ESK Fotokonkurss 2015 / Kalender 2016 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#51

K Jaan 28, 2015 8:45


Teeme siis sellise reegli, et ühe autori tehtud pilte ei tohi ühe aasta kalendrisse sattuda rohkem kui 2-korda. Siis jääb ära võimalus, et kalender on ühe käekirjaga valmistatud.

:freak::freak:
Iga klõps on ikkagi ju erinev :drink:

NO RULES :headbang: :head:

Terv
(Rebel) :D
Everyday Regular SAAB guy!
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#52

K Jaan 28, 2015 10:03

Mulle tundub ikka arusaamatu edukuse ja oskuse olemasolu karistamine.
Kui rahvas valib võidupildiks koguaeg ühe ja sama autori pilte, siis ei peaks ju karistama autorit ja ütlema, et ära enda pilte rohkem konkurssile esita.
Millegi piiramine või karistamine ei ole ju lahendus.

Rohkem peaks korraldama pildistamisüritusi, mille raames ka vähem oskajad saavad ju nippe küsida oskajamate käest ning selle tulemusena tõuseb üldine pildi kvaliteet ja piltide esitamise arv. Igas kuus peaks vähemalt 1 pildistamissessiooni (Põhja- kui ka Lõuna-Eestis ning hiljem mujalgi) tegema, et inimesed harjuksid käima sellistel üritustel.
Regular Saab Guy
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#53

K Jaan 28, 2015 10:04



Seega pikk jutt lühikeselt - pange piirang AUTOLE mitte autorile...


Mina pooldaks kahel käel seda varianti, et näiteks ühest autost kuus kuni 3 pilti konkursile olenemata kas üleslaadijaks on auto omanik või piltnik.

PS No offence, aga suur osa eelnevast arutelust on üsna professionaalse(ma)t tehnikat omavate piltnike keskne.
Võtke tavaline foorumikasutaja, kes omab ehk digitaalse zoomiga mobiiltelefoni ja ehk ka mingit 8-16MP seebikarpi 3-20x optilise zoomiga. Sellise riistavara puhul ei ole reeglina ükski pilt kalendri pildi suuruses talutava kvaliteediga, Kui keegi ongi juba veidi edasijõudnum kasutaja, siis käsitsi säriaegu jne seadistades ehk pigistab antud kasinast riistvarast ka midagi veidi paremat välja kui AUTO režiimis, aga imet ikka ei tee. Ehk kui minna seda autor=osaleja teema järgi, siis jäävadki konkursil osalema ehk 1-2 Tallinna piltnikku ja Tartust teine 1-2 piltnikku, kes omavad vähegi professionaalsemat tehnikat.
Tavainimesel, kes ei oma kõvemat tehnikat pole mingisugust mõtet oma seebikarbi klõpse saatma hakata, sest nende valituks osutumine on pildi kvaliteedi tõttu suht olematu tõenäosusega.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#54

K Jaan 28, 2015 10:25

Ah ära plära. Nutitelefonid teevad küllaltki hea kvaliga pilte. Näitan varsti.

Ja endiselt olen arvamusel et kui keegi laeb teise autori pildi üles ja autor saab ise nende poolt hääletada siis pole asi aus kuna autor märgitakse kalendrisse. Võtame selle 3 pildi piirangu maha ja asi vask.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#55

K Jaan 28, 2015 10:34



Seega pikk jutt lühikeselt - pange piirang AUTOLE mitte autorile...



Tavainimesel, kes ei oma kõvemat tehnikat pole mingisugust mõtet oma seebikarbi klõpse saatma hakata, sest nende valituks osutumine on pildi kvaliteedi tõttu suht olematu tõenäosusega.


OT: Kasutatud peegelkaamerad on tänapäeval odavamad, kui keskmised nutitelefonid/seebikarbid uuena.
Regular Saab Guy
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#56

K Jaan 28, 2015 10:39

Ah ära plära. Nutitelefonid teevad küllaltki hea kvaliga pilte. Näitan varsti.

