Saab 9-3 Vector 2.2 TiD, 2003, Mutjuki

suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#51

K Juul 04, 2007 15:42

Algselt postitas: mutjuki
Kuna olen tõsine Eesti meelne inimene, siis kirjutasin turboradikas :eureka: (olen kuulnud sellist vastet intercoolerile, võibolla on tõesti väga vale võrdlus; nüüd siis targem).
Tarmo

OT. eesti keeles on asja nimeks vahejahuti.
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#52

T Juul 10, 2007 8:34

Niisiis sõitsin täna hommikul rutiinselt tööle mööda Tartu mnt ja jõudsin just Jüri külje all asuva Lukoili tankla juurde, kus hakkab värskelt pinnatud tee (kiiruspiirang 50 km/h). Kuna ees liikus autode kolonn, siis suures kivikartuses võtsin teise ritta ja jäin veel natukene kaugemale. Siis nägin peeglist, et tagant tuleb hirmsa lennuga mingi hall täpp. Kuna selle täpi hoog oli nii suur, siis tõmbasin esimesse ritta, et halliks täpiks osutunud Peugeot mööda lasta (las kihutab, kui nii väga kiire on). See oli suur viga!!! Nimelt kui ta oli mööda saanud, lendas terve kolonni peale selline kivirahe, nagu oleks pronksöö kordus olnud. Ja loomulikult tabas üks jurakas kivi ka Saabi esiklaasi, mis kohe ka ilusa väikse ämbliku tekitas! Eks need, kes on samuti kivi saanud teavad, millised emotsioonid sees möllama hakkavad! Tõmbasin siis Peugeotile järgi ja käskisin seisma jääda. Kutsusin juhi Saabi juurde ja vestlesime natukene. Härra juht ütles, et tema küll ei näinud kumbagi kiiruspiirangu märki, nii et järelikult tuligi pinnatud teel 110km/h +n km/h veel juurde. Igal juhul oli nõus maksma 3000.- krooni ja kui läheb rohkem maksma, siis hüvitab selle juurde.
Vat siis ilusat hommikut mulle! Selline tunne, et Saab tahab ennast minu jaoks huvitavaks teha selle pideva tähelepanu nõudmisega:D Üks asi laheneb, teine kohe asemel!

Kui kedagi peaks veel huvitama see tossamise probleem, siis see leidiski lahenduse vahejahuti vahetamise teel, kuna nüüd nädal sõidetud ja tossu ega mootori tuld pole olnud. Ülehomme siis veel VM-i softi uuendama, siis peaks maasikas olema. Ja siis loomulikult nüüd ka see klaasi asi, kuid see nii nipet-näpet.
Kui kellegil peaks olema tutvusi autoklaaside töökojas ja oleks võimalik saada soodust, siis olen pakkumistele avatud (loomulikult vaevatasu eest).

terv,
Tarmo
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#53

T Juul 10, 2007 8:56

Algselt postitas: mutjuki
Kui kellegil peaks olema tutvusi autoklaaside töökojas ja oleks võimalik saada soodust, siis olen pakkumistele avatud
Aga kui kinni makstakse, lase siis juba VM-is vahetada..:D Sul kasko klaase ei vaheta?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#54

T Juul 10, 2007 12:49

Auto on küll märtsi lõpust meie peres, kuid eks igaüks võib ise seda teemat lugeda, palju ta reaalselt selle ajaga sõitnud on ja kuhu on läinud signalisatsiooni ja osalt ka kasko rahad:wtf:
Kuigi suutis see inimene mind väga vihaseks ajada, siis ei tahaks ma talle VM-i hindadega väga suurt käru ka panna (VM-is üle 6000.- krooni klaas+paigaldus veel üle 1000.- krooni). Windroxis sain klaasi pakkumise 3800.- kroonile ja paigaldus seal vist 600-700.- krooni. Peugeoti mees lubas ausalt puudu oleva summa veel üle kanda, siis peaks olema tema poolt kõik. Samas on see minule mõtetu ajakulu, kuna praegune klaas oli tegelikult korralik ja kriime nagu ei olnudki (võrreldes teise peres oleva sama vana autoga). Kuid see selleks, hea et niigi läks!

Tarmo
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#55

T Juul 10, 2007 13:00

Auto siis välja ostetud, mitte liisingus?

Kui liisingus, siis on ka kasko peal. Kui kasko, siis klaasid ilma omavastutuseta (s.t. maksab kasko, mitte sina ega klaasilõhkuja).

Kui auto täielikult "enda oma", siis tuleb küll süüdlast otsida ja lasta kinni maksta.

terv, teager
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#56

T Juul 10, 2007 14:31

Auto enda oma, kaskot pole (hetkel veel) ja õnneks süüdlane olemas, kahju hüvitatud ja klaasitöökojas aeg kinni järgmine teisipäev!
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#57

K Juul 11, 2007 8:48

Tänasest auto müügis ja jään ootama uue mudeli saabumist(9-5 pole mulle meelt mööda ja praegust 9-3 ei näe nagu enam põhjust osta)! Müügiga kiire ei ole, kõik asjad mis teha veel vaja (esiklaas ja aju soft), saavad tehtud nädala jooksul. Huvilistele väike link ka.

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=380281&rhash=62fa
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#58

K Juul 11, 2007 10:08

Niipalju nägid autoga vaeva ja nüüd müüd maha?
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#59

K Juul 11, 2007 13:28

Kuna otsest vajadust pole mitme auto järele, siis sai nii otsustatud naisega (kellele algselt ka Saab sai ostetud). Kuna aga järgmiseks aastaks tuleb auto maha müüa, siis panen ta hetkel juba müüki (eraisikuna võib sellise auto müük päris pikaks venida).

Autoga nägi kõige rohkem vaeva ikka Troosti Viki ;) mina käisin vahepeal ainult katsetamas.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#60

K Juul 11, 2007 13:37

Põhukotile järgi kihutades riskisid samuti teiste rongis liikujate klaasidega mida oleks võinud tabada sinu Saabi rattalt lendlev kivi :D
(eks ikka õnne peab ka olema)
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#61

K Juul 11, 2007 13:48

Oligi endal väga paha tunne ise samamoodi kihutada seal, kuid tol hetkel oli mõttes ainult mulle kivi andnud auto kinni püüda. Oleks ma seal sabas selle allesjäänud kilomeetri sõitnud ja siis hakanud talle järgi vajutama, siis vaevalt oleksin ta kätte saanud. Samas teised, kellest ma mööda sõitsin nägid ka, et selle auto kinni pidasin ja küll nad aru said, miks. Usun, et iga teine seal rivis oleks sama teinud!

Tarmo
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#62

N Juul 12, 2007 15:31

Täna käis Saab VM-is endale uut mõistust saamas! Pärast softi uuendust töötab kõik ilusti nagu kella värk:head:

Niisiis nüüd on jäänud ainult veel esiklaas ja siis peaks auto olema KORRAS (ei tea, üle mitme õla ja kui mitu korda sülitama peab:wise: )

Tarmo
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#63

K Nov 28, 2007 17:53

Pole siis pikka aega midagi siia kirjutanud. Suvel sai Saab siis endale uue esiklaasi. Veel on vahetatud selle aja jooksul Map-andur (vist oli umbes 1200-1300 krooni), mis vahepeal mootoritule pirni jälle koormas. Samuti on Viki vahepeal turgutanud juhtmeühendusi, mis olid natukene väsinud. Muidu on auto aus olnud ja midagi suuremat pole pidanud vahetama. Vigadest on veel jäänud raadio ON/OFF nupp, millest ikka raadiot käima ei saa panna (kui olen selle nupust välja lülitanud) ja juhipoolse tagumise ukse kesklukk, mis eriti automaatselt lahti ei taha tulla. Mind need kaks asja häirinud ei ole ja sellepärast pole neid ka parandama tõtanud. Arvatavasti saab auto endale peatselt uue omaniku, küll siis tema ise teab, kas hakkab neile lahendust otsima või mitte.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#64

T Dets 04, 2007 21:37

Tere!
:head:
Masin aus. Peab nüüd ruttu tegema suured liigud :drink:, muidu läheb nihu.
Auto ise :thumb:
Soovige mulle jaksu ;)
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#65

T Dets 04, 2007 23:26

Edu ja teretulemast traktoristide sekka ;)
mutjuki
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 20, 2007 10:45
Asukoht:
Auto:

#66

K Dets 05, 2007 9:29

Hea et ikka kütusepaagi luugi lahti said:D

Aga kokkuvõttes võib selle teema lõppenuks lugeda ja usun, et sellest autost kuulete selle uue omaniku teemas.

Tarmo
Vasta