Saab 9-3 Aero, 2004, margusmaa [MÜÜDUD!]

Vasta
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#176

N Aug 15, 2013 14:48

Täna käisin ja hankisin natuke varustust, et teha masinal pisikesi värviparandusi. Hetkel puhkus ja eks on päris huvitav vahelduseks natuke nokitseda. Kui enamik kohti on sellised kus lihtsalt on väike värvitäpp lahti koorunud siis tegelikult on ka üks väike müsteerium. Kui eelmisel suvel viisin auto käsipesusse koos pigieemaldusega siis peale seda kui masina kätte sain oli juhipoolse külje tagumise poritiiva pealt peopesa suurune lakikiht lahti tulnud :freak: Kas on seda kohta kunagi parandatud või on tõesti võimalik, et peopesa suurune lakitükk hüppab lihtsalt värviküljest lahti ei tea. Igatahes üritan ka seda kohta paremaks saada. Eks pärsat paistab kuidas välja kukub :) Mõned tavapärased pildid ka siia jutu juurde.





Lisatud failid
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#177

N Aug 15, 2013 15:08

Ega sa ise head tulemust seal poritiival ei saa ja samas pole ka eriti muud varianti, mul on täpselt sama asi ja olen tegelikult käega löönud, ma krundin ära ja siis panen porikaitsed peale, mul on need niikuinii olemas. Üks südametunnistusega värvimees ütles mulle selgelt, et umbes 2 aasta pärast hakkab see koht uuesti roostetama ja ainus lahendus on uus tiib korraliku eeltööga. Kes muud väidab, lihtsalt valetab, et omale papp tasku pista.
Muide Soomes üks kutt veidi töötles neid porikaitseid puhuriga ja pärast seda andis ka Aero paketile panna.
13piisab
Postitusi: 446
Liitunud: E Aug 13, 2012 20:33
Asukoht: Laagri / Saku / TLN
Auto: 1,5tk 9-5, 1+0,5+0,5tk Vectra2000, 0,8tk VW Typ1, 1tk KadettE GSI, 1tk M2140
Kontakt:

#178

N Aug 15, 2013 16:26

Üks südametunnistusega värvimees ütles mulle selgelt, et umbes 2 aasta pärast hakkab see koht uuesti roostetama ja ainus lahendus on uus tiib korraliku eeltööga. Kes muud väidab, lihtsalt valetab, et omale papp tasku pista.

kui spray-värvidega (vedel ühekomponentne - kiht jääb õhuke) "mängida" siis tõesti - spray ei ole värv metalli kaitseks. Kui aga "päris-autovärve" kasutada, ei ole mingit probleemi. Korralik meh puhastus (terashari ketaslõikuri otsas. Trell väikeste pööretega ja messinghari on äbarikud), ortofosforhape + kuivanud jääkide mahaharjamine (selleks võib trelli ja messingharja kasutada), happekrunt, millele märg-märjale meetodil täitekrunt (võib ka EPO panna), vesilihv ja kattevärv - ning ei pea mingit ussi kartma.
ma olen oma hobi-keretöötegemistel enamasti ka sama ülalkirjeldatud komplekti pahtli alla pannud. Ehk siis pahteldan vesilihvitud kattevärvile, mitte krundile. Annab kindluse, et kattevärvi vigastuse korral niiskus plekini ei pääse.
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#179