Ainuke erinevus tuleb välja vb hämaras ja pimedas..
OT: Kas keegi on proovinud.. telefon+statiiv ..õnnestuks ka pikemalt säritada? :)
Everyday Regular SAAB guy!
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#57

K Jaan 28, 2015 10:48

Ütlen veel mõne sõna sekka...

Autor laeb pildi üles sinu autoga.. saan enda autot upitada..
Laen autori pildi üles, saab autor enda pilti upitada...

Selline surnud ring tekib... aga jah..kui hääletada siis mina pooldan ka hetkel piirangut autole mitte autorile ...
Drazic
Saabiklubi liige
Postitusi: 264
Liitunud: N Sept 13, 2007 10:13
Asukoht: Saaremaa / Tartu
Auto: Saab 9-5 Griffin, Saab 9-5 Aero,

#58

K Jaan 28, 2015 12:04

Ma küsiks lihtsalt vahele, et mida te inimesed kalendrist ootate? Mina isiklikult ootan heade fotodega kalendrit mida ka hea vaadata oleks.
Aga seda teemat praegu lugedes hakkab üha enam tekkima tunne, et siin aetakse taga bürokraatiat ja võimalikult palju piiranguid (kusjuures piiranguid inimestele kes reaalselt viitsivad panustada oma piltide näol - sest arvestades palju on klubi liikmeid/foorumi kasutajaid siis on fotode lisajate hulk naeruväärselt väike).
"Horsepower is how hard you hit the wall, Torque is how much of the wall you take with you."
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#59

K Jaan 28, 2015 12:31

Muidugi tahaks häid pilte kalendrisse. Aga ikkagi näen et ei TOHIKS OLLA PIIRANGUT peal sellel mitu pilti tohib üks autor üles laadida. Kelle auto seal siis peal on ja kes kuidas hindab on siis juba oma asi. Lihtsalt moraalselt on nii õigem kui autor saab enda tehtud pildid ise üles laadida ja ei saa neid ise hinnata.

Siiamaani (mõningate eranditega) on siin ikkagi minuarust enamasti hinnatud suhtkoht õiglaselt kuigi selle aasta kalendris olen natuke pettunud - mitte ei ole igal kuul parim pilt.

Ehk siis - võtame selle piirangu maha, laeme pilte, oleme edasi õnnelikud. Kui autor lubab kellelgil teisel pildi üles laadida (auto omanikul) nt põhjusega et pole foorumis kasutaja ja sellepärast kontot ei tee - palun väga.
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#60

K Jaan 28, 2015 13:49

Eelmine aasta olid 5 kõige rohkem pilte saatnud foorumlast järgmised:

RICHARD - 23 (keskmine on ca 1,92 pilti kuus)
CABRIC - 17 (keskmine on ca 1,42 pilti kuus)
TEAGER - 17
HEIKIW - 12 (keskmine on 1 pilt kuus)
VVS - 12


Kas on reaalselt tulnud ette, et piirang on olnud ahistav ja et piirangu kaotamine annaks rohkem võimalusi pilte presenteerida?


Ehk siis praktiliselt ei anna see piirangu kaotamine päris elus mitte mingisugust effekti.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#61

K Jaan 28, 2015 14:05

Kui ma kaameraga lähen kuhugi, siis enamasti on siiski tegu loodusepildistamisega. Sobiva koha puhul teen autost ka mõne klõpsu. tavaliselt ühes kuus lihtsalt pole saata nii mitut (3+) endale eelkõige meeldivat pilti. Lihtsalt ei taha saata sellist pilti, mis endale eriti ei meeldi. Muuhulgas seekord magasin jaanuarisse piltide saatmise maha. Õnneks paar uut pilti ootel, peaks nad veebruarissegi sobima. Ise ei näe olemasoleva süsteemi ringitegemises tõesti suurt pointi. Pildistajaid võiks muidugi olla tunduvalt rohkem, ehk saaks mingit uut lähenemist. Üks tendents veel; kord saadetakse vähe ja keskpäraseid pilte või teine kuu jälle palju ja häid, mille vahel raske valikut teha :D
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#62

K Jaan 28, 2015 14:20

Piltide rohkuse all fotokonkurss minu arvates ei kannata, piiranguid võiks leevendada küll.

