auto originaalvälimus...kes värvimisest rääkis...ma rääkisin kleepimisest...Kõik ei pea nii autopeded olema,et hakata autot kleepima ja omanäolisemaks muutma,aga mina olen..auto peab minu moodi-teistsugune olema kui tavamassi autod....Ka praegused veljed jah on kenad,kuid kui on vimalus ülbemaks asja teha-siis haaran härjal sarvist....

t5 võtab 17liitrit sajale linnas maanteel piirdub 10mnega,minujaoks on see palju...aero võtab hetkel 8,5sajale maanteel ja linnas nats rohkem..ei kurda :D
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#18

N Jaan 30, 2014 18:28

No hallooo.... See et ma nüüd naine olen,see ei tee minust veel mingit imelikku.....
Vahe selles...osad inimesed ostavad auto sõitmiseks punktist A punkti B, teisedaudiotuuninguks, kolmandad niisama tuuninguks ja kes teab kes milleks veel...Mina ostsin esialgu auto sõitmiseks,kuid et sõitmine oleks veel nauditavam soovin ma enda autot teha natukene märgatavamaks...Julgen eristuda naisena hallist massist :D pealegi mulle meeldib autodega igasugu erinevaid eksperimente teha...ja mida rohkem nokitseda,seda rohkem õpin :D
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#19

N Jaan 30, 2014 18:30

No hallooo.... See et ma nüüd naine olen,see ei tee minust veel mingit imelikku.....


ei ma ei mõeld nii. kõik naised on nii või teisiti arusaamatud olendid :D autoplaanidega on kõik ok.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#20

N Jaan 30, 2014 19:14

Eks auto ost ole alati ka suuresti emotsiooni ost :)
Nagu mäletan oli algne plaan sul osta hoopis ökoliikur 9-3 diisli näol ja lõpuks valisid hoopis kõige karmima bensiinimootoriga auto.

Selles pole tegelikult midagi ebatavalist, ma olen ka algselt vaadanud ühtesid autosid ja hiljem ostnud hoopis teist marki kui algul välja sõelusin. Olin ka Saabi otsimisest juba loobumas (algselt otsisin 9-5 Aerot), kuna midagi korralikku ei leidnud oli plaan ära osta Seat Leon...õnneks või kahjuks müüdi see päev enne minu Tallinna jõudmist ära ja nii leidsingi äkitselt tee Aero Saabini mille päev peale müüki ilmumist ära ostsin :head:

Ja massist eristuda on ju tore, ei pea kõik autod olema hõbehallid universaalkerega Passatid :)

Jõudu- jaksu auto isikupärastamisel!
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#21

N Jaan 30, 2014 22:03

Eks auto ost ole alati ka suuresti emotsiooni ost :)
Nagu mäletan oli algne plaan sul osta hoopis ökoliikur 9-3 diisli näol ja lõpuks valisid hoopis kõige karmima bensiinimootoriga auto.

Selles pole tegelikult midagi ebatavalist, ma olen ka algselt vaadanud ühtesid autosid ja hiljem ostnud hoopis teist marki kui algul välja sõelusin. Olin ka Saabi otsimisest juba loobumas (algselt otsisin 9-5 Aerot), kuna midagi korralikku ei leidnud oli plaan ära osta Seat Leon...õnneks või kahjuks müüdi see päev enne minu Tallinna jõudmist ära ja nii leidsingi äkitselt tee Aero Saabini mille päev peale müüki ilmumist ära ostsin :head:

Ja massist eristuda on ju tore, ei pea kõik autod olema hõbehallid universaalkerega Passatid :)

Jõudu- jaksu auto isikupärastamisel!








Jaa...algset vaatasin diislit...Tegelikult oli mul lihtsalt auto ostuga kiire,kuna volvo viskas kopa ette....Samas hetkel seisavad mul mõlemad maja ees ninapidi koos ja kuradi hea on vaadata....Muidugi on märgatav sõiduvahe...Saab on äkiline ja iga talla andmisega kets kerib,volvo mõtleb ja kui turbo taha lööb siis on justkui tee külge naelutatud ja liigub :D Uskumatu kuidas kaks esisilla veolist autot võivad nii erinevad olla....volvo oma 1997a kere ja sisu kohta on ääretult mugav...lisaks selles vanuses autol on tagaistme soojendus originaalina see...see oli parim asi talvel kusagile sõites:D

Aga saabil on oma head ja vead,nagu igal autol...
Saabi puhul olen alati Aero järele ilastanud..kuidagi muhedama väljanägemisega ja minek on ka tõsiselt hea...kuig jah,igal autol saab seda võimsust juurde kruttida...
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#22

N Jaan 30, 2014 22:05

Poisid...kiire küsimus... Selline mure,et mul istmetel on regullimis nupud ära murdnud...kuskohast tartus neid saaks osta,kas saabi esindusest peaks uurima?Kuidagi on teised ära murdunud...
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#23

N Jaan 30, 2014 22:19

Romulad ja auto24 sõiduk varuosadeks kõlbab ka ju
Sent from my Monte Carlo using B236
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#24

N Jaan 30, 2014 22:48

Pane aga kirja ja jää pakkumisi ootama: http://www.varuosakeskus.ee/
Regular Saab Guy
KerliVa
Postitusi: 51
Liitunud: N Jaan 09, 2014 0:45
Asukoht:
Auto:

#25

R Veebr 28, 2014 9:17

Oeh...tundub et olen oma saabi foorumi külastuse võrreldes volvo omaga täiesti unarusse jätnud...
Igatahes mu kauni Armukesega selline lugu siis,et pean auto elektriku juurde arvatavasti minema...puhur läks Tallinnast tulles tööle,nüüd peaaegu alati kohe kui ma auto käivitan ta töötab ilusti...aga mingi kala on kusagil sees..Sest vahel ta ei lähe kohe tööle ja kui puhur kohe tööle ei lähe,siis ei lähe samal ajal tööle ka raadjo,kojamehed ja suunatuled ja ei tööta,sõidan mõnikümmend meetrit ja siis lähevad kõik asjad koos puhurga ilusti tööle...Seega mingi kala kusagil on...loodan et mitte väga hull elektriangerjas :D
Vasta