Saab 9-5 2.0 LPG - võtta või jätta?

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
Scorps
Postitusi: 142
Liitunud: K Aug 10, 2011 20:11
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 2009 1.9 TiD 129 kW

#1

E Apr 10, 2017 14:00

Tere!

Olen vaikselt mõlgutanud mõtteid mõne ökonoomse Saab 9-5 suunas. Diislite kõrval on silma jäänud see gaasiseadmega isend:
http://www.auto24.ee/used/1935356

Käisin seda vaatamas - mootor töötab kenasti vaikselt, sõidab ka ilusti, veermik ei kolise. Varustus on küll askeetlik, kliimaseadmel ei liigu õhku eri avadesse suunavad klapid (kalibreerimisel annab ka vastavaid veakoode, peast hetkel ei mäleta) ja ka sidur võtab üsna ülevalt - oluliselt kõrgemalt kui mu 9-3 OG diislil, samas mul ses osas võrdlusmomenti teiste 9-5-tega ega muude bensiini-Saabidega ei ole.

Ehk on veel keegi käinud antud masinat vaatamas või oskab soovitada, kui turvaline valik see olla võiks? Kuidas Saabide mootorid gaasiseadmetega üldiselt läbi saavad? Eri foorumitest on kõlama jäänud, et Hollandis paigaldatud gaasiseadmed töötavad sageli paremini kui Eestis peale aretatud. Ja kuidas see 2.0 110 kW mootor vastu peab?

Tänud ette, kes võtab vaevaks nõu anda!
entson
Postitusi: 484
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#2

E Apr 10, 2017 18:02

Gaasiseadme paigalduse kohta võiks mingigi paber olla,et näha paigalduse aega ja kohta.kapotialust pilti pole ja nii ei saa arvata,milline süsteem on pandud,ka on ben.-gas. nupp varjus.Enda peres on 2,3 peal 4 el.pihustiga vialle,see töötab kenasti,kulu on Tl-Tartu-Tallinn maanteel rahulikult kulgedes 10,5. Käisid sõitmas-gaasi peale lülitus kenasti?Arvestades,et niisama gaasiseadet ei paigaldata,siis pessimist nagu olen,ei usaldaks läbisõidu näitu,aga kui auto on korras ,siis ei oma see väga suurt tähtsust.Ehk saad hinda veel soodsamaks ja kui endal kaht tervet kätt otsas ei ole,siis peaks mõnedki sajalised rahakotis varuks olema! Autost on kaks korda rõõmu-ostes ja müües.
Saan harva sõita SAABIGA.
Vasta