Saab 9-5 2.0 Tid 132 kw Hirsch 2010a. melka

Kasutaja avatar
melka
Auto: Saab 9-5 2010 Hirsh, Saab 9000 Aero, Saab 9000

E Sept 17, 2018 20:07

Vahepeal siis auto juures väheke nokitsemist olnud :) Vahetasin ära tagumised pidurikettad, klotsid ja vasakpoolse ratta laagri. Kontrollisin, hooldasin üle ka esimesed pidurid. Nagu arvata oligi, klotsid kinni ja see omakorda põhjustas pidurdamisel vibratsiooni, mis nüüd peaaegu ära kadus. Eks kevadel vahetan ka esimesed kettad, klotsid ära.
Vahetusse läksid veel esiamordid ja tugilaagrid. Ja oh seda imet, kui mõnus ja vaikne veermik on,nüüd nagu uus auto :D :drive: Varuosadelt pole ma siiani allahindlust teinud ja kõik mis alla keeratud on originaal :thumb:
Üks asi mis mind veel häirib on teatud pööretelt tekkiv vibratsioon, mis kandub keresse. Tekib see kuskil kahe tuhande pöörde juures ja pole vahet kas kohapeal paarutada või sõites. Ilmselt on süüdlaseks mõni mootori padi? Kui kellegil olnud analoogne probleem siis võib kirjutada?
Olen peaaegu lõpule jõudmas ka müraisolatsiooniga aga sellest pikemalt väheke hiljem :)
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
Kasutaja avatar
melka
Auto: Saab 9-5 2010 Hirsh, Saab 9000 Aero, Saab 9000

E Okt 29, 2018 21:26

Talve tulekuks siis peaaegu kõik valmis :thumb: Tehtud suurem hooldus mille käigus vahetasin mootoriõli ja kõik võimalikud filtrid ja lasin ära teha ka dünaamilise õlivahetuse automaat käigukastil. Diagnostika käigus selgus et minu autol vajaks vahetamist solenoidi plokk et käiguvahetust ideaalseks saada. Kilomeetrite poolest auto polegi ju nii palju sõitnud aga arvatavasti on kulumisele kaasa aidanud see et eelmised omanikud ehk suurem osa ajast mööda pealinna ringi sõitnud on??
Enne õlivahetus küsiti mu käest et kas ikka tahan vahetada kuna võib hoopis hullemaks minna kuid õnneks seda ei juhtunud ja pisut hoopis käiguvahetus paranes ja muutus pehmemaks, mitte küll nii palju et oleks ideaalne aga noh...
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
Vasta