Kas rehv vananeb seistes?

See alajaotus on uute teemade tegemiseks suletud, valige ülevaltpoolt margipõhine alajaotus
Vasta
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#1

R Okt 28, 2005 9:30

Mis juhtub taastatud naelkummiga kui teda 2 aastat mitte kasutada? Kas kummisegu jääb endiseks? Kui ei siis kas see mõjutab hullusti pidamist?

Küsin kuna viimasel talvel Tartust ostetud inglismaa proti naelad peavad ilmselt ka selle talve keldris veetma. Küsimus ongi kas on mõtet minimaalselt kasutatud rehvi pikalt säilitada või müüa maha ning osta aastapärast värske rehv.
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#2

R Okt 28, 2005 9:45

Räägitakse ;) et pidid siiski vananema, osa kummisegu osaks olevast keemiast annab tahes-tahtmata looduse kutsele järgi ja läheb uitama ning kummi omadused kannatavad. Enda kogemused kinnitavad ka seda teooriat, mõned nähtud/proovitud vanad rehvid on ikka väga puitunud tundunud ning nende arvele jääb ka üks ammune spinn Tallinna "hooldatud" tänavatel.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

R Okt 28, 2005 9:46

mis ta'ga ikka juhtub...Kui on veljel ja õhk välja ei jookse ja rehv viltu ei vaju siis peaks OK olema. Teise variandina kasuta siis rehvinagi, ei puutu üldse maad. 2 aastat ei tohiks veel miskit teha. Ilma veljeta on tõenäosus suur, et see rehv miskitpidi kõver pärast on.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#4

R Okt 28, 2005 9:47

Kui sa hoiad rehvi pimedas ja suht jahedas keskkonnas, siis ei tohiks midagi hullu paari aastaga juhtuda. Kui hoiad rehvi soojas ja otsese päikesevalgusega kohas, siis kummisegu kõvastub ja talvel pole taga enam miskit peale hakata.
Ehk siis, uus (mis siis et prott) 2 aastaga oma parim ennet ei ületa, olen kuulnud, et rehvide mõistlik kasutusiga kusagil 3..4 aastat.

Arvestades seda et ostes-müües sa lõppkokkuvõttes hävid, jätaks ma ise nad südamerahuga veel aastaks keldrisse seisma.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#5

L Okt 29, 2005 1:18

Vananeb- ja kuidas veel...
djk
Postitusi: 187
Liitunud: R Dets 03, 2004 14:03
Asukoht:
Auto:

#6

L Okt 29, 2005 11:31

Suverehviga seda otseselt aru ei saa, kui just mõrad sisse ei tule, aga talverehvidel on see nö. lammeliline osa mis paari aastaga, ükskõik kuskohas see seisab, kõvaks läheb ja kindalsti ei toimi enam teel nii nagu algselt see mõeldud oli.
Aga kuna teema taastatud rehviga nagu ma aru sain, siis ei oska järeldusi teha ... loodame et ainult kiirustega protektor jee sealt ei lenda.
alfa
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 03, 2004 20:45
Asukoht:
Auto:

#7

L Okt 29, 2005 23:31

kõigil rehvidel on kolmekohaline number, mis näitab rehvi valmistamise nädalat ja aastat. üle 10a vanuseid rehve on keelatud nii müüa kui ka protekteerida.

ilmselt on müügimehed mul pea segi ajanud, aga usun, et 3-4 aastaga ka seistes langeb rehvi pidamisvõime märgatavalt. kuid kõige lihtsam on kontrollida rehvi sõrmega - kas protektor tundub pehme või mitte. kõva küll kulub aeglasemalt, samas on pidamine kehv.
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#8

E Okt 31, 2005 21:15

Algselt postitas: alfa
kõigil rehvidel on kolmekohaline number, mis näitab rehvi valmistamise nädalat ja aastat. üle 10a vanuseid rehve on keelatud nii müüa kui ka protekteerida.


kolmekohalise numbri esimesed kaks näitavad valmistamise nädalat, viimane valmistamise aastat.
kui rehvil on kolmekohaline number tegemisaja markeeringuna, siis võid selle rahumeeli pügikasti visata - see on möödunud sajandi 80-ndate toodang. Kui kolmekohalise numbri taga on väike kolmnurk, siis on tegemist 90-ndate todanguga.
Käesoleval sajandil on number neljakohaline - kaks esimest on nädal, kaks viimast aasta.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#9

T Nov 01, 2005 22:57

loomulikult vananeb, lased korralikult rõhu sisse ja näed, kuidas väikesed praod külgedele on ilmunud. jäigemaks lähevad samuti. Isegi mingi aeg tagasi soetatud taastatud Marixitel on juba praod olemas. Hea vähemalt, et need kähku kuluvad ja nüüd läbi on...;)
Peltz
Postitusi: 35
Liitunud: R Juun 25, 2004 0:31
Asukoht:
Auto:

#10

K Nov 02, 2005 1:20


kaks esimest on nädal


Kuu ikka?

Minu soovitus, hankige korralikud rehvid, me räägime ikkagi autos ja autost väljas viibivate inimeste turvalisusest.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

K Nov 02, 2005 9:29

Algselt postitas: Peltz
Minu soovitus, hankige korralikud rehvid, me räägime ikkagi autos ja autost väljas viibivate inimeste turvalisusest.

Jajah, vaadake naljanurga ühte viimast postitust, Aare poolt postitatud..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#12

K Nov 02, 2005 11:32

Algselt postitas: Peltz

kaks esimest on nädal


Kuu ikka?




Minu postitus peaks olema üleni õige
Vasta