Saab 900i /1988/ Nakataja

Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#1

E Nov 28, 2005 11:58

No nii, tunnistan ausalt, et oman süveneva saabismi haiguse tunnuseid. Ostsin omale veel ühe Saabi :red:
Käisin seda juba septembris Tartus kiibitsemas, kuid kallis hind ja otsene vajaduse puudumine jätsid kauba tegemata. Kuid mingi jälje ta mu hinge ikka jättis, sest et ma kogu aeg ikka uurisin ja ootasin kunas hind langeb. Reede õhtul sai siis uuesti koos vennaga (Aljoga) autot uurima mindud ja kuna hind oli päris mõistlik siis saigi kaup tehtud.
Nalja sai muidugi jälle ARK-is. Kõigepealt uuriti, et kas autol on ka Kat peal. Mees vaatas mootorit ja uuris sumpse ja arvas, et ega vist ei ole. Samas me pidasime vaikselt naeru, kuna tagaluugi serval on suur kiri Katalysator :D . Nii et passi läks ilma kat-ita.
Ei tea nüüd ka see tõttu et auto hirmus tolmune oli aga ka värvus sai passi "hall", kuigi Sveitsi passis oli selgelt kirjas "grüne" :( . Loodetavasti ei teki sellest probleeme, sest teatud nurga alt võib auto värv ka hall tunduda.
Tegemist ta veel vajab, kuid sõita on igatahes väga mugav ja vaikne.
Igatahes siin ta siis on

Pilt

Pilt[/img]
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

E Nov 28, 2005 12:03

väljast nagu peaaegu ponks!
eriti meeldivad kilbid
aga selle kati ja ylevaatusega tuleb veel probleeme, kui ylevaatusemehed sigad on!
muidugi, kui kati all pole siis tuleb muret. aga kui kati all, siis ykskõik, mis passis jne...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#3

E Nov 28, 2005 12:08

Pean tunnistama, et kuigi 900-seeria mulle välimuselt eriti ei istu, siis seda autot vaatasin ka ise üha kasvava imetlusega. Ilus on ta tõesti. Õnnitlen :beer:
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#4

E Nov 28, 2005 12:09

Algselt postitas: ivomets
aga selle kati ja ylevaatusega tuleb veel probleeme, kui ylevaatusemehed sigad on! muidugi, kui kati all pole.


Selle tarvis on Soomes kasutusel mõiste "katsastusputki" (ülevaatuse sumps), mis käib käest kätte ja pannakse alla ainult ülevaatuse ajaks:thumb:. Aga see ei tohiks küll probleeme tekitada, kui katti ei peaks olema, aga ta seal siiski on (tean tutvusringkonnas päris paljusid autosid, mis niiviisi igal aastal ametlikult ülevaatustel käivad)
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#5

E Nov 28, 2005 14:37

no palju õnne Nakatajale:drink:
käisin sügisel ka ise seda vaatamas-sellise hinnaga väga hea ost

ilmselt läheb sul laepolstri vahetuseks-tegin seda tööd oma naiseõe Saabil
paar nädalat tagasi. Kui aega saan panen pilte ja juttu lähiajal. See suur tükk õnnestus väga hästi(tõsi tal on ilma katuseluugita)
aga praegu maadlen nende ooperiaknate ümbristega. Seal oli vaja vana Singer kapist välja ajada ja paar õmblust teha.

materjal-Tallinnast Luite tn-Sireldus OÜ
liim-Tallinn, Viljandi mnt Nevotex

väga sobivad materjalid tundusid-vähemalt siiamaani-Nevotexis on ka materjali(kaks korda kallim, aga kuidagi imelik)
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#6

E Nov 28, 2005 23:09

Katiga ma ei usu, et probleeme tuleb aga väike probleem oli vasaku ratta käsipiduriga. Hakkasin juba ülevaatust tegema ning kõik läks hästi, kuni leiti, et vasak pool ei võta üldse. Ei ole jõudnud veel uurida milles asi aga arvatavasti kas tross pooleks või kinni roostetenud. Aga muidu olid pidurid väga head. Kuna aga ei viitsiks Tartusse tagasi kordusülevaatust tegema minna, siis jätsin asja pooleli ja vormistasime teo piduritestiks ;)
to Mart96:
Laepolstriga hakkan ma mässama kindlasti, nii et igasugune nõu ja info on igati teretulnud. Mis materjali kasutasid ja mis selle liimi nimi on? Kuidas sa selle polstri sealt laest üldse kätte said?
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#7

T Nov 29, 2005 7:56

Algselt postitas: Nakataja
Laepolstriga hakkan ma mässama kindlasti, nii et igasugune nõu ja info on igati teretulnud. Mis materjali kasutasid ja mis selle liimi nimi on? Kuidas sa selle polstri sealt laest üldse kätte said?


