Suvekokkutulek 2006 (5-6 august)

Ühised tegemised
Vasta
A2hj
Postitusi: 144
Liitunud: R Dets 10, 2004 12:38
Asukoht: Põlva
Auto: Saab 9-5, Sportcombi, 2005.a.

#1

N Mai 11, 2006 10:02

Niih upitaks siis teemat.
Hääletus andis tulemuseks 5-6 august siis see aeg jääb ka paika ja on tehtud ka eelbroneerig.

Kokkutulek saab toimuma Hansu Turismitalus - http://www.hansu.ee/

Sain ka peremehelt kirja hindadega:

Majutus -15 inimest 3150EEK
Territooriumi rent+
telkimine 2000EEK
Hommikusöök 1750EEK
Saun 200EEK/tund

Need hinnad on 50-ne inimesele.

(Kui arvestada 5 tundi sauna kasutust e.1000EEKu siis tuleb kogu summa 7900EEKu / 158EEKu nägu)

Ja hinnad 30-le inimesele on:
Majutus -15 inimest 3150EEK
Territooriumi rent+
telkimine 1200EEK
Hommikusöök 1200EEK
Saun 200EEK/tund

(Kui arvestada 5 tundi sauna kasutust e.1000EEKu siis tuleb kogu summa 6550EEKu / 218EEKu nägu)

Ootaks nüüd kommentaare ja ettepanekuid.:beer:

________________________________________________
Pidevalt uuenev info kokkutuleku kohta:


EDIT1 by suur
Kokkutulekule registreerimine siit:
http://www.saabnet.ee/reg/


EDIT2 by suur
Kokkutuleku osavõtumaks kanda järgmisele kontole:
Konto nr (SEB): 10010303205016
Saaja: Andre Kaupmees
Summa: 250 EEK nägu ning lapsed tasuta.
Selgitus: Saabikokkutulek 2006, kasutaja nimi, osalejate arv

EDIT3 by suur
Esialgne kava (toodud koopiana teema keskelt):
Praeguste plaanide kohaselt näeb kava ette järgmist:

Kokkusaamine - Tartu Lõunakeskuse parklas laupäeva hommikul kell 10:00 (kes tahab see teeb veel sisseoste)
Rongkäik läbi Tartu.
Kui on soovijaid siis - sõit Kolkja kalarestosse kus toimub ühine lõunasöök (selle jaoks raha korjandust ei tee, kohapeal iga üks ise maksab).
Ja sealt juba Hansu turismitallu.

Talus võiks korraldada:

Ilusa ilma korral:

1. Tutvus turismitaluga.
2. Eelmisest kokkutulekust ära jäänud piduriketta heide (Pakuti välja ka turbo heide, kuid ma ei tea kas kellegil on vanat turbot üle), lastele piduriklotsi heide.
3. Jalgpall suure laste palliga ja ilma väravavahtitetta.
4. Kuna rand on lähedal võiks teha meeskondliku liivalossi ehitamise millest saaks ka lapsed osa võtta.

Vihmase ilma korral:

1. Korona laud on seal olemas ja saab teha kas üksikult või paaris mängu.
2. Teager pakkus välja, et vaadata videosid saabidest.
3. Viktoriin - küsimuste kohapealt paluks abi.
4. Lastele võib korraldada joonistamise võistluse.

Kokkutuleku maksu sisse on plaanitud ka üks ühine supikatel.
Grillimiseks peab ise midagi kaasa võtma.

EDIT4 by Cyber
Tallinnast minejatele:
Teeks siis Ülemiste parklast rongi alguse. Saame kokku täpselt parkla keskel - poodi pole veel avatud, kuid trobikond Saabe juba koguneb :)

Kellaaeg - alates 7:15 kogunemine ja 7:30 start?
Orienteeruv saabumine Tartu siis 9:30
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#2

N Mai 11, 2006 10:16

Algselt postitas: A2hj

Majutus -15 inimest 3150EEK
Territooriumi rent+
telkimine 2000EEK
Hommikusöök 1750EEK
Saun 200EEK/tund

Need hinnad on 50-ne inimesele.

