Köögimööbel

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Viktoria
Postitusi: 384
Liitunud: R Sept 25, 2015 10:18
Asukoht: Ciudad de Estonia
Auto: BMW 428i F36 M-Sport 2014

#26

N Sept 12, 2019 9:38

chrismil kirjutas:
K Sept 11, 2019 22:18
Ise panin kokku ja paigaldasin tehnika. Kraanikauss tuleb uus, keraamilist ei olnud saada, äratõmbe tõrule tuleb ka midagi ümber mõelda.

IMG_3879.JPG
Väga kena. :beer:
Kas mõne tehnika võtsid ka IKEAst või kõik mujalt?
.::A SAAB is an animal with a thousand adjustments::.
chrismil
Postitusi: 362
Liitunud: P Okt 06, 2013 13:51
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9³ Aero 154KW
Kontakt:

#27

N Sept 12, 2019 22:30

Tehnika on kõik Eestist. Muide, IKEA on teema. Tegin eesti IKEA avamisest ka väikese video: https://vimeo.com/356739344/5762fbcf19
www.madalvee.com
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2271
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#28

R Sept 13, 2019 8:06

chrismil kirjutas:
K Sept 11, 2019 22:18
Ise panin kokku ja paigaldasin tehnika. Kraanikauss tuleb uus, keraamilist ei olnud saada, äratõmbe tõrule tuleb ka midagi ümber mõelda.

IMG_3879.JPG
Ma ei taha küll vinguv vanamees olla, aga minu jaoks on selline köök täiesti maitsetu ja igav. Aga ma ei ole vinguv vanamees... :wise:
chrismil
Postitusi: 362
Liitunud: P Okt 06, 2013 13:51
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9³ Aero 154KW
Kontakt:

#29

R Sept 13, 2019 8:55

Köögipiltide konkursi võime perekool.ee lehel korraldada.
www.madalvee.com
Viktoria
Postitusi: 384
Liitunud: R Sept 25, 2015 10:18
Asukoht: Ciudad de Estonia
Auto: BMW 428i F36 M-Sport 2014

#30

R Sept 13, 2019 9:04

NO FEAR kirjutas:
R Sept 13, 2019 8:06
chrismil kirjutas:
K Sept 11, 2019 22:18
Ise panin kokku ja paigaldasin tehnika. Kraanikauss tuleb uus, keraamilist ei olnud saada, äratõmbe tõrule tuleb ka midagi ümber mõelda.

IMG_3879.JPG
Ma ei taha küll vinguv vanamees olla, aga minu jaoks on selline köök täiesti maitsetu ja igav. Aga ma ei ole vinguv vanamees... :wise:
Sa ei ole vinguv, avaldad vaid oma arvamuse, aga igavus on vaataja silmades.
Chrismil´i köök on täiesti tavaline moderne minimalistlik. Less is more. :) Ei ole midagi erilist, aga maitsetu ka mitte.

NOFEAR, näita siis meile oma vinget kööki, saame võrrelda. :)))
.::A SAAB is an animal with a thousand adjustments::.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#31

R Sept 13, 2019 11:07

IKEA mööbel ja seal müüdav kodutehnika on söiduatomudelis ehk Hundai vääriline laiatarbekaup. Meie aga söidame SAABide ja VOLVOdega(möni persoon ka BMW ja Mersuga) Ja ärge tulge väitma , et Candy vöi Eurotech kodumasinad on sama vaiksed ja töökindlad kui Siemens vöi Miele kodumasinad. Disaini poolest ei saa IKEA toodangut laita kuid komponentide kvaliteedilt jätab see paraku soovida. Samuti kui soov kodutehnika ise osta ja IKEA köögimööbliga kokku sobitada tuleb sageli üllatusi. Küll ei ole pliiidiplaadi nn garantii/ohutusnöuded täidetud , integreeritud tehnika jahutusvajadustega arvestatud jne... . Ja kindlasti on eriarvamusi köögi töötasapinna kohta kuid nii praktilist materjali kui graniit pole ma veel kohanud. Plastikud ei kesta kuuma ega kriipimist , roostevaba tasapind on ilus ja kestab kuuma ja kemikaale kuid mitte kriipimist. Graniit peale eritöötlust aga on suhteliselt vastupidav ja pikaealine. Maksab küll plastikuga kaetud puitlaastplaadist kordades rohkem kuid on kindlasti seda väärt. :D
wilddog
Juhtkoer
Postitusi: 1886
Liitunud: P Nov 20, 2005 18:56
Asukoht:
Auto: 9-5 Aero MY04 MT Sedaan, 9-3 Viggen MY00, NG900 2.0T SE MT MY95, Mannerg 771

#32

R Sept 13, 2019 16:37

Teemaga seonduv: www.valukivi.ee

Hea lugemine, ise kasutan köögis.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2271
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#33

