Saabnetile oma logo??

Foorumi kohta...
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#1

E Dets 13, 2004 14:45

üks vana klassikupätt palus mul edasi öelda: "einoh - kena lugu küll - muudkui aga uuendate foorumit ja teete ilusamaks ja paremaks, aga klassikute pilte ei ole saidi päises ikka :(:(:( valus on kohe tunda, ainult suured ja uued vedurid, aga triikraudu ja seljakotte pole " ...

:D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

E Dets 13, 2004 14:57

Teen siinkohal üleskutse inimestele kel natuke joonistamise/pildimudimise oskust leidub. Tehke üks korralik bänner foorumipäise jaoks. Mõõdud võib võtta praeguse bänneri pealt. Soovitav oleks siis ära näidata erinevad mudelid.
Auhinda pole mul teile pakkuda peale igavese kuulsuse..:) Või noh, äkki mõtleme midagi välja.
Kavandid saatke mulle, kui juhtub palju tulema siis võime hääletuse ka korraldada.

EDIT: kuna tekkis elav vastukaja, siis lõin teema kaheks
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#3

E Dets 13, 2004 18:58

omapltpoolt sooviks, et need kaks kokku sulatatud 9000 pilti ka seal kajastuks - võib väiksemalt kui on praegu. muus osas vabad käed.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#4

T Dets 14, 2004 0:13

ma omalt poolt käiksin välja mõtte kasutada meie foorumi bännerina saabi logosid läbi ajaloo kuni tänaseni. sel viisil ei jää puutumata mitte ükski saabimudel ning kõik saavad oma osa. mis puutub saabi logosse kui kaubamärki, siis ei ole tegemist kaubamärgiõiguste rikkumisega seniks kuni seda ei kasutada ärilistel eesmärkidel. kribasin kiirelt valmis ka ühe põhimõttelise kavandi, tegu on ainult kavandiga, nii et disaini koha pealt paluks mitte eriti kritiseerida :) aga logo-teemalisi arvamusi ootaks küll.

Pilt
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#5

T Dets 14, 2004 10:13

Logoga oli paar aastat tagasi selline lugu, et esilehe logol, kus praegu on saabivõtmed oli ka saabi logo. mingi hetk tuli nii mulle kui ka Antile (kellel ka saabi ametlik logo lehel oli) kuri kiri Viking Motorsist, et keegi peale nende ei tohi seda kasutada. Kuna ma ei viitsinud vaielda ja põhimõtteliselt on mul savi, siis vahetasingi logo võtmekimbu vastu, kus logo väga ähmaselt paistab.

seega kui kasutame logo, siis peab selleks valmis olema, et võib tulla ja tõenäoliselt tuleb Vikinguga kaklemist.

Ma ei tea küll mis nende problemm on, aga maailm on täis veebilehti, kus on ka saabi logosid kasutatud. Ju nad tundsid ennast kuidagi puudutatult :)
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#6

T Dets 14, 2004 10:16

oi, ma ootaksin juba huviga Vikingu poolt juriidiliselt korrektselt põhjendatud kirja. oleksin nõus sellealase asjaajamise enda kanda võtta, kui kellegil midagi selle vastu ei ole :P
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#7

T Dets 14, 2004 10:51

mõtlesin ise ka omal ajal, kas hakkan nendega üldse suhtlema sel teemal, aga ei viitsinud hakata probleemi tekitama, kuna oli sellest logost suht savi.

aga selle teema ülesvõtmise vasti ei ole mul eriti midagi. lähebki elu huvitavamaks :) nüüd on tugigrupp ka suurem. sulle aljoga võin otsida üles selle ekirja, mis tookord sain. loodan et see kuskil arhiivis mul ikka alles on.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#8