(Kui arvestada 5 tundi sauna kasutust e.1000EEKu siis tuleb kogu summa 7900EEKu / 158EEKu nägu)


/me haistab ebaõiglust:
Hetkel on arvestatud nii, et toas ööbivate inimeste majutus on kinni makstud üldsuse poolt.
Kas ei võiks teha nii, et jagad kõik muu summa 50ne vahel ning 15'nel kiiremal/õnnelikumal/rikkamal on võimalus õõbida siseruumides lisatasu eest

Nt nii:

50 inimest
Territooriumi rent+telkimine 2000EEK
Hommikusöök 1750EEK
Saun 200EEK/tund*5h=1000EEK
Kokku summa 4750/50=95 EEK nägu

Lisahüve, kes soovib sees linade vahel ööbida, siis see tuleb lisaks maksta 3150/15=210 EEK

P.S - Kas meil on kohustuslik võtta ka siseruumid? (Et õigustada selle siseruumide raha jaotamist üldsuse vahel) Ehk tahavad kõik väljas ööbida? Kas siseruumid üür pakub meile ka mingit muud hüve, nt ühisköögi kasutamist, mingit suurt aulat kus saaks ehk mingit filmi näidata või varjuda vihma eest?

terv, teager
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#3

N Mai 11, 2006 10:26

To Teager: Suvine aeg, nii mõnedki tulevad lastega...
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#4

N Mai 11, 2006 12:25

Suvekokkutuleku hääletusel ma ei osalenud, kuna ükskõik, mis kuupäev see ka poleks, saan oma osavõtus kindel olla mõned päevad enne vastavat nädalavahetust. Hind ei tundu mulle midagi üle mõistuse olevat (nt Saaremaa kokkutulekul lisandusid praamiülesõidutasud).
Kui vähegi võimalik, siis üritan igal juhul kokkutulekule laekuda.
Factor
Postitusi: 704
Liitunud: N Okt 14, 2004 11:59
Asukoht:
Auto:

#5

N Mai 11, 2006 13:20

Samas ei näe mina selles summas (210.- EEK per nägu) midagi ületamatud, ja ka selles, et sinna summasse on sissearvatud ka 15 majas ööbimise kohad, kuna just mõningatel on lapsed jne... kelle tahaks ju kah kaasa võtta, siis selliseljuhul läheks see summa peredega inimestel liigagi suureks ja võibolla looobuvadki tulemast, minul isiklikult ei ole kahju peredega tulijatele seda soodustust pakkuda, muidugi peaks olema neil ruumidesööbimisel eelisõigus!

PS! See on puhtalt minu isiklik arvamus, ärge siis väga tümitage!:poke:
Vabandage neiu, mis kell on.... mul seisab
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#6

N Mai 11, 2006 21:19

Ma olen ses maja kasutuse jagamisel kõikide vahel siiski teageriga ühel nõul - miks peaks ma võttes kaasa oma "maja" maksma veel miski maja eest, mida ma ööbimiseks ei kasuta? Vaadates selle suve isiklikku eelarveprognoosi võib just see koht saada otsustavaks tulen või mitte küsimuses rahalise külje pealt. Prognoosis 30 inimest moodustab maja kasutustasu osa ligi 50%, ehk ca 100 kr per nina.

Ryhkija@eelistab suisel ajal telki
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#7

N Mai 11, 2006 21:35

Lisaks märgin veel, et praegune kalkulatsioon ei ole veel ju lõppsumma - hetkel on olemas 1 ööbimine+saun+1 hommikusöök.

Siit kohe küsimus, mitmepäevaline on üritus?`5-6, kas s.t. et L saabume ja P lahkume? Kas laupäev on mageveekaladedelikatessimaitsmine? Mõistlik oleks see ka ühiselt maksta, kui me sinna kinni paneme mingi söömise. Või on road nii erinevad, et igaüks vaatab, mida magu kannatab?

