Saab 9-3ss 1.9Tdi 110kW 2006, aasamagnus

Vasta
aasamagnus
Postitusi: 13
Liitunud: T Juun 09, 2015 10:26
Asukoht:
Auto:

#1

N Juun 23, 2016 10:01

Tegelikult juba aasta tagasi soetatud isend. Tegu on 2006ndal aastal sündinud Saab 9-3ss mida edasi lükkab 1.9l turbodiisel mootor millel 150 hobuse jõud. Veereb ta 17" Saabi originaal valudel millel peal 45 liist millel laiust 225. Lisadest olemas pm kõik mida vaja. Puudu parkimisabi (Hajameelselt sai kord isegi ämma autole õrnalt külge tagurdatud! Õnneks maailmasõda ei alanud), puudu ka navi aga külge tal monteeritud miski smartmirror millel navi kuid pole olemas ajakohaseid kaarte. Veel saab imevidinaga helistada kui telefon sinihambaga külge pookida, muusikat kuulata ja isegi raamatut lugeda! Plaanis see välja vahetada originaal peegli vastu. Kui kellegil endale tahab, andke teada. Lisan pildi ka..

Esimene proovisõit tõi naeratuse näole ning olingi Saabifänn. Pidin selle endale saama ning samal päeval see ka mu valdusesse sai :head:

Igati tiptop auto kuid vajas natuke täiendust, et oleks meelepärasem.

Juba esimesel sõidul tundus, et heli mis varjab sõidumüra, on kuidagi kehvake. Lähemal uurimisel selgus, et puudu tal tagumine võimendi ning taga riiulil ainult 4 tollised kõlarid mis kuidagi ei väristanud ning emotsioon null. Kui selgus, et kogu süsteem toimib valguskaablil siis olin juba lootust kaotamas. Sai välja töötatud teooria, et ehk saab esiukses olevatest kõlaritest kuidagi signaali taha poole vedada. Mõeldud tehtud. Aku pealt toide taha, juhi istme alt põrand ja juhtmekarbid lahti kistud ning leitud juhtmed mis toidavad esiukse kõlareid. Pakiruumi lakke sai kinnitatud kompaktne võimendi mis toidab 2x75W RMS ovaali. Tegelikult pole üldse paha, olen rahul!

Lisaks meenutas ta akvaariumi. See sai lahendatud tumeda tooniga mis minu arvates passib sellel autol hästi! Nüüd saab rahulikult tagaistele asju jätta kui autost eemalduda. Lisaks ei küta ka päike nii palju.

Muretuid kilomeetreid seljataga juba 20000 ringi, peamiselt maanteel :drive: Kütusekulu on hämmastavalt väike. Aastaringne keskmine tuleb 4.6-4.7l/100km




Lisatud failid
Homunkulus
Postitusi: 212
Liitunud: L Nov 29, 2014 17:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#2

N Juun 23, 2016 20:57

Tere!
Muretu läbisõidu näit ja kütusekulu kõlavad Võidupühale igati sobilikult! :head: Aga räägi nüüd palun natuke täpsemalt sellest esikõlaritest tõmmatud juhtmest... Saan ma õigesti aru, et võtsid esikõlareid toitvate juhtmete küljest signaali ja vedasid selle uue võimendi sisendisse? Ning uus võimendi toidab siis omakorda 75W ovaale kuskil tagapool? Kui nii, siis peaks siin kuskil jõhker klirr tekkima, kõlareid toitev signaal on nii tugev, et igal juhul tüürib võimendi line-level sisendi üle. Isegi kui esikõlarid osa signaalitugevusest soojuseks teevad. Maakeeli öelduna paneb selline lahendus saundi kärisema. Kusjuures seda alati kõrvaga (oleneb muusikast ja kõrvast) ei pruugi kuuldagi. Paraku suurematel võimsustel põletab niimoodi võimendi lihtsalt maha. Halvemal juhul tapad enne papid ka ära.
aasamagnus
Postitusi: 13
Liitunud: T Juun 09, 2015 10:26
Asukoht:
Auto:

#3

R Juun 24, 2016 10:48

Hommikust.

Lisaheli sai sisse aretatud juba möödunud suvel ning siiani pole mingit kärinat ega raginat täheldanud. Ega muidugi väga valjuks ka ei keera kuigi vahel ikka hommikul vara sõites pikka otsa saab natuke valjemaks ka keerata.. Ega siiski mingit probleemi helikvaliteedis ei näe (Aga no olgem ausad.. Pole ju mingiks võistluseks loodud helisüsteem).Eelnevalt polnud lihtsalt mitte mingise helivaljususe juures piisavalt bassi ja valdavalt tuli heli ainult eest poolt. Nüüd kui paika keerata siis saab kerge surround soundi kätte.
Vasta