Muuseas ka Ken mingi hetk mainis oma auto teemas, et vahetab lage. Temalt võid ka mingit infot saada.

EDIT: Unustasin autot kiita. Väga ilus. Muidu mulle 5D klassik eriti ei istunud, aga sul on nii hää nurga alt võetud, et 5D joon tundub kah kuidagi eriti kenana.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#8

T Nov 29, 2005 8:13

Lae korrastamise infost olen ka mina väga huvitatud. Minu omal ka lagi vastu pead. Kas see on Saabide tüüpviga v? Auto on igatahes väga tip top sul Nakataja:thumb:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

T Nov 29, 2005 9:08

Sel 5d mudelil on hea seda lage kätte saada. Tagaluugist tuleb välja. Käepidemed, päikesesirmid ja nurgaliistud ära. Peale seda võiks juba eralduma hakata. Riide pead lihtsalt maha sikutama.

Idee poolest on mu doonor 900-l peaaegu korras lagi... ei tilbendanud vastu pead ega midagi.. pisut ajahambast puretud on ta küll... puhastust tahab kindlasti. Laeluugiauk on ka sees..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#10

T Nov 29, 2005 9:20

Algselt postitas: Cyber
Sel 5d mudelil on hea seda lage kätte saada. Tagaluugist tuleb välja. Käepidemed, päikesesirmid ja nurgaliistud ära. Peale seda võiks juba eralduma hakata. Riide pead lihtsalt maha sikutama.

Idee poolest on mu doonor 900-l peaaegu korras lagi... ei tilbendanud vastu pead ega midagi.. pisut ajahambast puretud on ta küll... puhastust tahab kindlasti. Laeluugiauk on ka sees..:)


Kas ma saan õigesti aru, et sul oleks nagu üks peaegu korras lagi välja pakkuda st. müüa. Aga äkki on su doonori põhjamatt ka suht korralik? ;) Mul see päris auku kulund :(
Samas kuna mu mõtted käivad sellises suunas, et lakke ka pisut juhtmeid vedada ja üks ekraan sinna monteerida, siis pean vast niikuinii kõik ribadeks kiskuma ja otsast alustama.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#11

T Nov 29, 2005 9:47

Väga kompu. Sellisega sõidaks isegi. Aga müügikuulutus kui selline oli vist ainult nende meeste endi kodulehel, sest mujalt ei hakanud see masin küll silma. Siselae teemat on lahatud selles teemas, lisaks on seal veel omakorda viiteid eelmistele teemakäsitlustele.

http://www.saabnet.ee/foorum/viewthread.php?tid=853#pid7208

Ah see on see sama automaat ! Arvasin, et hoopis juba mingi teine auto mille olemasolust esialgu ainult tartukad teadlikud on ja et inff liigub algul kusagil siseringis ning kui siis ostjat ei leidu siis pannakse ka mujale linkidesse üles. Päikse käes tehtud pilt annab ikka teise varjundi võrreldes vilus pildi tegemisega, see pettis ära. Kuigi jah, oleksin võinud sarnasust aimata.
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#12

K Nov 30, 2005 10:42

Nonii
hakkasin täna siis laepolstri vahetamise pilte album.ee sse üles panema. aga kurat ei last lõpuni panna-ütles, et limiit tasuta piltidele täis:wall: no homme jätkan

Kust materjali ja liimi:-paar sõnumit ülesse ma ju kirjutasin-no
panen peagi täpsemalt.;)

Vana materjali uuesti liimida pole mingit mõtet ja teil ei õnnestugi see-kuna pole kuhugi liimida-kui riie alla kukub jääb selle ''lae'' külge pudisev vahtkumm, mille külge midagi ilmselt mõtet ja võimalust liimida pole.
See nn lagi(mis välja käib) on mingist küllaltki pudedast pressitud papist või tekstiilist-et käsitlemisel olge ettevaatlikud. Mina parandasin teda veel mõnest kohast autopahtliga, keegi kuskil välismaa foorumis arutas ka millegagi võõpamise üle-ei tea, ei proovinud, kuna ta minul oli päris hästi säilinud.