...
PS No offence, aga suur osa eelnevast arutelust on üsna professionaalse(ma)t tehnikat omavate piltnike keskne.
Võtke tavaline foorumikasutaja, kes omab ehk digitaalse zoomiga mobiiltelefoni ja ehk ka mingit 8-16MP seebikarpi 3-20x optilise zoomiga. Sellise riistavara puhul ei ole reeglina ükski pilt kalendri pildi suuruses talutava kvaliteediga, Kui keegi ongi juba veidi edasijõudnum kasutaja, siis käsitsi säriaegu jne seadistades ehk pigistab antud kasinast riistvarast ka midagi veidi paremat välja kui AUTO režiimis, aga imet ikka ei tee. Ehk kui minna seda autor=osaleja teema järgi, siis jäävadki konkursil osalema ehk 1-2 Tallinna piltnikku ja Tartust teine 1-2 piltnikku, kes omavad vähegi professionaalsemat tehnikat.
Tavainimesel, kes ei oma kõvemat tehnikat pole mingisugust mõtet oma seebikarbi klõpse saatma hakata, sest nende valituks osutumine on pildi kvaliteedi tõttu suht olematu tõenäosusega.

Ainult tehnikast ka ei piisa. Pinhole kaameraga (pappkarp-plekkpurk) saab põnevaid pilte kui viitsimist ja ideesid on. Näiteks see foto - pole piksleid, pole suumi ... aga kalendrikonkursil lajataks pika puuga kui vaid rahva-põrnika asemel Saab oleks :cool:.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#63

K Jaan 28, 2015 14:28

Ma saadan ka vahest mõne pildi. Mul täiesti poogen, millised on reeglid. Selle aasta kalendris samamoodi pisut pettunud, nagu eelpool kuulda. Ega ma eriti etteotsa ei satu, kuna ei kasuta lisavidinaid ja imeprogramme.
Seega- mulle tundub, et keegi tahab mingit asja ringi teha ja keegi ei taha. Krt, moo arust on selline kammajaa peale igat väikest aega ikka ja jälle käinud selle konkursi ümber. Miks küll???
Ses osas on küll, et ei soovi kalendris näha ühest sõidukist tehtud 10 pilti, et siis sealt valitakse ja kogemata juhtub nii, et mitu korda on üks ja sama auto erinevate kuude pildiks.
Ma mõtlesin tegelt tükk aega, kas üldse tellida seda kalendrit, sest...aga härra Kuul käis ikka peale, et võta ja võta ja mis viga, et ei võta. Ma siis võtsin.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#64

K Jaan 28, 2015 14:41

See, et sama auto oleks aastaläbi kalendris pidevalt on reeglitega välistatud.
Ja No Fear on pidevalt olnud enda autodega võidupiltide hulgas :)

terv, teager
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#65

K Jaan 28, 2015 15:33

Eelmine aasta olid 5 kõige rohkem pilte saatnud foorumlast järgmised:

RICHARD - 23 (keskmine on ca 1,92 pilti kuus)
CABRIC - 17 (keskmine on ca 1,42 pilti kuus)
TEAGER - 17
HEIKIW - 12 (keskmine on 1 pilt kuus)
VVS - 12


Kas on reaalselt tulnud ette, et piirang on olnud ahistav ja et piirangu kaotamine annaks rohkem võimalusi pilte presenteerida?


Ehk siis praktiliselt ei anna see piirangu kaotamine päris elus mitte mingisugust effekti.


Hei, mul on olnud pilte küll ja küll mille olen pidanud välja jätma ja tagantjärgi vaadates oleks võind isegi mõne muu pildi lisada...

Ja piirangu kaotamine annab SULLE ka võimaluse ENDA tehtud pilte ENDA nime alt postitada, et kõik oleks LEGITIIMNE.

Kurat, kui raske sellest aru on saada, et fotovõistlusel on pildi lisajaks alati foto autor kui ei ole just teemaks "lisa endast pilt ja võida pakk kohvi" vms

Sorri et veidi kettasse lasen aga ma ei saa aru mida sa selle piirangu kaotamise vastu plõksid? Okei, kui ei kaotata ja tuleb järgmine kord palju pilte ja lasen ala naisel foorumisse kasutaja teha ja las lisab. Miks peab asja nii keeruliseks ajama. Lihtsam on ise rohkem pilte lisada.