Ning lisaks vaja ka ilmselt ühine sööming laupäeva õhtul, mingi grill + õlled :beer:

terv, teager

P.S Kas hakkab kujunema ehk ka mingi tegevuskava? See koht ei ole kaugel Tartust - võiks teha Tartus esimese kokkusaamise, kust siis Saabide rongkäik suundub edasi Kallaste poole ja siis enne ööbimiskohta minekut teeme peatuse kalamajanduses.

P.P.S See oli ettepanek ;)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

N Mai 11, 2006 21:56

Śelle järgi polegi muud tegevuskava ette näha..:) Et Tartust kuhugi sõita ja veel kuhugi kala mekkima minna ja siis ongi juba õhtu käes ja aeg grill tuliseks ajada..;)

No ok.. natuke ehk jõuab midagi ühist ka teha. Traditsiooniline supikatel? Kettaheide?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#9

N Mai 11, 2006 22:38

Tahaksin veel selle maja kohta lisada, et tegelikult on seal ka nö põrandal ööbimise ruumi, kel magamiskott ja madrats ühes. Peremehe väitel mahuks sinna ca 20 ära, aga silma järgi hinnatuna mahutaksid need toad 15-le voodikohale oma 10-kond lisa ööbimiskohta ära.

Restoranikülastust oleks otstarbekas sättida pühapäevaks, samuti ekskursiooni vanausuliste maile, kuna need paigad kõik mõnevõrra 7-20 km jagu ööbimiskohast eemal on ja - siis ei pea laupäeva kogu aeg edasi tagasi seierdama, vaid saab kohapeal rahulikult maha istuda.

Või oleks just parim mõte maabuda ööbimispaigas pärast laupäevast ringiseierdamist?

Saabide rongkäik Tartust, khmh. OK, ööbimiskoht on Tartust 53-60 km, Tallinast eeldatavasti ca 150 ja Tartu kaudu 230. Muidugi on saabide rongkäik Tartu kandis ilmselt uhkem kui Põlstamaa-Jõgeva kandis.

______________________
Plaane sättides on tekkinud võimalus, et ehk siiski jõuaksin laupäeva õhtuks ka kokkutulekust osa võtma.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#10

N Mai 11, 2006 22:44

Algselt postitas: Cyber
Śelle järgi polegi muud tegevuskava ette näha..:) Et Tartust kuhugi sõita ja veel kuhugi kala mekkima minna ja siis ongi juba õhtu käes ja aeg grill tuliseks ajada..;)

No ok.. natuke ehk jõuab midagi ühist ka teha. Traditsiooniline supikatel? Kettaheide?





need yritused ei tohiks kyll kujuneda kohaks, kus mehed kodust jalga saavad lasta ja siis tina saavad panna.

elu ju näitand.

ja sellised summad ehmatavad.....
ja taas nädal ennam tuleb siis hakata alternatiivset kohta kiirelt otsima, kus vähemaga saaks.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
tog
Postitusi: 160
Liitunud: T Sept 20, 2005 22:07
Asukoht:
Auto:

#11

N Mai 11, 2006 23:04

"Kui arvestada 5 tundi sauna kasutust e.1000EEKu siis tuleb kogu summa 6550EEKu / 218EEKu nägu"

Khmh, kui kohal käisin jäi meil jutt ikka 6000 EEK 30 näo kohta ja siis kui inimesi veel lisandub, siis ei suurene mitte kogu panga pealt inimese kohta, vaid ainult nö toidu ja telgipaiga arvelt. Kui vaja suhtlen ise veel kord üle. Eriti hea oleks seda teha siis, kui teaksin, kui palju inimesi sinna kohale tuleks.
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#12

R Mai 12, 2006 11:28

Algselt postitas: tog
Tahaksin veel selle maja kohta lisada, et tegelikult on seal ka nö põrandal ööbimise ruumi, kel magamiskott ja madrats ühes. Peremehe väitel mahuks sinna ca 20 ära, aga silma järgi hinnatuna mahutaksid need toad 15-le voodikohale oma 10-kond lisa ööbimiskohta ära.