K Aug 21, 2013 0:33

Nüüd siis asi nii kaugel, et värviparandused selleks korraks tehtud. Kuna töö sai tehtud välitingimustes, mööda jalutajate terava pilgu all ja võideldes vihma ning tuulega siis kokkuvõttes olen tulemusega rahul. Tegin enda jaoks nii hästi kui sain ja vähemalt on kõik kohad, kus plekk väljas oli värviga kaetud. Tagumise luugiga oli nii et kui arvasin, et seal on ainult üks koht, mis roostene siis peale numbrimärgihoidja ja numbritulede eemaldamist avastasin seal veel kaks kohta, mis parandamist tahtsid. Selletõttu siis läks tagumise luugi ots kõik värvi alla. Ainult otsad kus ühel pool 93 ja teisel pool Aero katsin teibiga ja need kohad jäid värvimata. Numbritule klaasid võtsin ka lahti ja pesin Fairiga puhtaks. Klaaside eemaldamise käigus keerasin kahel kruvil otsa maha ja seetõttu asendasin kõik 4 uute kruvidega. Ühel pildil on näha üks roostes terveks jäänud kruvi ja need mis asemele kruttisin.
Kogu selle toimetamise käigus juhtus ka üks asi mis mind alguses veidi nõutuks tegi. Auto oli kenasti garaazi ees ja eemaldasin plastikriba, mille sees on numbrituled, pagasiluugilt ning tõmbasin lahti ka pistiku millega see kinni oli. Just sellel hetkel hakkas kergelt vihma tibama. Mina muidugi lõin pagasi kinni ja ajasin auto garaazi. Kui siis peale vihma uuesti auto välja ajasin ja üritasin pagasit avada siis see ei õnnestunud kuna ka pagasi avamise nupp on selle plastikriba küljes mille olin eemaldanud:freak: Siis mõtlesin, et pole hullu ja lähen lasen tagumise istme alla. Kui tagumise ukse lahti tegin siis oli selge, et tagumise istme saab alla lasta ainult siis kui pagasi luuk on lahti ja tirid sealt pagasist kangi mis istme alla laseb. Olukord lahenes lõpuks nii et kuna tagumise istme keskel on mingi väike kandeline auk siis surusin läbi selle haamrivarrega ühe kangi pihta mida peab liigutama, et istmeseljatugi alla läheks ja see õnnestus.:)
Homme on plaan auto puhtaks pesta ja siis vaatan kas saab natuke veel siluda värviparandusi. Lisan mõned pildid ka siia juurde.




Lisatud failid
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#180

K Aug 21, 2013 10:42

Päris viisakas.
andri012
Postitusi: 13
Liitunud: N Sept 20, 2012 12:26
Asukoht:
Auto:

#181

N Aug 22, 2013 21:44

Kui sa luugi küljest pagasi avamise nupu eemaldasid, kas siis ei töödanud enam ka juhiuksel ja puldil olevad pagasi avamise nupud?
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#182

R Aug 23, 2013 0:45

Kui sa luugi küljest pagasi avamise nupu eemaldasid, kas siis ei töödanud enam ka juhiuksel ja puldil olevad pagasi avamise nupud?


Kuna ma ise puldi nupuga tavaliselt pagasit ei ava siis ei tulnud see varjant mulle üldse pähe. Mis puudutab juhiukse nuppu siis homme lähen vaatan, kas seal ka nupp on :) Hetkel ei tule meelde, et seal nuppu näinud oleks aga vaatan homme järgi. Tõenäoliselt oleks need nupud töötanud aga kõik asjad ei tule alati kohe meelde.
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#183

R Aug 23, 2013 16:28

Ära lasta poleerida korralikult ja ei jää suurt erinevust näha,ise tead/näed muidugi:)
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#184

P Okt 27, 2013 11:26

Autol on mul detsembris ülevaatuse aeg. Kuna detsembris on palju igasugu muud sebimist siis otsustasin eile ülevaatusel ära käia. Tulemus oli see et avastati üks viga ja pean uuesti autot näitama minema. Esimene vasak sarniir pidi olema loksuga. Peale selle info saamist küsisin selle vidina hinda kolmest eri kohast. Nagu ikka kombeks oleneb asja hind poest ja müügimehe ahnusest. Lisaks kinnitati mulle igas kohas, et sarniiri pole eraldi võimalik osta ja tuleb osta koos mingi suurema jubinaga koos. Lisan siia siis hinnad, mis kolmest eri kohast sama vidina eest küsiti.

1. A- varuosa nati rohkem kui 200 eur. B- varuosa 180 eur.

2. Hinnaks 117 eur ja kaks päeva tarneaeg. Hinnaga 105 eur. ja pikema tarneajaga.

3. Hinnaks 130 eur. ja teine pakkumise samast kohast 70 eur.

Järgmisel nädalal on plaanis see vidin ära tellida ja hinnapoolest võtan mingi vahepealse hinnaga varjandi, mis jääb 70 eur ja 200 eur vahele :)
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#185

P Okt 27, 2013 12:14

Uurisin, mis hinnaga saaks õõtshoova koos sarniiriga E-bayst ja seal on hoopis head hinnad. Kaks õõtshooba koos sarniiriga, kahe varda ja veel mingi kahe vidinaga maksab eurodes 150. Mõtlen, et ehk tellingi kogu krempli ära ja lasen korraga ära vahetada ning silla ka pärast üle reguleerida. Siis peaks tükiks ajaks rahu majas olema.

Edit: Kogu pildil olev krempel E-bayst siis hinnaga 150 eur + saatmiskulu, mida hetkel täpsustan.



Lisatud failid
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#186

P Okt 27, 2013 19:59

soodsaid hindu saad ka www.allcar.ee, seal on komplektse õõtshoova hinnaks 68,20 eur+ saatekulu
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#187

E Okt 28, 2013 9:01

Ma hetkel ootan ühte kaupa ebay-st juba 2 kuud, müüjal on reputatsioon normaalne aga väiksed kahtlused on tekkima hakanud. Õnneks on mul tegemist väikse summaga ja mingi customer support on ka olemas.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#188

E Okt 28, 2013 9:37

Ma hetkel ootan ühte kaupa ebay-st juba 2 kuud, müüjal on reputatsioon normaalne aga väiksed kahtlused on tekkima hakanud. Õnneks on mul tegemist väikse summaga ja mingi customer support on ka olemas.

Üldiselt on eBay väga usaldusväärne koht ostmiseks.
Kui juba 2 kuud, siis on juba väga kahtlane. Üldiselt tasuks kauba mittesaamisel sealses probleemilahendamise keskuses juhtum üles võtta hiljemalt päev või paar enne 1 kuu täitumist. Siis on lootust Paypali kaudu makstes raha tagasi tõmmata kui ikka kaupa ei saa. Kui möödas on üle kuu, siis ei saa sa enam case avada ja pead puhtalt lootma müüja armule temaga meilitsi suheldes, et saada raha tagasi. Mul olnud korra selline teema ühe hiinlasega, kus ei saanud kaupa ega refundi kuna jäin probleemi algatamisega hiljaks, õnneks oli kooliraha vaid 6 euri.
Üldiselt on üsna kindel tellida Euroopast kasutades Inglise või Saksa eBayd, siis pole ka tolli ja km teemat. Aasiast tellides on Hong Kong veel üsna usaldusväärne alguspunkt, aga Hiina on juba nagu metsik lääs. Hiinast tellides on mul keskmiselt iga kolmas pakk kaduma läinud ja sealt tellides ostangi vaid alla 22 euriseid asju ja perobleemide tekkides avan juhtumi enne kuu möödumist ja enamasti saab kogu raha tagasi+vabandused peale. Tundub, et hiina postitöötajad panevad lihtsalt pakke pihta omale lisaraha teenimiseks. Tehinguid olen eBays teinud üle 200.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#189

E Okt 28, 2013 15:32

Ma hetkel ootan ühte kaupa ebay-st juba 2 kuud, müüjal on reputatsioon normaalne aga väiksed kahtlused on tekkima hakanud. Õnneks on mul tegemist väikse summaga ja mingi customer support on ka olemas.

Üldiselt on eBay väga usaldusväärne koht ostmiseks.
Kui juba 2 kuud, siis on juba väga kahtlane. Üldiselt tasuks kauba mittesaamisel sealses probleemilahendamise keskuses juhtum üles võtta hiljemalt päev või paar enne 1 kuu täitumist. Siis on lootust Paypali kaudu makstes raha tagasi tõmmata kui ikka kaupa ei saa. Kui möödas on üle kuu, siis ei saa sa enam case avada ja pead puhtalt lootma müüja armule temaga meilitsi suheldes, et saada raha tagasi. Mul olnud korra selline teema ühe hiinlasega, kus ei saanud kaupa ega refundi kuna jäin probleemi algatamisega hiljaks, õnneks oli kooliraha vaid 6 euri.
Üldiselt on üsna kindel tellida Euroopast kasutades Inglise või Saksa eBayd, siis pole ka tolli ja km teemat. Aasiast tellides on Hong Kong veel üsna usaldusväärne alguspunkt, aga Hiina on juba nagu metsik lääs. Hiinast tellides on mul keskmiselt iga kolmas pakk kaduma läinud ja sealt tellides ostangi vaid alla 22 euriseid asju ja perobleemide tekkides avan juhtumi enne kuu möödumist ja enamasti saab kogu raha tagasi+vabandused peale. Tundub, et hiina postitöötajad panevad lihtsalt pakke pihta omale lisaraha teenimiseks. Tehinguid olen eBays teinud üle 200.