Ja noh sellise hinna juures: materjal 2,5 m-midagi 130krooni
liim 82 krooni 500ml-tõsi seda võtke kaks pudelit, vähemalt viieukselisel, millel tegin ka need ''ooperiakende'' ümbrised uued-läks üle ühe

Kirjutan hiljem täpsemalt-seni töö algusetapid
http://www.album.ee/mart96
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#13

N Dets 01, 2005 10:40

kuna mu mõtted käivad sellises suunas, et lakke ka pisut juhtmeid vedada ja üks ekraan sinna monteerida, siis pean vast niikuinii kõik ribadeks kiskuma ja otsast alustama.


hehehehe-ega sa äkki liiga palju saadet ''Pimp my ride'' pole vaadanud:)

ei tegelikult kurat jube huvitav:thumb:-mis sa sinna paned? ja kindlasti näita pilte ka pärast

ega sinna tegelt rasket asja ei pane-nagu siin ennem kirjutasin -see lagi üsna kahtlasest materjalist-endal tuli ka igasugu mõtteid pähe-õnneks küll juba pärast , kui lagi oli tagasi pandud(irw).Et noh mingi huvitav valgusti või dioodidest tähistaevas-mis teie arvate:o

p.s. uued pildid ka väljas laepolstri vahetusest
http://www.album.ee/mart96
hoplaa
Postitusi: 165
Liitunud: L Nov 13, 2004 15:49
Asukoht:
Auto:

#14

R Dets 02, 2005 10:08

Eriti ilus auto on sul, ma olen kohe kade.

Age laepolstri saab väga edukalt liimida kahekomponentse liimiga. Eda omal panin lakke pika karvaga (karva pikkus umbes 5 cm) kunstkarusnaha, üsna raske teine ja liimisin ta kinni kahekomponentse betoonikrundiga. Ostsin ka kangaliimi, kuid kui ma nägin seal sellist õhukest porolooni lae alumisel küljel, siis paksu liimi sinna ei pannud, vaid selle hästi vedela liimi, et kangas nakkuks ka lae kõva osaga. Liimi kilo on 80 eeku ja siiani olen sellega ise väga rahul.
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#15

L Dets 03, 2005 23:04

See ilus auto sõitis täna tartu-tallinna trassil mulle igatahes vastu ja torkas silma küll ;)
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#16

L Dets 03, 2005 23:35

Jutt täitsa õige! Vend Aljoga nimelt riskis ilma ülevaatuseta sõiduga ja toimetas auto Tallinna. :thumb:
Nüüd läheb tegutsemiseks - täna sai õli vahetatud ja termostaat samuti. Homme uurin- puurin edasi :)
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#17

L Dets 03, 2005 23:40

hihii, siis mu vanad silmad ei petnud mind :P igatahes jõudu ja jaksu uuri-puurimisel... ilus masin, torkas liiklusvoolus kohe oma värviga silma... kuigi ise istusin vastusõites bmw kõrvalistmel... häbi mulle:wall:
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#18

R Jaan 20, 2006 16:43

Lisan siis oma 900 teemasse ka pisut värskemaid pilte ja juttu. 2005 detsembri lõpus sai siis lõpuks auto niikaugele, et julgesin temaga ülevaatusele minna. Loksutasid nad mis nad loksutasid aga ühetegi viga nad välja ei loksutanud. Nii et 99% korras masin.
Nagu ma juba teistes teemades olen rääkinud, sai auto omale uue katusekatte, uue pagasikatte ja kõva keemilise pesu läbiteinud tagaistmed :D. Samuti sai korda tehtud ventilatsiooni süsteem ja käsipidur. Veel sai vahetatud kõik mahlad ja filtrid ning kinni keeratud palju logisevaid kruve.
Lausa lust on liikuda heas korras Saabiga :thumb:

Pilt


Pilt

Pagasi ruumi kate sai täiesti uus tehtud, kuna see lihtsalt puudus mul. Kasutasin 2cm vineerplaati ja asi tuli välja päris ilus, jäik ja raske. Lisasin ka 110cm pikkuse tagaakna kardina. Mis kõige tähtsam - tänu raskusele ja tihedale istumisele, ei kostu tagant mingit kolinat. :headbang:

Pilt


Pilt


Pilt
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#19

R Jaan 20, 2006 16:49

Algselt postitas: Nakataja
Mis kõige tähtsam - tänu raskusele ja tihedale istumisele, ei kostu tagant mingit kolinat. :headbang:
Raskus nüüd vaevalt heliisolatsiooni eest on.. rohkem ikka kasutatud materjkali paksus..:P
C. - närib tähti.

