Mootori õhuvõtt: plast VS metall

Kõigest, mis teeb teie auto koledamaks, aeglasemaks ja muul viisil erinevaks.
Vasta
Kasutaja avatar
Teretali
Saabiklubi liige
Postitusi: 270
Liitunud: P Juul 03, 2016 0:56
Asukoht:
Auto:

#1

P Nov 25, 2018 20:20

Tekkis küsimus, et kui OEM toru intercoolerist mootorisse on plastikust (mitte muidugi kõikidel autodel), siis miks samased performance varuosad kõik metallist on? Lihtsalt väljanägemise jaoks või on sellel ka mingi praktiline eesmärk? Loogika ütleb ju et metall on parem soojusjuht ja õhk seal sees läheb kuumemaks, mida ju tegelikult ei soovita...?
Pilt
hard0
Postitusi: 86
Liitunud: P Okt 08, 2017 16:59
Asukoht: Läänemaa/Tallinn
Auto: Saab 9-3 LPT MY99

#2

P Nov 25, 2018 21:28

Üksikeksemplare ja väikeseeriat toota on metallist lihtsam. Plastikust detailid on reeglina survevalu meetodil tehtud ja seal saavutatakse kuluefektiivsus väga suurte seeriatega. Nimelt on survevaluvormide tegemine väga kallis.
entson
Postitusi: 484
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#3

P Nov 25, 2018 22:56

Kui tegu on originaalidega ,siis vanadel 95-tel oli alumiiniumist ja piduri vaakumvõimendi oli elektriline,veidi uuematel on mehhaaniline vaakumpump(pidurisüsteemis) ja ka plasttoru ,et pumbast üleviiku teha lapikuks. Kui hakata tegema mootorit võimsamaks,siis on teised vajadused ja ka torud on teise läbimõõduga. See ei pruugi olla absoluutne tõde,vaid mina arvan nii .
Saan harva sõita SAABIGA.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#4

E Nov 26, 2018 8:58

Vaakumvõimendi ei ole kunagi Saabil olnud elektriline, küll aga on kasutatud nii elektrilisi, kui mehaanilisi vaakumpumpasid aut. kastiga masinatel.
entson kirjutas:
P Nov 25, 2018 22:56
Kui tegu on originaalidega ,siis vanadel 95-tel oli alumiiniumist ja piduri vaakumvõimendi oli elektriline,veidi uuematel on mehhaaniline vaakumpump(pidurisüsteemis) ja ka plasttoru ,et pumbast üleviiku teha lapikuks. Kui hakata tegema mootorit võimsamaks,siis on teised vajadused ja ka torud on teise läbimõõduga. See ei pruugi olla absoluutne tõde,vaid mina arvan nii .
entson
Postitusi: 484
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#5

E Nov 26, 2018 18:30

Tänud Trionic, minu eelmine postitus sai õige tähenduse ,just nii mõtlesin ,aga välja tuli nagu alati.
Saan harva sõita SAABIGA.
Vasta