Mul on ebay kogemust umbes 2 aastat aga oste pole palju aga kuna see on mul teine ost samalt müüjalt ja tal on 10 a. kogemusi, pluss reputatsioon ja ta ka vastas mulle, et võib aega võtta, siis hetkel veel mingit kaebust ei esita. Kui ikkagi nüüd kaup lähiajal ei saabu, siis tuleb ka kaebus. Õnneks on tegu ca 8 Eurose ostuga. Varasemalt oli ühe akudemüüjaga selline teema, et 2 kuud kaupa ei tule, sain vabandused jne. ja siis tuli kaks akut korraga. Seega , üldiselt on ka mul kogemused head.
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#190

T Okt 29, 2013 18:20

Täna õhtul käisin siis poes ja tellisin endale ära vasaku õõtshoova hinnaga 81 eur. ja sinna juurde veel stabilisaatori vardad ning rooliotsad.Homme peaksin kõik vidinad kätte saama. Siis jääbki üle lasta need vidinad külge kruttida, sild üle reguleerida ja uuesti ülevaatusele :) Poest, kus õõtshoova ostsin soovitati vahetada ära ainult selle poole oma, mis loksuga ja jätsin teise poole oma ostmata. Uurisin ka esivedrude hinda, mis jäi sinna 60 eur. kanti tükist aga kuna küsiti, kas mul on madalamad vedrud või ei mida ei oskand kindla peale öelda jätsin need ostmata. Kui auto remonti viin siis lasen seal hinnata, kas on mõtet hakata vedrusid vahetama. Seda saab teha ka kunagi edaspidi.
eBay kutt oli ka nüüd õhtuks minu teise kirja peale vastuse andnud. Tema käest tellides oleks läinud kaup maksma 145 eur + saatmiskulu 100 eur. Pakk oleks sisaldanud õõtsasid 2 tk. rooliotsad 2 tk. ja stabikavardad 2 tk. Ehk siis umbes sama, mis hinnaga siit ostsin.

Mis puudutab eBayst tellimist siis ise olen sealt tellinud kaupa 90 korda erinevate müüjate käest ja peale kahte episoodi, mis ära lahendati on asi üldiselt toiminud. Kõige kallim vidin oli PS3 mille USAST tellisin. Sellega oli see jama, et saatmine võttis aega, lisaks tahtis toll seda mingi aja enda juures soojendada ja lõpuks pidi veel juurde maksma sest oli väljapoolt euroopa liitu tulnud kaup.

EDIT: Jupid sain kätte. Esialgse plaani järgi peaks saama reedel remondi tehtud ja laupäeval uuesti ülevaatusele. Paar pilti ka siia juurde.









Lisatud failid
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#191

E Jaan 13, 2014 23:47

Aaastalõpus sai siis autol esisild korda ja ülevaatus tehtud. Järgmine ülevaatus on detsember 2015. Peab ütlema, et peale esisilla remonti ja 16 velgedega, millel on talverehvid on nüüd väga mõnus ringi vurada.
Auto liigub hästi ja kõik toimib hetkel. Ainuke anomaalia oli see et kui ühel hommikul tööle jõudsin siis märkasin sid peal kirja D.T.E ja nr.0 samas kui kütust pidi paagis veel olema :conf: Kui hakkasin päeval lõunale sõitma siis näitas D.T.E kenasti numbrit 164. Igatahes rohkem pole märganud, et sellist jama oleks. Lisan siia ka pildi, mille moblaga klõpsasin.



Lisatud failid
xda
Postitusi: 23
Liitunud: N Dets 26, 2013 23:38
Asukoht:
Auto:

#192

E Jaan 27, 2014 0:11

Vigadest on siis hetkel välja tulnud järgmised asjad.
Peale autoostmist kodupoole sõites jäi teist käiku sisse pannes kätte käigukanginupp mis otsast ära tuli:):)


Sama asi juhtus ka mul kui peale auto kättesaamist kodu poole sõitsin...
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#193

N Apr 17, 2014 18:20

Täna sai korra Tallinnasse sõidetud ja autosse tulles avastatud, et masinast lekib bensiini. Lekke koht on bensufiltri juures kus toru külge läheb. Kui Saue poole hakkasin sõitma siis käisin kahest parandusest läbi. Ühes polnud aega et asi üle vaadata ja kuigi teises öeldi et jäta auto siia ja vaatan selle üle siis peale seda kui remondimees oli mulle öelnud et filtri külge ei lähe mitte kummist voolikud vaid mingid plastmassist otsikud ei hakanud autot sinna jätma. Peale tööd ajasin masina kodus kanali peale ja tõesti ongi mingid äbarikud plastikust vidinad seal filtri otsas:wall: Kui mul Mondeo oli siis vahetadsin bensufiltrit mitu korda. Plekist klambrid lahti voolikud vana filtri küljest ära ja uus filter külge. Saabil on mingi haige süsteem. Käisin siis poest läbi hankisin uue filtri ja nüüd on mõte see külge pusida kui ainult teada saan kuidas need ufo plastikust vidinad lahti saab. Otsin väheke google abiga ka infot aga tänud kui keegi oskab õpetada kus kohapealt neid plastikust vidinaid meelitama peab.