E Sept 16, 2019 8:31

Viktoria kirjutas:
R Sept 13, 2019 9:04


NOFEAR, näita siis meile oma vinget kööki, saame võrrelda. :)))
Oi kui paljud on seda siit foorumist vaatamas käinud... :lol:
Viktoria
Postitusi: 384
Liitunud: R Sept 25, 2015 10:18
Asukoht: Ciudad de Estonia
Auto: BMW 428i F36 M-Sport 2014

#34

E Sept 16, 2019 9:18

NO FEAR kirjutas:
E Sept 16, 2019 8:31
Viktoria kirjutas:
R Sept 13, 2019 9:04


NOFEAR, näita siis meile oma vinget kööki, saame võrrelda. :)))
Oi kui paljud on seda siit foorumist vaatamas käinud... :lol:
Kaval. :D
.::A SAAB is an animal with a thousand adjustments::.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#35

E Sept 16, 2019 9:27

Alati ei pea olema ikeast:)
Star GalaxyMärt2.jpg
Star GalaxyMärt2.jpg (108.77 KiB) Vaadatud 7923 korda
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#36

R Sept 27, 2019 17:44

Põhimõtteliselt on kõik võimalik ise kokku konstrueerida.Mina olen seda korduvalt teinud.
Karbid lased ühes kohas teha, uksed teises, töötasapind kolmandast kohast.Seda juhul, kui ühest kohast ei saa endale sobivat kooslust!!!! Mitte ei pea nii tegema.

Põhiküsimus on see, et milles seisneb kvaliteet.Ilu on vaataja ajus, ehk siis disain-viimistlus-materjal on erinevas ajus erinev.
Olles teinud kümneid kööke, siis olen jõudnud arusaamisele, mida tähendab kvaliteet minu jaoks.Kvaliteet köögimööbli juures on see, et see peab perfektselt kõik kokku jooksma.St . uksed- sahtlid - korpused - kõik asjad peavad olema joonel.St . mitte lääpas (üks sahtel või uks teiset kõrgemal, praod ebaühtlased, kestad) See, mida ma näen seal crismilli pildil näiteks.Kui see on reaalsest asjast foto, siis vot selline ei tohi olla koostekvaliteet.



Nüüd jõuamegi selleni, et kuidas seda saavutada.Olles teinud kõikvõimalikke luks-lisadega ja ilma asju, siis rusikareegel on see, et mida luksim-fänsim-keerulisem , seda kehvem on seda kokku panna.Ja kui korraks saabki joonele, siis kaua see ilus ei seisa.Osasid asju ei olegi võimalik üldse sirgeks saada.Enamus vaikselt sulguvad ja ise avanevad sahtlid on selliselt tehtud, et neid esipaneele ei saagi joonele.Need omavahel kokkuklappivad ülakappide luugid on osad ka täielik jama. Ja maksavad ulmehinda.

No feari kirjeldatud uksehingede jama.Sellised asjad tekivad tavaliselt selliste ustega, kus on mingi koormus taga.Näiteks tõmbab see uks ka prügikasti välja või nurgakapist karusselli kaasa. Ma olen neid igasuguseid versioone lappimas käinud.Teine võimalus on kokkupaneku kehv kvaliteet.Hinged ei jäänud omavahel joonele ja hakkab pooma või teine variant on see, et saepuruplaat sai kruvi pannes viga ja loksutab kruvi lahti.Olen enamus kestad ka Baltestis lasknud teha ja tean, et nende saepuruplaat on normaalne- hoiab kruvi kinni.Vastupidiselt odavale poola kräpile.Saepuruplaadis vist liimi ei olegi.Kruvi ei jäägi kõvasti kinni, vaid hakkab kohe ringi käima ja auk tuksis.

Aga mis on tähtis? Tähtis oleks minu arvates see, et ka aasta pärast oleks asi ilus.Seega mida lihtsamad konstruktsioonid, seda kergem on neid koostada ja seda kauem nad ilusad seisavad. Sahtlid tegin kõige robustsemad ja kestavad.Kinni ise ei lähe, aga ka pauguga mitte - amort on vahel.



Jutt ilust veel otsa.Kui ma kööke tegin, siis käisin ka kallites ja VÄGA kallites salongides pakutavaid kööke vaatamas ja suur osa väga kehvalt kokku pandud.Masendav.Küsitakse viiekohalisi numbreid ja asjad on lääpas.

Ma käisin teises riigis ühes majas mingeid asju ümber tegemas. Maja , õigemini see kompleks maksis üle 10 miljoni €. Ehk siis kogu see krempel oli tehtud kõige-kõige vingematest asjadest.Minu nähes keerati sinna lamp lakke , mis maksis 15 000 €. Seega võite ise ette kujutada, et kogu see kraam oli seal , nagu venelased ütlevad dalše nekuda. Miks ma sellest üldse siin räägin. Seal kompleksis oli kokku 3 kööki.Kahe vastu ma eriti huvi ei tundnud, aga vat selle peaköögi vaatasin küll üle. See tehnika muidugi oli täelik ulme, mis seal kasutusel oli .Mina selliseid asju ei olnud näinudki. Aga mul tuli see professionaalne kretinism kallale ja vaatasin, kuidas asjad omavahel joonel on ja , et peaks asjad otseks keerama, mis lääpas olid.Ja olid tõsiselt lääpas. Aga jõudsin tõdemuseni , et seal oli isegi uste mõõtudes mööpanekuid tehtud.Seega vaatasin, et ei ole mõtet oma küüneviha sisse ajada.