PS: aga ilusti välja tulnud see asi lõppkokkuvõttes..:thumb:
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#20

R Jaan 20, 2006 18:19

Algselt postitas: Cyber
Algselt postitas: Nakataja
Mis kõige tähtsam - tänu raskusele ja tihedale istumisele, ei kostu tagant mingit kolinat. :headbang:
Raskus nüüd vaevalt heliisolatsiooni eest on.. rohkem ikka kasutatud materjkali paksus..:P
C. - närib tähti.

PS: aga ilusti välja tulnud see asi lõppkokkuvõttes..:thumb:


Mina saan aru, et Nakataja mõtles ikka konkreetselt raskust. Massiivne värk noh. Aukudest läbi sõites ei hüppa plaat üles-alla ja ei kolise.
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#21

R Jaan 20, 2006 18:56

Algselt postitas: suur
Algselt postitas: Cyber
Algselt postitas: Nakataja
Mis kõige tähtsam - tänu raskusele ja tihedale istumisele, ei kostu tagant mingit kolinat. :headbang:
Raskus nüüd vaevalt heliisolatsiooni eest on.. rohkem ikka kasutatud materjkali paksus..:P
C. - närib tähti.

PS: aga ilusti välja tulnud see asi lõppkokkuvõttes..:thumb:

Mina saan aru, et Nakataja mõtles ikka konkreetselt raskust. Massiivne värk noh. Aukudest läbi sõites ei hüppa plaat üles-alla ja ei kolise.

Jah, just seda ma mõtlesin. Mul ilma selle katteta ei kostnud ka kolinaid, kuid samas tean, et need Saabi originaal katted on suht kerged ja kipuvad alati kolisema ja vibreerima. Seetõttu plaanisingi teha asja kohe korraliku st. tugeva ja raske.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#22

R Jaan 20, 2006 19:06



PS: aga ilusti Seetõttu plaanisingi teha asja kohe korraliku st. tugeva ja raske.


no aga see pole originaal ;(

edit: :poke:
mehel juba teine saab ja mõlemid siis sellised "lahedaks tehtud"
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Lepa
Postitusi: 409
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:01
Asukoht:
Auto:

#23

R Jaan 20, 2006 19:19

Peab siis kõik tingimata originaal olema? Minu arvamus - ei pea. Eriti kui rääkida sellistest asjadest, nagu helitehnika ja nende paigaldus. Korralik aknalaud annab tagakõlaritele ikka väga palju juurde (omaette küsimus on, kas tagakõlareid üldse kasutada) - kahju, et juba tehases ei panda sellistele asjadele rõhku :freak:
Seega mis sest halba, kui tulemus on parem kui originaal :)

Igati kena ja sile pill tundub piltidelt, edu!
midnight
Postitusi: 66
Liitunud: P Veebr 19, 2006 23:32
Asukoht:
Auto:

#24

L Apr 01, 2006 1:24

seest on sul väga kena, ja väljast pole ka viga, mulle meeldib 900-l eriti see esiosa, kuidagi hakkab silma kohe:)
ennem oli mingi pimp my ride teema sees käinud; et siis häid ideid on vaja ikka kuskilt saada, teinekord on tore kohe võrrelda originaali mõne tuunitud/muudetud masinaga, lööb silma särama, nii et Nakataja võib siis veel teisigi nakatada :thumb:
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#25

E Dets 04, 2006 17:00

Räägiks üle pika aja siis oma 900-st ka natuke. On teine mul juba 1 aastaseks saanud (minu omana) ;)
"Kahjuks" pole kogu selle aja sees mingeid probleeme esinenud - ainult puhas sõidurõõm :drive: Ah mis ma valetan, tegelt läks mul korra kojameeste tross katki, mis muidugi ei takistanud liikumist. Ka sügisel läbitud ülevaatusel ei leitud midagi millest kinni hakata (isegi värske pulberkustuti oli olemas :evil:) Ühesõnaga igav !!!

Röömu on aga autost olnud kogu suve. Sai temaga kogu Hiiumaa risti-põiki läbi kruiisitatud ja vabadel hetkedel ka pisut läikima nühitud. Siin siis ka mõned mõnusad suvised hetked.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Väike Abiline
Nakatamine edeneb :), poja lemmik mänguasjadeks Saabi mudelid!!!
Vasta