9-3 halogeen esituledesse led/xenon

Vasta
Mark
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 04, 2017 14:58
Asukoht:
Auto:

#1

K Okt 11, 2017 20:25

Tere,

küsimus järgmine, kas keegi on teinud ja oskab jagada tarkuseid kuidas saaks teha esituled halogeenist xenoniks või lediks.
kuna pirn kinnitub ju kuidagi teistmoodi halogeenil.
Tahaks xenoni või ledi panna lähikasse aga ei ole enne sellega kokku puutunud :?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#2

N Okt 12, 2017 12:05

Seadusega keelatud tegevus.
Mark
Postitusi: 5
Liitunud: T Apr 04, 2017 14:58
Asukoht:
Auto:

#3

N Okt 12, 2017 21:04

Olen teadlik.
Endiselt ootan näpunäiteid
AllarS
Postitusi: 19
Liitunud: E Okt 24, 2016 14:24
Asukoht:
Auto:

#4

R Okt 13, 2017 8:59

Kui on tahtmine tuled päriselt hästi näitama saada, siis saan aidata.
Kuid tuleb arvestada, et hinnaklass on kordi kõrgem, kui lihtsalt xenon/led lambid paigaldades.
Ragnar z
Postitusi: 2
Liitunud: N Veebr 02, 2017 18:26
Asukoht:
Auto:

#5

E Nov 20, 2017 12:24

Tere, kas keegi teab kustkohast saaks osta esitule reguleerijat,või seda eraldi ei müüda vaid koos esitulega?
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#6

N Sept 13, 2018 13:07

Mõtlesin, et äratan vana teema üles, sügis varsti käes.
Autogeeniuse portaalis on lugu, kus väidetakse, et tavalise halogeenpirni asemel võib kasutada nn. "korrektset" LED pirni.
Siin on link sellele loole: https://auto.geenius.ee/rubriik/autoeks ... led-panna/
Mul on 9-3 SS ja teema vastu tõsine huvi. Kas reaalne tulemus ehk nähtavus on tõesti paranenud ka? Kuidas politsei ja ülevaatus on asjasse suhtunud?
9-5LPT
Postitusi: 1227
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#7

N Sept 13, 2018 13:59

Mark kirjutas:
K Okt 11, 2017 20:25
Tere,

küsimus järgmine, kas keegi on teinud ja oskab jagada tarkuseid kuidas saaks teha esituled halogeenist xenoniks või lediks.
kuna pirn kinnitub ju kuidagi teistmoodi halogeenil.
Tahaks xenoni või ledi panna lähikasse aga ei ole enne sellega kokku puutunud :?

Ma ei saa teemaalgataja küsimusest aru mismoodi teistmoodi? Oma autol kõiki sorti pirne olnud ja kõik on ühesuguse kinnitusega - kasuta ōiget pirni ja on nö plug ‘n’ play lahendus. Ehk siis h7 halogeeni pessa osta ka h7 xenon/led.
Kogenud Aeronaut. :drive:
AllarS
Postitusi: 19
Liitunud: E Okt 24, 2016 14:24
Asukoht:
Auto:

#8

R Sept 14, 2018 8:55

9-3 SS´ile on juba võimalik üsna lihtsalt paigaldada xenon või led projektorid. Paarisotise "korrektse" LED pirni asemel pigem projektorid [+ pesurid ja aut. regull = legaalne( kõik on saadaval, kui isu on)] ning on pimeduse hirm pikaks ajaks kadunud.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#9

R Sept 14, 2018 15:24

H7 esilaternatesse sobivad täpselt ainult H7 halogeenpirnid. Ja kui reflektor / luubid on puhtad ja tule"klaas" kirgas siis annab see H7 esilatern legaalsete Philips X tremevision pirnidega päris normaalse valgustuse kui pirn pesas öieti ja esilaternad asjatundlikult reguleeritud. Asendades H7 pirni sobiva sokliga Xenon pirniga valgusvöimsus küll veidi paraneb kuid kuna H7 esilatern on projekteeritud optiliselt antud pirni kasutamiseks siis xenon pirnil on valgust tekitav klaaskolb tunduvalt suurem kui H7 pirni höögniit. Seega annab xenon / led pirn tunduvalt tugevama hajuva valguse ka vastusöitjate silmade suunas. Miks Te tahate olla pahatahtlikud nende juhtide suhtes (eelköige bussi ja veokijuhid ) kes pika töö-öö jooksul kohtavad kümneid selliseid odavlahenduste otsijaid ja rikute teiste liiklejate silmanägemist ? Soovite head valgustust , makske paartuhat eur enam ja ostke tehase Bi-xenon vöi Matrix Led esilaternatega söiduk.
Kaugtuledesse vöib kombineerida mida tahes aga xenonid ei kannata pidevat sisseväljalülitamist ja Led"H7" puhul oli tulemus lai valguskoonus mil keskel puudus igasugune kirkam ala. Tunniajase näputöö ja minutise imestamise järel asetasin H7 pirnid tagasi kaugtuledesse. Kahjuks need igasuguimefoorumites kiidetud lahendused on ainult jutt millel pole valgustugevust fikseerivate mööteseadmetega mingit kinnitust ja ükski tehnoülevaatuspunkt pöhja euroopas neid ei aksepteeri v. a. mingid banaanivabariigid.
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#10

L Sept 15, 2018 12:17

Ei ega me ei tahagi olla pahatahtlikud! Vähemalt mina kindlasti mitte, jumal hoidku selle eest!
Maainimesena otsin lahendusi, kuidas maanteel turvalisemalt liigelda. Kunagi elasin Tallinnas, siis ei erutanud mind sedalaadi teemad mitte üldse.
Ja vaid parema nähtavuse pärast ma oma kallist SSi maha kandma ei hakka. Päris kindlasti mitte.
Osrami-Philipsi ägedad H7 pirnid (xtremevisionid, nightvisionid etc.) on järele proovitud teema. Minu jaoks on probleem nende liiga lühike eluiga ja ma ei ole nõus neid paar korda aastas välja vahetama.
Btw., enamus maanteel pimestajatest on sitalt regullitud tehasetuledega, seda rääkis üks ülevaatuse tüüp.
Vasta