T Dets 14, 2004 11:27

Ka mina olin sunnitud logo Troostauto kodukalt ära korjama,kuna hr.Peeter
Kalli(Viking Motorsi ainuomanik)keelas selle ära,ühtlasi keelas ta ka oma
firma mainimise Troosti kodukal,kui koostööpartneri(samas on Troost Vikingu lepinguline klient).Kõik teised autoesindused on lubanud Troostil
oma kodukal kasutada esindatud brändide logosid,teha neile tasuta
reklaami jne. Samuti on kõik võimaldanud Troostile ligipääsu oma firma
laos olevale varuosaseisule üle võrgu.Duesenberg oskab kindlasti
täpsemalt rääkida,kuna tema tööandja on kindlasti seotud sama jäikade
lepingutega ematehasega,kui Lgp.Hr.Kalli ja tema firma.Need asjad on
üpris täpselt reglementeeritud.Samas Saabnet ei ole tulu saav äriettevõte.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#9

T Dets 14, 2004 11:59

kui ikkagi otsustada foorumi päises kasutada saabi logosid, siis tuleks täiendada ka meie foorumi "reeglite" osa. tõsisemates veebides (kus nt töödeldakse isikuandmeid või osutatakse mingit konkreetset teenust) tuntakse sellist osa ka "privacy" või "privaatsus" (eestikeelne suht sobimatu vaste) nime all. tegu siis juriidilist tähendust omavate lausetega, mis reguleerivad veebihaldaja ja kasutajate vahelisi suhteid, aga ka muid õiguslikku tähendust omavaid küsimusi. mis puutub logo vs kaubamärk temaatikasse, siis on võimalik sisse lülitada ka sellealaseid lauseid. kahtlemata ei välista need Vikinguga tekkivaid vaidlusi, kuid võivad nende tekkimise tõenäosust vähendada või konflikti olemust pehmendada.

eelkirjutajate poolt mainitud Vikingu suhtumine tekitab minus suht-koht hämmingut - tänapäeva ärimaailmas peaks saama asju lahendada ikkagi kokkuleppe teel. minu jaoks jääb küll arusaamatuks, milliseid eeliseid annab või mida võidab Viking sellega, et hakkab vaidlema suhteliselt tühise asja pärast tema enda otsese või kaudse klientuuri ja oma teenuste peasihtgruppi ühendava internetifoorumiga, mis mitte mingil juhul ei taotle ärilist eesmärki. selline käitumine oleks äriettevõtte poolt lauslollus. parem võiks Viking meie "klubilaadset" liikumist hoopis omalt poolt toetada, aga ilmselt oleks see juba liig-palju tahta...

EDIT: võimalik on ka see, et huvi pärast võiks Vikingusse saata kirjaliku pöördumise, milles palume nende seisukohta sellele, kui kasutame foorumibänneris Saabide logosid läbi ajaloo.
Gert
Postitusi: 29
Liitunud: L Dets 04, 2004 15:57
Asukoht:
Auto:

#10

T Dets 14, 2004 12:32

See Vikingu suhtumine on veider küll. Ma arvan, et igasugune klubiline tegevus, mis propageerib nende poolt müüdavat marki peaks olema ju teretulnud. Veider, ent vaadates mis Eestis üldiselt toimub, siis üsna loogiline...
kyly

#11

T Dets 14, 2004 15:21

Mis rahvas arvaks päris oma logost, mis hoopis joonistatud?
Peab ta tingimata bänneri kujul olema?

Saabi logosid/autosid võiksid kasutada hoopis stiliseeritult, ei tea mis Viking selle peale kostaks :o

Potentsiaalselt autorilt saaks kindlasti nõusoleku kasutamiseks :-)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

T Dets 14, 2004 16:04

aljoga ideed toetan: logod läbi ajaloo.!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

T Dets 14, 2004 16:35

Algselt postitas: Ay
Mis rahvas arvaks päris oma logost, mis hoopis joonistatud?
Peab ta tingimata bänneri kujul olema?