Tore on, aga iga kell on telgis mugavam ja mõnusam, kui kusagil põrandal (keegi läheb öösel kusele ja koperdab otsa, üks läheb hilja magama ja teine tõuseb vara üles jne.) ning ma ei näe mingit põhjust ebamugavuste eest peale maksta.
Mis puutub lastega perede toas magamise ühisesse sponsoreerimisse, siis - võib-olla kõlab pisut julmalt, aga ikkagi - kui inimesed on endale lapsed muretsenud, siis peavad nad ka ise suutma maksta nende vajaduste, olgu selleks siis söök, riided või (nagu antud juhul) üritused, eest.
A2hj
Postitusi: 144
Liitunud: R Dets 10, 2004 12:38
Asukoht: Põlva
Auto: Saab 9-5, Sportcombi, 2005.a.

#13

R Mai 12, 2006 11:55

Erinevad kombinatsioonid koha üürimisel on võimalikud. Helistasin ja küsisin üle. Kuid sellel asjal on ka väike konks. Kui võtame ainult telkimis platsi siis samal ajal üüritakse maja teistele seltskonnale välja, mis omakorda võib tähendada ka saunaksutuse jagamist majas oleva seltskonnaga. Samuti on võimaik loobuda söögist.
Võimalik on ju ka see et registreerimisel antakse teada kas on majas ööbimise soovi ja majas ööbijad maksavad eraldi.
Kuid on ka võimalik et, lööme summad kokku ja oleme lihtsalt mõnusad.

A2hj
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#14

R Mai 12, 2006 13:53

Algselt postitas: Saabiiir
Mis puutub lastega perede toas magamise ühisesse sponsoreerimisse, siis - võib-olla kõlab pisut julmalt, aga ikkagi - kui inimesed on endale lapsed muretsenud, siis peavad nad ka ise suutma maksta nende vajaduste, olgu selleks siis söök, riided või (nagu antud juhul) üritused, eest.

Ma arvan, et siin pole point mitte lastega perede sponsoreerimisel, vaid hoopis sellel, et kui inimesel on valida, kas jätta (raha kokkuhoiu möttes, vähem muret) lapsed koju vanaema-vanaisa juurde vöi vötta kaasa, siis nad pigem vötaksid kaasa. St sponsoreeritakse pigem laste-vanemate yhisesse ajaveetmisse, mitte ei korvata lihtsalt vanemate kulusid. No kust mujalt siis veel need lapsed omale saabipisiku peaksid saama;). Kuigi lastetuna ei näe ma ka mingit probleemi selles, et lihtsustada nende inimeste elu, kes on siiski juba jöudnud vötta endale selle suure vastutuse lapse/laste näol. Sponsoreeritav olla pole ju kah kohustuslik, kuigi nähes muu maailma kogemust, on see minu arvates järgimist väärt samm, just omaalgatuslikult igasuguste klubide piirides (mitte niigi kohustusliku sotsiaalmaksu näol).

Pyhapäevasel päeval on yldiselt köigil kuhugi kiire, mönel vbl pea haige jms. Sellepärast toetaksin pigem seda, et pigem alustame laupäeval varem ja peale ymbruskonnas seiklemist alles saabuks ööbimiskohta
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#15

R Mai 12, 2006 14:31

Olen sama meelt krss-ga. See väike 'sponsoreerimine' pole siinkohal sugugi liiast. Me ei räägi ju tuhandetest...kuigi on ette tulnud, et kokkutulekul mõnevõrra 'rikkam' külaline maksab ka sellisse summa rohkem ja silm ka ei pilgu. Talle lihtsalt sobib nii.
Lapsed...tulevased saabiomanikud, täieõiguslikud kokkutulekul osalejad, vaevalt nüüd keegi hakkab nende pärast oma mõnikümmet krooni kokku hoidma. Tuletaks meelde, et sõit (näiteks Tallinn-Kallaste) edasi-tagasi maksab ka midagi ja siikohal osavõtu tasus mingeid sente lugema hakata oleks vist üsna naeruväärne.
Aga minugi meelest naised-lapsed majadesse, kui ikka soovivad. Seda enam, et arvatavasti kõik ei ole päris telkijad-inimesed.
Meestel kindlasti suht poogen, võib ka grilli kõrval silma looja lasta, kui vaja :cool:
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#16

R Mai 12, 2006 14:44

Telk? Minul on Saab selleks. Kuid grilli kõrval võiks kah looja lasta silma jah ;)
Lapsi pole aga pooldan kah seda et nemad võiksid nagu majas olla.
Saku PEOREKKA hooldaja:)
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#17

R Mai 12, 2006 15:11

Algselt postitas: zill
Telk? Minul on Saab selleks. Kuid grilli kõrval võiks kah looja lasta silma jah ;)
Lapsi pole aga pooldan kah seda et nemad võiksid nagu majas olla.


