Saab 9-3 Vector 2.0t 129 kW, Rästas (vahetanud omanikku)

Vasta
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#1

E Mai 07, 2007 0:27

Tervitused!

Minu Saab 9-3 on ostetud Rootsist Bröderna Larsson Bil AB esindusest. Olemas kõik vajalikud el. lisad.
Saamise/toomise lugu saab lugeda siit.

Sealsamas tehtud fotod:
Pilt

Pilt
Ostetud musta värvi orig. kummimatid sisse.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#2

E Mai 07, 2007 1:17

Palju õnne.
Selle ostusaaga võib siis õnnelikult lõppenuks lugeda:facts:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#3

E Mai 07, 2007 9:40

Algselt postitas: iisak
Palju õnne.
Selle ostusaaga võib siis õnnelikult lõppenuks lugeda:facts:

Jah, aitäh Iisak.
Kusjuures siinses foorumis oli auto äratoomiseks õige mitu abipakkumist, kuid mul vedas teistmoodi- müüja korraldas transiitnumbrid. Hea rahvas on siin- tänud! :notworthy:

Aitäh, kes lingi korda seadis.
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#4

E Mai 07, 2007 10:36

Muretuid kilomeetreid!
Kena masin!
romza
EvgGad
Postitusi: 23
Liitunud: N Mär 16, 2006 16:11
Asukoht:
Auto:

#5

E Mai 07, 2007 11:13

oi-oi, kui tuttav SAAB, millegipärast tundub et näen seda Saab'i iga päev, kui kodust lahkun/tulen :P
Aga njah, väga ilus isend. :head:
Muretuid lennutunde!

PS aga tore et sellised naabrid on :beer:
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#6

E Mai 07, 2007 13:28

Algselt postitas: EvgGad
oi-oi, kui tuttav SAAB, millegipärast tundub et näen seda Saab'i iga päev, kui kodust lahkun/tulen :P
Aga njah, väga ilus isend. :head:
Muretuid lennutunde!
PS aga tore et sellised naabrid on :beer:

Haaa... :D
Sinu Saab 9-3 Aero-t ma siis otse oma kodu õuel imetlesingi. Ilusad veljed :thumb:
P.S. Mu Saabil on lisaks automaadile mingi manuali moodi värk ka (+/-), millest ma veel mitte midagi ei tea, proovimata.
EvgGad
Postitusi: 23
Liitunud: N Mär 16, 2006 16:11
Asukoht:
Auto:

#7

E Mai 07, 2007 15:04

Algselt postitas: Rästas

Käisin õhtuti koeraga jalutamas ja alati kiikasin pika kaelaga su musta iludust (sry, vbla pisut häbematult- ka salongi). Ic, olin iga kord autost mööda minnes selle poole kreenis.

Aga see "inverted" salong on ju ka sigailus ja omab eelist, kuna see hele osa on just nahast, seega puhastada lihtsam :)
P.S. Mu Saabil on lisaks automaadile mingi manuali moodi värk ka (+/-), millest ma veel mitte midagi ei tea, proovimata.

Ma täpselt ei tea kuidas kang sinna asendisse panna, ilmselt lihtsalt nagu manualiga lükkad sisse ja pärast aint üles-alla vahetad käike
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#8

E Mai 07, 2007 15:56

Lükkad kangi lihtsalt D pealt vasakule. Maanteel on möödasõite väga mõnus M asendis teha, näpud roolil +- peal ja :drive:
Algselt postitas: EvgGad
Algselt postitas: Rästas
Ma täpselt ei tea kuidas kang sinna asendisse panna, ilmselt lihtsalt nagu manualiga lükkad sisse ja pärast aint üles-alla vahetad käike
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#9

E Mai 07, 2007 23:11

Algselt postitas: Jaanus
Lükkad kangi lihtsalt D pealt vasakule. Maanteel on möödasõite väga mõnus M asendis teha, näpud roolil +- peal ja :drive:

Ok, tänud! Proovin järele.
marguz
Postitusi: 43
Liitunud: R Mai 04, 2007 0:18
Asukoht:
Auto:

#10

T Mai 08, 2007 0:51

väga ilus pill ... see tumepunane on justkui loodud sellisele autole ning hele sisu samuti super! varustusest ei oskakski vist midagi enamat tahta kui võibolla telks :)
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#11

R Mai 18, 2007 15:02

Täna sai Saabiga Troostis käidud.
Iisaku hinnang: üldiselt hea auto :)

Vahetmist vajasid vaid piduriklotsid, käigukasti stutsid ja genaraatori sidur, mis teeb süüte väljalülitamisel (paar sekundit) lohisevat häält. Rihmad, õli ok (5000 km tagasi vahetatud).

Lohiseva hääle tingis see, et mu SAABil oli peal vale (manuaalkasti) generaator, mille rull on siduriga. Tellisin VM-st uue automaatkasti geneka koos õige rulliga. Saabianti juures sai see ära vahetatud ja manuaalkasti generaator jäi temale - suhte silumiseks, kuna palusin tal tellida mu Saabile rulliku, aga see ei sobinud ja palusin võimalust seda mitte välja osta (mulle öeldi, et kas see on siduriga või ilma, selgub siis, kui kaup kohal ja välja pean selle ostma igal juhul, muidu oleks neil ladu mittevajalikku kaupa täis). Mul poleks olnud selle genekaga midagi peale hakata, ma ei ole ka autoosade müüja (VM ütles selle hinnaks 11 000).

Stange sai suvekokkutuleku päeval prao sisse ja sai ka parandatud.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#12

E Juul 09, 2007 22:36

Kaugelt ei saa arugi, et katki.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#13

R Juul 20, 2007 12:29

Stanget parandab Bacania OÜ. Hinnaks 1500 eeku.

Edit 23.07
Käidud. Vastus oli: pole mõtet raha raisata, sa saad neid kive ja kokse veel küll ja küll.
Kui viitasin, et värvi on nappinud, pole hästi värvitud, et laseks ka selle koha uuesti üle värvida, vastati, et pole vaja, see ei paista välja! Kui värvi kooruma hakkab, siis plastik ei roosteta ja värvivigastused Eesti teedel sõitvate autode stangedel on tavaline nähtus. Tulgu ma siis, kui autot müüma, vahetama kavatsen hakata.
Ühesõnaga, mind ei võetud seekord jutule (halvasti värvitud stange ei käinud seekord garantii alla). Aga ma ei tahaks kriimulise autoga sõita :poke:
ssilverr
Postitusi: 131
Liitunud: K Juun 27, 2007 22:35
Asukoht:
Auto:

#14

T Juul 24, 2007 9:24

Tunnistan ausalt ülesse, olen peris kade sellist värvi saaabi omaniku pihta, tahtsin isegi tegelikult kõike muud kui musta autot aga eks see kasutatud auto ostu puhul väga valida ei ole, tuleb võtta see mis pakutakse.
Kui oleks otsinud automaatkastiga autot siis antud variatsioon 9-3-st oleks olnud ka minu kindel valik, piisavalt kiire, parajalt ökonoomne ja muidu igati ilus 9-3 SS.

P.S. kui värvi tahad äkki ära vahetada siis mul oleks üks must värv välja pakkuda :D
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#15

T Juul 24, 2007 13:10

Algselt postitas: Rästas

Edit 23.07

Käidud. Vastus oli: pole mõtet raha raisata, sa saad neid kive ja kokse veel küll ja küll.
Kui viitasin, et värvi on nappinud, pole hästi värvitud, et laseks ka selle koha uuesti üle värvida, vastati, et pole vaja, see ei paista välja! Kui värvi kooruma hakkab, siis plastik ei roosteta ja värvivigastused Eesti teedel sõitvate autode stangedel on tavaline nähtus. Tulgu ma siis, kui autot müüma, vahetama kavatsen hakata.
Ühesõnaga, mind ei võetud seekord jutule (halvasti värvitud stange ei käinud seekord garantii alla). Aga ma ei tahaks kriimulise autoga sõita :poke:


Krt, see nüüd küll Bacania kohta just väga head ei räägi :wtf: Võibolla on seal kaader kahe aasta jooksul vahetunud :)
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#16

T Juul 24, 2007 13:14

Ohjah, madala auto "rõõmud", mul on see esimene laiendusriba juba päris sodi :(
Mõtlen, kas viia värvimisse või mitte, kardan et talvega kraabin ta jälle ära.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#17

T Juul 24, 2007 16:09

Algselt postitas: Skybound
Algselt postitas: Rästas

Edit 23.07

Käidud. Vastus oli: pole mõtet raha raisata, sa saad neid kive ja kokse veel küll ja küll.
Kui viitasin, et värvi on nappinud, pole hästi värvitud, et laseks ka selle koha uuesti üle värvida, vastati, et pole vaja, see ei paista välja! Kui värvi kooruma hakkab, siis plastik ei roosteta ja värvivigastused Eesti teedel sõitvate autode stangedel on tavaline nähtus. Tulgu ma siis, kui autot müüma, vahetama kavatsen hakata.
Ühesõnaga, mind ei võetud seekord jutule (halvasti värvitud stange ei käinud seekord garantii alla). Aga ma ei tahaks kriimulise autoga sõita :poke:


Krt, see nüüd küll Bacania kohta just väga head ei räägi :wtf: Võibolla on seal kaader kahe aasta jooksul vahetunud :)

Inimene, kellega ma asja ajasin, oli väga meeldiv kodanik. Aga töö kvaliteeti + uut vigastust ei tahetud parandada.
ssilverr
Postitusi: 131
Liitunud: K Juun 27, 2007 22:35
Asukoht:
Auto:

#18

L Juul 28, 2007 10:21

Mõlgutasin siin mõtet edasi ja tagasi ja selle stange osas pakuks välja äkki sellise lahenduse
Et kui värskelt värvitud ja kõik korras, siis enne külge kruvimist lamineeriks ära stange,
põhismõtteliselt saab kasutada sama lamikat, mida ka muidu kasutatakse autode peale kleebitavate kleebiste katmisel, laminaat ise on läikiva pinnaga ja ümber kumeruste saab venitada seda soojaks lastes (tavaliselt küll soojaõhupüstoliga, on vist selline nimi sellel tööriistal, aga ma arvan, et kui on hea föön siis ajab ka asja ära :P)
täitsa hea läbipaistvusega on see kile ja liim, nii et kui ühes tükis peale kleepida siis ilmselt ei saakski aru, et selline trikk on tehtud, värvi vahet ei tohiks tekkida, ainult läige oleks natsa erinev kui autovärvil aga noo seal all asetseva stanksi osas ma arvan et ei omaks see eriti tähtsust.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#19

L Juul 28, 2007 17:53

Kas see "laminaatkilenipp" mingil põhjusel kooruma ei hakka. Ka autodel olevate kleepsude servad tulevad lahti...
Tahaks ikka korralikku tööd - et värv ei jääks krobeline ja et pind saaks korralikult kaetud ja et kooruma ei hakkaks.
ssilverr
Postitusi: 131
Liitunud: K Juun 27, 2007 22:35
Asukoht:
Auto:

#20

E Juul 30, 2007 8:48

Ülevaltpoolt saaks serva nii kaugele kleepida, et see jääks äärt pidi ülemise ja alumise osa vahele, see oleks servapidi seal kinni ja vaevalt see siis argnema hakkaks
Alumise serva saaks ka ilmselt kuhugi peitu ära kleepida (ma tegelt ei tea kuidas ta teiselt poolt välja näeb ja kui kaugele kleepida saaks)
Inetuks läheks ta ilmselt juhul kui stangeservaga näiteks kõnniteekivipeale sõites need omavahel kohtuvad, siis ta kindlasti lõhub kilet ja ta võib hakata jupikaupa kooruma.
Ma eriti ei usu, et hakkab iseenesest sealt kooruma hakkab, ilmselt hakkab see juhtuma suurematsorti mehaanilise vigastuse tagajärjel.
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#21

E Juul 30, 2007 14:44

Stangede värvimisel tuleks kasutada lakis pehmendit, aga seda vist eriti ei tehta, sest selle järgmine remont on seepärast tülikam, kuna lakk on pehme.Ja poleerimine on keerulisem, kui tavalakil.
Pehmendit tuleks lakile enne pealekandmist sisse panna ja lakk ei kuiva nii kõvaks, kui mujal autol on.Ja läigib täpselt samamoodi, kui ilma pehmendita.Ja sellisele lakile ei tee enam väike kiviklibu enam kurja.Ta ei löö lihtsalt enam auku sisse.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#22

P Dets 30, 2007 11:17

Panen kirja, mis Saabikule vahepeal tehtud on :)
29.10.07 lasin teha VM-is täishoolduse: mootoriõli, õlifilter, salongifilter, õhufilter, küünlad, kastiõli ja uue tagumise embleemi sai ka.

Lisaks sai ostetud uued veljed (Dezent 16") ja naastrehvid (GoodYear Ultra Grip Extreme), aga talve pole tulnudki.

Ühel õhtul hakkas põlema mootorituli. Kiire käik Saabijumala juurde ja diagnoos selge: lisaõhu pump kutu.

See vidin pandi peale 2003 aasta mudelile, hiljem enam mitte. Saabijumal proovis süsteemi ära petta, aga ei õnnestu - see on hästi kaitstud. Tellisin VM-st uue pumba. Soovitati, et lisaks pumbale on vaja ka uut lisaklappi, et pump taas õhtule ei lendaks. Hind kokku 8038 eeku.
Keegi 9-3 omanik on sama kauba järeltellimuse ootel kuna kesklaos ei olnud. Jaanuari esimesel poolel peaks kohale jõudma.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#23

R Jaan 04, 2008 19:01

Head alanud aastat!

Mu Saabik sai täna uue aku :)
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#24

T Jaan 15, 2008 18:53

Viki (t8) pani täna Saabile uue lisaõhu pumba + lisaklapi. See õhupump oli nagu veepump, vett täis.
Vahetatud said ka esimesed stabika puksid, stabilisaatori varras, tagumised ülemised õõtshoovad.
Uued kojamehed sai ka.
Aitäh Viki & Elerile ka tänud asjaajamise eest :beer:
Vasta