Aga palun, mingi seos saabiga peaks siiski jääma minu arvates. Seda on paraku kõige lihtsam teha läbi logode/piltide. Aga minu arvates võib teha kuidas iganes. Raivol oli ka paar erisoovi siin toodud.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#14

T Dets 14, 2004 17:24

nonäeh, ideid tuleb igasuguseid. mulle see "oma logo" idee ka täitsa meeldib, kuigi selle tegemine võib üsna raske olla... Ay, kas sul on juba miski kavand valmis või sa käisid lihtsalt idee välja?
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#15

T Dets 14, 2004 23:38

logo osas mul eriti erisoove küll ei ole, mida ma tegelikult taotleksin on see, et üldine saabnet.ee leht oleks ühtlase/äratuntava stiiliga. st et kui keegi vaatab foorumi päist ja siis saabnet.ee avalehe päist, siis saab ta aru, et tegu on omavahel ühendatud asjadega.
Teiselt poolt ei ole ma saabnet.ee avalehe banneri osas kindlasti mitte jäigal seisukohal, et see on püha ja puutumatu. miks mitte kogu lehte natuke värskendada.

kui kunagi antiga arutasime seda teemat (vana anti leht oli ka minu tehtud), siis praktiliselt saab viking piirata vaid selle punase kulli kasutamist (seda tunnistasid nad minuteada ka ise) nad ei saa piirata sõna 'saab' või siis valgete ringide sinisel taustal kasutamist.

Sellest lähtuvalt disainisime ka ametlikule saabiklubile logo, mis sai just enne 2002 aasta kokkutulekut valmis. kuna seal eriti palju rahvast ei olnud, siis seda logo on näinud vist vähesed. minul on vastava logoga T särk ja dusenbergil vist ka.

seega diskusioon on avatud jätkuvalt.

PS miks ma neid kokku sulatatud 9000 tahtsin - mulle need endale hirmsasti meeldisid kunagi, kui need tegin :) aga logo jaoks need loomulikult ei sobi ja diskrimineerib teiste saabida omanikke.

Lehest veel niipalju, et mul ei ole midagi selle vastu, kui saabnet.ee lehel oleks peale 9000 ka teiste saabide info. aga see tähendab, et keegi peab selle sisu kokku panema ja mina ise muudest markidest suurt ei jaga ja motivatsiooni ning aega ka väga pole.

Kui keegi tahaks lehte muude saabide osas täiendada, siis võib minuga ühendust võtta või ka seda teemat foorumis eraldi punktina arutama hakata.
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#16

K Dets 15, 2004 1:08

Ei ole päris nii, et igalt Saabiga vähegi kokkupuutuvalt lehelt sulle Saabi ametlik logo (kaubamärk) vastu vaatab (saabcarsonline, saab-900, saabcentral jne.). Kasutatud on ikka mõnda pilti autodest ja/või kirja SAAB, seda siis tavaliselt originaal shiftis nagu klassikalistel mudelitel kere küljes oli. Vikingi vastuseis ei pruugi olla nende omalooming, vaid ilmselt eksisteerib peakorteri poolt mingi ametlik kontseptsioon - millal, kus ning millistel tingimustel tohib kaubamärki kasutada.

Kuigi aljoga pakutud kavandi kujutis ei ole veel küps, leian siiski, et embleemide (asetusega) laveerimine oleks natuke igav. Seda enam, et tegemist võib siis veel tulla maadejagamisega. Saab on ju teatavasti isikupärane liikumisvahend ja küllap leidub mõni nüanss kas siis mõne mudeli küljest või mingi ühine detail mida kasutada tunnusobjektina.
NB! kas olete tähele pannud, et bee-em-wee kasutab nüüd disaini elemendina oma mudelite katusel seda haisaba (-uime), mis minu arvates on ehtne maha copymine Saabilt.

Kujunduse juurde tagasi tulles mõtlesin, et joonistan ise mingi pildi valmis kus kõik mudelipõlvkonnad esindatud, aga see tuleks selline kirbuvärk ja pusimist oleks palju, et tulemus päris autodele vastaks. Lihtsam on muidugi kasutada valmispilte (-fotosid) ja need kokku monteerida nii nagu juba praegu päises olevad 9000 -ded on.
Joonistamise näide on minu avatar, mille joonistasin Painting`sites.

Kujutan ette seda kriitikanoolte tulva...:D
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#17

K Dets 15, 2004 8:26

to maxuud: kui lugesid eelnevaid nuppe,siis seal ju see jutt olemas,et
tootjatehas on pannud väga täpselt paika,mida Viking Motors,kui Saabi
ainuesindaja Eestis lubab ja mida mitte seoses kaubamärgi kaitsmisega
ning kasutamisega.
kyly

#18

K Dets 15, 2004 9:23

Algselt postitas: aljoga
Ay, kas sul on juba miski kavand valmis või sa käisid lihtsalt idee välja?


Mõtlesin ühele tegelasele idee ette sööta ja abiks ka sutsu käsa väänata sellel teemal, tal tulevad sellised teemad varrukast ;)

Ehk siis - läbirääkimiste küsimus. Eks vaatab mis teha annab :)
Zazou
Saabiklubi liige
Postitusi: 1204
Liitunud: P Mär 28, 2004 23:28
Asukoht:
Auto: 9-4x

#19

K Dets 15, 2004 12:36

Huvitav, kas Anne Autoaiaga on Viking Motorsil logokasutuse kokkulepe? :)
http://www.autoaed.ee/autod/
M: SAAB 9000 ja 9-5 erinevad kasutatud varuosad
----------------------------------------------------
www.robolabor.ee
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#20

K Dets 15, 2004 22:53

ega Hr.Kalli kogu võrguavarust ka läbi ei suuda kammida
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#21

N Dets 16, 2004 15:00

Uuele kavandile minu poolt 10-palli süsteemis 12 punkti, väga lahe, ainult positiivsed emotsioonid, ülemine variant on vist sobivam jah - sõidusuund paremale (ekraani vasakus nurgas näiteks) ja kiri on sobiv, SAAB tuleb sõnast foorum paremini esile.
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#22

N Dets 16, 2004 15:56

see esialgseks toorikuks ehk kõlbab ka

kuna see on ilgelt suur, siis bänneris kasutamiseks tuleb teda vähendada (samuti visiitkaardil kasutamiseks), vähendamiseks on ta aga liiga detailselt joonistatud. Seega on vaja rohkem siliseerivam pilt voolida.
Pealegi ei jääks kiri vähendamisel näha.

teiseks, on nüüd räägitud küll ja edasi oleks vaja konkreetsemaks minna (minu meelest) - see tähendab aluseks tuleb võtta konkreetne ülemise bänneri suurus (ning samuti visiitkaardi suurus, millest on jutt teises topikus)
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#23

N Dets 16, 2004 16:03

kas see foorumi ülemise kasti kõrgus on fikseeritud (konstantselt) suurus või lahtine? kui fikseeritud, mis selle kõrgus on pikslites?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14290
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#24

N Dets 16, 2004 16:11

toorikuks on hea küll, see vana saabi kuju on nii eripärane, et igaüks saab (võiks saada) aru, millega tegu. Ootaks stiliseeritumat, sellist "hoogsa pintslitõmbega paberilevisatud" profiili..:). Ja tekst võiks olla kõrval mitte peal, või siis osaliselt kattuda. Hetkel kasutatav banner on 500x66 px, natuke siia-sinna ei ole probleemiks.
Ärge seda nüüd võtke kui minu ettekirjutust..:) Laske fantaasial lennata. See teema on alles 3 paeva vana, laseme asjal ikka laagerduda natuke. Tuletage meelde millest algas 9-3SS-i reklaamikampaania, mingi naeratav kriipsujuku.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#25

N Dets 16, 2004 16:13

pilt on hea, kiri ei sobi.
mis tegelikult on foorum?--- vastuse sain:

foorum , Vana-Rooma linnades turu-, kohtu- ja koosolekuväljak, linnakeskus. Kuulsaim oli Rooma f., mida ümbritsesid templid jm. esindushooned. Keskajast saadik varemeis olnud Rooma f-t hakati välja kaevama 1803. Tänapäeval tähendab f. ka esindajate kokkutulekut (näit. noorsoofoorum).
peaks nimi olema ikkagi midagi sellist nagu:
SAABI FAN KLUBI
või
SAABISÕBRAD vms.
mitte foorum- mis on vaid yks suhtlemise koht saabnetis.
mõelge selle peale....
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Vasta