Mul ka telgiks Saab, kui sedaani tohib üldse nii nimetada :P.

Ainult ühe korra olen tundnud, et pohmakas võib sedavõrd kondid kangeks teha, kui peab allalastud esiistmetel mingit imelikku unenägu vaatama.
Noh, paljudel seda probleemi pole, aga mina pagassi vuuferi kõrvale igatahes ei mahu.
Sellepärast grillist räägingi, sest siseruumides kah suvel ei raatsi külitada ;)
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#18

R Mai 12, 2006 15:29

Aga asi on kannatamist väärt ma loodan :head:
Et kas saab juba grilli kõrvale broneeringuid teha?;)
Saku PEOREKKA hooldaja:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#19

R Mai 12, 2006 15:34

Algselt postitas: zill
Telk? Minul on Saab selleks.
:D ma ei mäleta, et herr Zill oleks veel mõnel kokkutulekul oma autoga käinud..:P

Aga see selleks. 3 kuud on aega, et pisut pappi kõrvale panna, kui vaja. Me ei saa igavesti jätkata taoliste üritustega ainult hurraa korras, et lähme metsaveerde ja oleme. Mingil hetkel võiks nagu midagi asjalikku teha ja see paraku küsib raha. Papp, mida küsitakse on vähem, kui enamus sellesuviseid kontserte maksma läheks. Jätate ühe vahele... ;)

Ärge võtke keegi seda isiklikult, aga tihti on inimestel suuremaid kulutusi, mida millegipärast iseenesestmõistetavaks peetakse ja mis tunduvalt suuremad on, kui hetkel jutuks olev summa. Näiteks kõrtsiarved..;) Samas pirisetakse, kui kokkutuleku eest raha tahetakse.

Võibolla tasub korraldajatel pisut mõleda nn "perepileti" peale? Mis oleks ehk pisut odavam, kui kõik osalejad ükshaaval. Teine variant, kes ruttu ära maksab, saab odavamalt, kui viimasel hetkel kohale ilmuja...
Nagunii peate te veel lõpliku summa välja mõtlema, sest kogu üritus ei seisne ainult ööbimises, vaid mingi action võtab pisut ja olme jms. Enne peab teadma, mida koha peal hinna sees antakse. Kui igasugu taldrikute-kahvlite-nugadega ei pea mässama, siis on see tegelikult üsna paras ports korraldusraha jälle vähem korjata.

Eelmise suve üritusel oli see esialgne poearve vist mingi 1200.-, selle eest sai igasugu olmekraami + õhtuse ühise supi jms. Pauguga lõpetamine maksis pea samapalju..;) Inimesi oli siis... eee... 40 ringis (k.a. lapsed)?? (ei viitsi otsida hetke).

Ma omalt poolt eriti vaidlema ei hakka, kuidas see papiorgunn käib, ma tulen nagunii... Kuigi kipun arvama, et tegelikult on inimlikum lähtuda sellest, et see, mille eest maksad, seda ka saad. Kui kellelgi on soovi üritust pisut sponsoreerida, siis võib seda teha ka niisama.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#20

R Mai 12, 2006 15:54

Ma olen lihtsalt kokkuhoidlik inimene. Aga seekord tahaks oma musta suksu ka ära näidata. Praegu käsil istmete remont. Ja muidugi tagasihoidlik :red:

Nimelt 2004 sai ikka oma eelmine saab ära näidatudSilver nime all
Saku PEOREKKA hooldaja:)
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#21