Seega äkki on see hoopis minu peas valitsev LUUL. Arusaamine ilust ja luksist.



Kokkuvõtteks -- kui Sul huvi on, siis võin kõike täpsustada mida, kuhu , miks ja kuidas panna.Helista!
polukoli
Postitusi: 649
Liitunud: K Okt 15, 2014 18:20
Asukoht:
Auto:

#37

N Okt 17, 2019 17:04

Nonii...ma kirjutan ka oma köögi seiklusest. Alustasin Mööblimasinast - kohutav! Käisin esimene kord kohal ja panime aja, saatsin detailse kirjelduse oma visioonist ja mõtetest. Kohtumise päeval tunti mind ära, aga kogu kohtumine oli ettevalmistamata. Küsiti üle asju, mis olid kõik mu meilis kirjas, punkt-punkti haaval. Põhimõtteliselt esimese 2 minutiga tõmmati igasugusele minupoolsele huvile vesi peale ja teadsin, et nendega ma edasi ei liigu, aga mängisin kohtumise lõpuni. Päris priskelt suruti enda arvamust peale ilma, et oleks küsitud, mis mina sellest arvan. Kirja pandi asjad tühjale A4-le, millest lõpuks oli praktiliselt võimatu aru saada. Tegu ei olnud elava aruteluga nagu oli minu ootus, mida ma ka selgelt ütlesin...jah, pakkumise sain, aga ma ei süübinud sellesse, käisin silmadega üle ja sinnapaika see jäi. Ülimalt kehv suhtumine. Samal päeval avastasin FB-st ühe ettevõtte, mis tekitas minus huvi - Aunman. Läksin kohale - kontor suur, avar, palju õhku, tundsin end mugavalt ja oodatult. Esmakohtumine päädis konsultatsiooni kokkuleppimisega ja minupoolse ennetava sisendi andmisega, kuidas ma kööki võiksin näha, mis on mu mõtted ja ideed. Kiirelt sain oma visioonile kinnitava meili, et olen väga hästi ettevalmistanud ja end kurssi viinud, meeldiv. Kohtumise päev oli vägev. Tundsin, et mind kuulatakse, soovitatakse, tekkis elav diskussioon, mõtete vahetus. Hea klapp algusest lõpuni ehk oli kõik, mis olema pidi, et ma tunneksin, et minu visioon leiab vormimise parimal kujul. Tänaseks oleme jõudnud lõppresultaadini. Tellimust veel sisse ei anna, sest saatuslik päev on järgmise aasta sügisel kui kodu kätte saan - aga suur töö on tehtud ja nüüd jääb ainult nokitsemine kui peaks mõni idee tekkima.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2271
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#38

R Okt 18, 2019 8:30

Aunman ja Baltest ju sama. :-)
polukoli
Postitusi: 649
Liitunud: K Okt 15, 2014 18:20
Asukoht:
Auto:

#39

R Okt 18, 2019 8:34

On küll jah, ma ei näe probleemi või ei oska näha ?
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2271
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#40

R Okt 18, 2019 13:53

Ei olegi. Ma samamoodi kiitsin neid aga teise nime alt :-)
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#41

E Jaan 13, 2020 9:58

Jätkan samas teemas - kas keegi soovitaks mõnda head tegijat, kellelt tellida üksikuid lamineeritud MDF-ist köögidetaile (töötasapinnad ja tagaseinad)?
Tahaks üht-teist värskendada aga kogu kööki ei ole plaanis välja vahetada.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
wilddog
Juhtkoer
Postitusi: 1886
Liitunud: P Nov 20, 2005 18:56
Asukoht:
Auto: 9-5 Aero MY04 MT Sedaan, 9-3 Viggen MY00, NG900 2.0T SE MT MY95, Mannerg 771

#42

E Jaan 13, 2020 10:02

Andrus99 kirjutas:
E Jaan 13, 2020 9:58
Jätkan samas teemas - kas keegi soovitaks mõnda head tegijat, kellelt tellida üksikuid lamineeritud MDF-ist köögidetaile (töötasapinnad ja tagaseinad)?
Tahaks üht-teist värskendada aga kogu kööki ei ole plaanis välja vahetada.
http://www.ecodecor.ee/
polukoli
Postitusi: 649
Liitunud: K Okt 15, 2014 18:20
Asukoht:
Auto:

#43

R Juun 05, 2020 10:10

Nonii...minu köögisaaga lõpule jõutud ja läks tellimus sisse. Ostukohaks Aunman.ee - ülimalt meeldiv suhtlemine, visiooni nägemine, inimlikkus. Viskasin kõrvale igasugused Arens, Mööblimasin, Mobalpa SPA jne. Kätte peaks saama 2 kuu pärast
Vasta