Saab 9-3 1.9 TiD 110kw, 2006, raido_

Vasta
raido_
Postitusi: 3
Liitunud: E Aug 04, 2008 23:04
Asukoht:
Auto:

#1

E Aug 04, 2008 23:57

Tervitusi Saabi omanikele!
Olen siis ka nüüdsest juba mõnda aega Saabiga liikleja ja siiani ei ole küll ühtegi halba sõna öelda. Kuigi tee Saabini oli pikk ja konarlik. Algas kõik kuskil 4-5 kuud tagasi kui sai nõuks võetud et uus auto tuleb osta. Sai siis vaadatud ja mõeldud ning juba eos sai välja praagitud Eesti maanteede hirm BMW (lihtsalt tüdimus on peal vaadates Tallinna tänavaid kus iga teine maanteeliikur on e46), tahtsin olla natuke erilisem. Järgmisena jäi ette Audi ja täpsemalt a4. Antud isendi kohta sai uuritud väga põhjalikult kõike mida veel uurida andis ja tunduski et minust saab uus Audi omanik, kuid siis nägin taaskord Saab 9-3 tänavatel ja väike saabi pisik hakkas minusse sisse pugema. Veel ei tahtnud endale tunnistada, et Saab on see õige. Vaatasin veel Škoda Superbi ja Octaviat, kuid soov oli saada midagi väiksemat kui superb (lihtsalt minu töö ja igapäeva elu nõuavad seda). Sai veel vaadatud ka Volvo V70-t, mille kohta kuulsin vaid kiidusõnu. Kuid mida rohkem ma saabi tänavatel kohtasin seda rohkem see mulle meeldima hakkas. Algul ei leidnud ühtegi 9-3 millel oleks olnud suur ekraan (tavalise armatuuriga saabid on minu meelest liiga igavad), kuid mida rohkem ma uurisin ja parklates Saabidesse vahel kiikasin, seda rohkem hakkas ka suure ekraaniga 9-3sid silma jääma ja enam ei leidnud ma ühtegi takistust, kus oleksin saanud öelda et see või teine asi ei oleks mulle meeldinud. Sai siis rutatud kohe Eesti autoplatsidele ja hoogsalt Saabe läbi käima, kuid kõik mis ette jäid olid ausaltöeldes saast (need mida vaatamas käisin on siiani veel platsidel ja õnneks abivalmitele VM-i töötajatele sain ka teada mis neil platsil olevatel isenditel viga on). Et bensiinikatest oleks olnud mõeldavaim variant 129kw ja automaat, kuid sellist sobivat ei leidnud nii rootsist kui eestist sai hakatud vaatama diisleid. Alguses sai uuritud loomulikult 2,2 mootoritega masinaid, kuid siit foorumist leidsin selle mootori kohta üpriski palju negatiivset ja kui aus olla olin juba vaikselt lootust kaotamas, et mul on võimatu endale autot leida, aga viimasel hetkel tuli appi Nature Mind OÜ, kelle kaudu sai siis Belgiast ka auto mulle toodud ja siinkohal veelkord suured tänud Neile.

Auto on siis 2006 aastast ja 1,9 110kw ning automaat.
Turva- ja ohutusvarustus
Roolivõimendi, kesklukustus(puldiga), ABS, 10x turvapadi, peatoed (esiistmetel, tagaistmetel), immobilisaator, lisapidurituli, stabiilsuskontroll, veojõukontroll, turvavööde eelpinguti, vihmasensor.

Mugavusvarustus
Kliimaautomaatik, elektrilised välispeeglid (soojendusega, kokkuklapitavad), 4x elektrilised akende tõstukid, püsikiiruse hoidja, peeglid päikesedsirmides (valgusega). Mootori eelsoojendus, automaatselt tumenevad peeglid, kohtvalgustid, parkimisandurid

Sisustus
Tagaistme seljatugi allaklapitav, hall nahk/beez tekstiil poolnahkpolster, 2x istmesoojendus, käetugi laekaga (ees ja taga), reguleeritav roolisammas, nahkkattega rool, iluliistud salongis, mf rool, topsihoidjad (ees ja taga), nahkkattega käigukanginupp,,

Audio
300W ja 13 kõlariga stereo, 6 CD Box, navigatsioon, kompuuter, autotelefon, käedvabad süsteem
Muu varustus
Xenon (lähituled, kaugtuled), udutuled, reisiarvesti, pakiruumi avamine puldiga, tagaklaasisoojendus, välistemperatuurinäidik, jahutusega kindalaegas, käiguvahetus roolilt, esitulede `follow me home` funktsioon.

Lisatud failid
Aeronautik
Postitusi: 170
Liitunud: L Nov 24, 2007 16:28
Asukoht:
Auto:

#2

T Aug 05, 2008 9:05

:headbang:
A miks just diisel?
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#3

T Aug 05, 2008 9:49

Kopi omaniku enda tekstist

Et bensiinikatest oleks olnud mõeldavaim variant 129kw ja automaat, kuid sellist sobivat ei leidnud nii rootsist kui eestist sai hakatud vaatama diisleid
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
KrikU
Postitusi: 313
Liitunud: E Dets 27, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#4

T Aug 05, 2008 11:47

Kahju, et Saabi vanemate aastakäikude osas ei leidu automaat+diisel kooslust, aga eks varsti hakkavad uuema otsa omad kus selline variant võimalik, olema kättesaadavamad.

Väga ideaalne kooslus ökonoomsusest ja mugavusest :head:
Vasta