R Mai 12, 2006 18:45

Korraldajad, lööge siis vajaminev summa kokku, ja andke teada, siis saab varakult koguma hakata:beer:
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#22

R Mai 12, 2006 20:32

Ma ei tea kas jõuan, sest läksin just juhilube tegema. Kool hakkab pihta 22 mai ja lõpeb augusti alguses. Nii väga tahaks tulla. Auto saaks vist isegi selleks ajaks korda. Aga äkki joppab eksam just selleks kuupäevaks, siis vist ei saa tulla.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#23

R Mai 12, 2006 22:44

ivomets teab, mida räägib... alates 2004.a toimunud kokkutulekud on näidanud, et saabiinimene on suht hinnatundlik ja tulijate arvu suhtes ei maksa eriti optimistlikke prognoose teha (a`la 50 inimest jne). arvan, et iga inimene peaks maksma vastavalt tarbitud teenustele ja oma rahakotile, ei ole mõtet sunduslikult peale suruda erinevaid spondeerimisi, mis võivad ürituse eelarve lõhki paisutada ja tulijate arvu hoopis vähendada.
Mayhem
Postitusi: 37
Liitunud: R Dets 09, 2005 9:14
Asukoht:
Auto:

#24

P Mai 14, 2006 11:06

Ei nojah ühe kännutagant teise otsa. Nüüd siis hakkab keegi kuulutama ebaõiglust asjas, mis ei ole õieti algust saanud.
Heakene küll on võimalik ju lasta teha turismitalu vanakesel arveesitamisel hindade eristuse ja siis meie, kes seda organiseerime lööme siis igale inimesele individuaalse arve kokku, kuid meil tekkib sellepeale küsimus?! Miks te tahate meie elu sellega keeruliseks teha?
Kas siis kui me kõik koos selle ühte arvet omavahel võrdselt ärajagame ja ära maksame, kas siis oleks see makstav 180..210 krooni tõesti nii koletu summa, et me peame kindlasti punnitama endale seda ca 40 kroonist võitu mida tuleks kui maja eest me ühtselt ei maksaks?
Inimesed ärge ajage asju keeruliseks.
Ning mõelge, kui me nii hakkame tegema siis ei taha keegi maja ja me seda ei võtagi. Aga see on kah konksuga. Siis Kui me maja ei võta siis on see vaba ja renditakse teisele seltskonnale ja siis meil ei ole privaatsust.
Choice is yours aga mina tuliselt eelistan seda et me võtame arve ja jagame selle kohalolijate vahel ära. Meil on privaatsus ja lõbu. Milleks kiskuda rifti seltskonda ja tekitada tüli 40...50 kroonise võidupärast.
A2hj
Postitusi: 144
Liitunud: R Dets 10, 2004 12:38
Asukoht: Põlva
Auto: Saab 9-5, Sportcombi, 2005.a.

#25

P Mai 14, 2006 14:34

Arvutus näitab, et kui majas olijad maksavad eraldi ja telkijad eraldi, siis majas olijatel tuleb maksta (ööbimine majas + saun + hommikusöök) kusagil 270.- nägu ja neil kes jäävad telkimisplatsile umbes 115.- nägu (50 inimese puhul, 30 inimese puhul on summad teised). Kui paljud meist on nõus maksma eraldi 270.- nägu kokkutuleku eest? Kui arvestada, et tuleb pere 2 täiskasvanut + laps, siis tuleb ka lapse eest maksta täissumma (u 270.-)

Me võime majast täielikult loobuda aga siis me loobume ka privaatsusest, sest siis on teine seltskond meiega samal ajal samas kohas. Siis pidutseb majas teine seltskond. Kas seda peetakse paremaks lahenduseks?

Läbi on arutamata ka see, kas hommikusööki tahetakse ja ka saunakastuse pikkus. See 5 tundi ehk 1000 krooni oli mul enda arvestatud et peaks vist paras aeg olema. Seda aega saab samuti muuta. Kui otsustatakse, et me ikkagi tahame sauna kasutada, siis sauna arve läheb jagamisele kõigi vahel. Sama kehtib hommikusöögi kohta.
Vasta