EDIT: Niipalju siis sain targemaks et mootor käima, kaitse nr. 2 välja ja käib kuni mootor seiskub. Sellega pidi bensu surve maha saama. Jätan vist täna asja katki ja üritan siis homse päeva põneva tegevusega sisustada.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#194

N Apr 17, 2014 20:40

Kütusefiltri eemaldamiseks on spetsiaaltööriist.

Terv, teager
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#195

N Apr 17, 2014 21:54

Kütusefiltri eemaldamiseks on spetsiaaltööriist.

Terv, teager


Siis on muidugi natuke jama kui mingit spetsiaalset tööriista peab kasutama. Ehk siis pean ikkagi masina kuskile remonti viima. Saabi remondikohad jäävad sellise maa taha, et sinna ei taha lekkiva masianga sõita ja vaatan siis kuskilt kodule lähemalt, kas saab abi. Üks, mida veel mõtlesin on see et äkki ei piisa filtri vahetusest ja viga on selles plastikliitmikus aga eks siis paranduses selgub.
Kui selle vea ära kõrvaldan siis tõenäoliselt hakkan vaikselt masina müügi peale mõtlema ja pistan kuulutuse netti.
Tänud vastuse eest.
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#196

L Apr 19, 2014 18:17

Auto oli nüüd reedest peale seisnud ja kui täna välja läksin ja vaatasin kas on loik all siis ei olnud. Panin masina käima ja sõitsin uuesti garaazi kanali peale. Kui altpoolt uurisin siis oli näha et filtri keskmine plekist kopsik oli märg aga torude juurest oli kuiv seega on torude külge minevad plastikust otsad tõenäoliselt terved ja kui uus filter külge saab on asi lahendatud. Esmaspäeval siis viin remonti masina. Lisan siia juurde ka mõned pildid. Piltidel siis lekkiv filter auto all, uus filter, uue filtri pakendi pilt ja netist leitud pilt, mille järgi peaks filtri vahetuseks olema kolme eri tüüpi tangid.



Lisatud failid
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#197

E Apr 21, 2014 22:07

Uus filter all ja asi korras :head:
Hea ikka kui kodu lähedal on koht kus viisakas teenindus ja ka lühikese ettehoiatusajaga suudetakse hädalise mure ära lahendada.

Hetkel siis kolm asja veel mis natuke streigivad aga lõppude lõpuks tegu pisivigadega. Juhipoolne tagumise ukse nupp jääb vahest üles kui uksi lukku vajutan. Juhtub küll harva aga vahest on olnud.

Siis kui puldist autol uksed lahti tees siis hetkeks mingi vendikas mis tööle hakkab teeb kerget toksivat häält kindalaeka taga. See on ainult hetkeks ja rohkem seda sõidu ajal ei kuule.

Juhiistme soojendus ei funkka aga kui ostja leian masinale siis annan uue soojenduspadja masinaga kaasa ja soovikorral saab uus omanik selle külge lasta pusida.

Enne nädalalõppu vast müügipilte veel üles ei topi aga hinnaks sokutan 4000 euri ja kui foorumlastel peaks huvi olema võib mulle u2u teate jätta.
andrehh
Postitusi: 315
Liitunud: L Juun 08, 2013 17:28
Asukoht: Pärnu
Auto:

#198

E Apr 21, 2014 22:32

Juhipoolne tagumise ukse nupp jääb vahest üles kui uksi lukku vajutan. Juhtub küll harva aga vahest on olnud.


Endal sama lugu kundpoolse tegumise uksega. Pole ise lähemalt uurinud milles viga.
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#199

P Mai 04, 2014 21:42

Kuna homme on väike võimalus, et olen õhtuks jalamees :( siis kasutasin täna veel võimalust natuke saabikuga sõita. Sai käidud vanavara laadal ja klõpsasin moblaga paar pilti kah.



Lisatud failid
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#200

P Mai 04, 2014 22:05

Kurtna laat?
Vasta