Aga mida mina plõksin, olen edaspidi ainult pildistaja rollis...
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#66

K Jaan 28, 2015 22:04

Kaamera ei tohiks küll heale pildile piiranguid seada. Annab teha ka seebikaga teravat pilti. Pigem asi selles, et kehvemates või ekstreemsemates valgusoludes on eelis kaameratel, millel manuaalseaded ja raw-i salvestus, mis annab hiljem rohkem mänguruumi.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#67

N Jaan 29, 2015 9:00

See, et sama auto oleks aastaläbi kalendris pidevalt on reeglitega välistatud.
Ja No Fear on pidevalt olnud enda autodega võidupiltide hulgas :)

terv, teager


no-noo...noormees! Ärge liialdage siin :D
Ma põle pilte saatnudki, ma ei tea, kes seda teeb ja siit neid pärleid nopib!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#68

N Jaan 29, 2015 9:12

Kirik keset küla... Lubame rohkem pilte, aga las autor ise paneb üles..:) Kui keegi teile hea pildi tegi, las siis paneb ise üles, mitte ei hakka "vale" nime all pilte üles panema.

Tihti tundub asjadega, et näritakse tähti. Tegelikult on vaidluse põhjustanud asi samapaljudele elementaarne ja nemad ei saa aru, kuidas te saate seda tähenärimiseks pidada..:) "Devil is in the detail".
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#69

L Jaan 31, 2015 11:52

Kuni südaööni saab jaanuarikuu piltidele hääli anda!
Kommentaarid on samuti oodatud :)

http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/thumbnails.php?album=82
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#70

P Veebr 01, 2015 1:15

Hääletamine on lõppenud ja võitja selgunud :)

Veebruar on alanud ja pilte Saab juba saata... http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/upload.php
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#71

P Veebr 01, 2015 14:54

Jaanuarikuu 3 parimat tulemust on järgmised:

I koht - richard - Põhjamaa
II koht - Martin.V - Aero G42 (pildi autor Marto Põim)
III koht - vvs - Talvine maskeering


Kalendrisse läheb selline pilt...:)

Pilt


Ja allpool Jaanuarikuu fotokonkursi pingerida...

http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/thumbnails.php?album=toprated&cat=-82
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#72

P Veebr 01, 2015 17:59

Sellessuhtes ajalooline pilt, et mul seda Saabi enam pole ja see on viimane fotosessioon mis sai tehtud ning see ainus pilt mis minu poolt kalendris oma kuu saab. :beer:
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#73

E Veebr 02, 2015 10:37

Teemakohasem pilt võitis. Palju õnne Richardile! :drink:

Lugesin ka eelmise aasta teemast nende räpaste võtetega hindamisest ning ei pääsenud ka mina viimasel päeval sellest, kuid võitjate üle kohut ei mõisteta ja karavan läheb edasi.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#74

E Veebr 02, 2015 11:45

Teemakohasem pilt võitis. Palju õnne Richardile! :drink:

Lugesin ka eelmise aasta teemast nende räpaste võtetega hindamisest ning ei pääsenud ka mina viimasel päeval sellest, kuid võitjate üle kohut ei mõisteta ja karavan läheb edasi.


Kui vihjad mulle siis viimasel päeval ma ühtegi pilti ei hinnanud ja üleüldse valin oma hnded selle järgi kui palju mingi pilt just kalendrisse sobib....sinu pilt oleks olnud ideaalne sügise viimasel kuul vms :p
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#75

E Veebr 02, 2015 13:17

Rahu.. Ma vaatasin, Martin.V pildi juures oli üks üleliigne 1, antud IP-lt teisi polnud hinnatud. Samas oli Richardi pildil rohkem hääli. Andmebaasis sobrades oli hinnete vahe 7867 vs 7833 (0-10000 skaalal), mis on sisuliselt juuksekarva jagu.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta