Saab 900i 16V e. Nunnu, 1989, HelenaEinmann

Vasta
Kasutaja avatar
HelenaEinmann
Saabiklubi liige
Postitusi: 102
Liitunud: K Jaan 20, 2016 21:10
Asukoht: Tapa/Rakvere/Tallinn
Auto: Saab 900i, 1989 e. Nunnu

#1

R Mär 30, 2018 14:26

Heihei!

See oli aasta 2016 kui ma Reha mahhinatsioonidel päriselt Saabiusku pöördusin ja salaja silmanurgast joonlauaga paberile joonistatud klassikuid piiluma hakkasin. Võitlus minu sees oli tugev, sest praktiline meel soovis midagi uuemat, aga süda on mul alati vanematele autodele kõvemini põksunud. Ja nagu te näete, seekord sai süda kainest mõistusest võitu.

Peale Saabiklubi 2016.a suvepäevi, pühapäeval, kui kõik kodu poole liikusid ja me Rehaga veel tema juures maal tšillisime avastas ta foorumist kuulutuse - väike mõttepaus, kõne ja nii me Viljandi taha seda autot vaatama läksime. Nagu te aru saate tuli Saabinaeratus näole ja paar tunnikest hiljem käedlöödud.

Nunnu eelmine omanik oli Ilts ja Nunnu ajalugu, parameerid ja muu info, mis toimus enne minu ajaarvamist: viewtopic.php?f=53&t=17117

Nunnu esimene Tartu Saabipuntra koosolek 26.08.2016 :
Pilt

Esimene sügis oli raske. Nunnu jonnis- niiske ja külma ilmaga tuli teda käima võluda. Hommikused käima võlumised venisid järjest pikemaks ja mina kurvemaks. Nunnu isiklik hooldusmeeskond (loe: Reha ja Veiko) sai mõnda aega nuputada, mis sellel Kaunidusel viga on ja peale süütepooli vahetust oli kõik jälle korras.

Kevadel armusin ma Super Inca velgedesse ja hakkas pihta üks otsimine - olin juba valmis UKst ükshaaval tellima, kui selgus, et Reha sõbral need "jõledad/head kinnised talveveljed" niisama garaaži all seisavad. Ilma kapsliteta muidugi :). Reha tõi veljed koju, lasi kapslid 3D printeris välja printida ja Kruvi värvis nad NII ilusaks valgeks...

Pilt

Pilt

Reha leidis ka, et head kinnised veljed - Saab lollusi teha:
Pilt

2017 aasta sügisel avastas Reha poes käies ühe Audi, kellel olid sobivad Super Incad all. Kõigepealt ootas Reha, et keegi poest välja tuleks, siis liitusin mina (koos ikka toredam oodata). Mõnda aega oodates tekkis mõte, et see Audi vist ei ole mõne poekülastaja oma, jätsime kirja akna peale, et me ta velgedest huvitatud oleme ja otsustasime, et tuleme tagasi siis kui pood kinni pannakse - äkki on töötaja. Ootasime tunnike, mitte kedagi ei tulnud :cry: . Ega me peale seda vist väga ei lootnud, aga järgmine päev tuli kõne ja Nunnu sai endale ka talvise komplekti.

Pilt

Ilts lahendas klassikalise baldahhiinlae probleemi, kuid minu käes surid Nunnu uksepolstrid. 2018 aasta märtsis said need ka väikese uuenduskuuri ja ukselingid said uue "kroomkatte". Pilt on poolikust projektist. Uksepaneelid said veidi polsterdust juurde ja sama kangaga sai kaetud ka pakiruumi kate ja kõrval olevad kõlari paneelid. Reha paigaldas tagumised kõlarid.

Pilt

Mõned meeleolupildid veel:
Pilt

Tervitused Qdwinile ja Hemile!
Pilt

ERM
Pilt

Lennuk
Pilt



Nunnu hooldusmeeskond: Reha ja Veiko
Nunnu välimusele teen pai kasutades Meguiarsit (süüdistame kõik VVSi!)
Nunnu soontes voolab Liqui Moly.
Ja üldse pean ma vist palju aitäh ütlema Tartu Saabipuntrale, kes nõu ja jõuga abiks on olnud :).
Viimati muutis HelenaEinmann, R Mär 30, 2018 17:17, muudetud 5 korda kokku.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#2

R Mär 30, 2018 16:00

Pilte pole kahjuks näha, vähemalt minul on tupiku märk ees :D
Kindlasti lase nunnule korralik korrosiooni tõrje teha, eriti tagakoopa sees olevale talale, väldid suuremaid hädasid tulevikus, kui seal juba mäda pole kere.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1967
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#3

R Mär 30, 2018 18:45

Olles näinud seda autot lähedalt ja kaugelt, siis tegu on ühe paganama ilusa 900 saabiga. Minu treenimata silmad ei ole suutnud ühtegi viga leida siiani.
denczik
Saabiklubi liige
Postitusi: 468
Liitunud: R Mai 18, 2012 2:19
Asukoht:
Auto: AERO9000

#4

R Mär 30, 2018 20:22

classicule leida incad oli väga õige otsus :) äge!
Everything will be alright t o m o r r o w . . .
Kasutaja avatar
Hemi
Saabiklubi liige
Postitusi: 49
Liitunud: K Apr 06, 2016 21:31
Asukoht:
Auto: '85 900 3D, '96 9000 Turbo, 07 9-5 Aero

#5

L Mär 31, 2018 11:28

Imeilus masin, nii piltidel kui reaalsuses. Lõpuks jõudis ka foorumisse :head:
Igal oinal oma Mihklipäev!
Vasta