Saab 9-5 Estate 2.0t, 2001, misfits

misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#1

N Mär 08, 2007 22:43

Olen siis ka nüüd õnnelik Saabi omanik:headbang:

Eelmine auto oli Toyota Camry. Paar kuud tagasi tekkis siis soov osta uuemat masinat. Saabidest ei teadnud enne eriti midagi ja müügikohtades sai vaadatud-sõidetud:drive: Peugottide ja Toyotadega.
Kuniks juhuslikult sai istutud Saabi:eureka: ja peale seda enam muid autosid ei vaadanud.
Soov oli just Wagoni järele ja ilma nahksisuta.

Kuniksi istusime sellesse Saabi olime nagu kosmoses:

Lisatud failid
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#2

N Mär 08, 2007 22:56

Lasin enne ostmist auto üle vaadata. Mootoririhm tegi kergelt häält ja põhja alt oli vähe õline. Aga see Saab oli juba minu üle võimust saanud ja ma pidin ta endale saama.

Nüüd sõidame:drive: nagu paradiisisaarel:thumb:

Lisatud failid
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#3

N Mär 08, 2007 23:03

see auto on ketiga. küüll sa saad siin foorumis selle kohta veel kuulda.
cheers.
Sent from my Monte Carlo using B236
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#4

N Mär 08, 2007 23:03

Hehe, lahe teema. väike vaheldus tavapiltidele.
Vagunid rokivad! Nael kummi!

Aga ole hää tee pildid tiba väiksemaks. Hea oleks kui laius ei ületaks 800. Pigem olgu 720 või 640, sest väiksemate monitoridega seltskondadel vaatamine nutune.
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#5

N Mär 08, 2007 23:06

Kõigepealt sai siis VMis vahetatud igaks juhuks õli - 1100EEKu:) läks. Soovitasid mul teha 5 tonnise täishoolduse aga ma pidin hetkel loobuma.

Vigadest: tuleks korda teha esitulekojamehe mootorid , esimesed piduriklotsid vahetada ja taga juhipoolsel rattal käib üks imelik kolks kui suuremast august läbi läheb-nagu ratas peksaks vastu koobast või amort peksab läbi. Tagaluugi paremas all ääres on kerge rooste kah sees.
Juhipoolsel peeglil on kahel kinnituskruvil pead ära murdunud ja peegel loksub.

Mootor on B205E ,4CYL ,turbo. See mis pidi tänu valele õlivahetusvälbale otsad andma.
Turbo peaks Garret olema ,mis läheb katki tänu vigasele karterituulutusele.
Automaatkäigukast 4 käiguga.
Valmistatud Rootsis ,Trollhättanis ,liinil A:)

Hankisin endale kõik need WISid ja TISid ja EPCd ,et auto kohta rohkem teada saada:wise: - täielik haigus:).

Auto ajalugu kahjuks ei tea sest hooldusraamat puudus. Saatsin Rootsi Saabi kirja aga sealt vastati ,et neil ühist andmesüsteemi ei ole. Pean välja uurima kus autot hooldati.
Eestisse on toodud Rootsist ja oli olnud liisinguauto.


Vot selline Saab siis;)
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#6

N Mär 08, 2007 23:23

Algselt postitas: misfits
ja taga juhipoolsel rattal käib üks imelik kolks kui suuremast august läbi läheb-nagu ratas peksaks vastu koobast või amort peksab läbi.
Tagasilla puksid???
Aga vagun ruulib! Tere tulemast parteisse. Krt. 9-5 vagun on tagaistmel märgatavalt vaiksem kui mu kohati pigimatistatud sedaan tonnine.
Isegi korras tagasilla puhul tekitab 17" rehv + aero vedrustus praegustest löökaukudest läbi sõites kohutava plekise paugu. Näiteks Järve selveri tagumisest väljapääsust Pärnu maanteele keeramisel ühest uuest august minimaalse kiirusega sunniviisilisel läbisõidul. :wall:

EDIT: Huvitav miks 9-5-l juba rooste väljas???
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#7

N Mär 08, 2007 23:49

Lõpuks ometi Saabi lennukid alustanud ka kosmoseprogrammi :thumb:
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#8

N Mär 08, 2007 23:54

Ma lugesin Soome Saabi foorumist ,et tehases pidid korrosioonitõkke vahendiga koonerdama. Tagaluugi nurkadesse ei pidanud pandama. Siis kui soolane vesi sinna satub on jama. Võibolla on auto nendest suurtest veeuputustest läbi käinud

Muidugi on tagapampril ja kerel ka kahtlaselt ebaühtlane vahe sees ja pampri alt koorub värvi.
Võib olla on avariiline olnud.
Saatsin sinna Rootsi kindlustusfondi kah kirja aga nad ei ole vastanud.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#9

R Mär 09, 2007 7:48

Algselt postitas: misfits
Turbo peaks Garret olema ,mis läheb katki tänu vigasele karterituulutusele.

Kui sa veel ei tea, siis karterituulutuse parendamiseks on võimalik paigaldada mingid lisavidinad, mis õlituse-tuulutuse paremaks teevad. Maksab see umbes 1000 krooni ja paigaldamisega saab nii VM kui Troost hakkama. Anti kohta info puudub.
Otsinuga saad detailsemat infot.
vmaster
Saabiklubi liige
Postitusi: 1970
Liitunud: L Dets 30, 2006 18:29
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Auto: Saab 9-5NG Aero XWD
Kontakt:

#10

R Mär 09, 2007 11:56

Mulle ka vagunid meeldivad.:drive:
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

R Mär 09, 2007 12:45

Algselt postitas: qdwin
Algselt postitas: misfits
ja taga juhipoolsel rattal käib üks imelik kolks kui suuremast august läbi läheb-nagu ratas peksaks vastu koobast või amort peksab läbi.
Tagasilla puksid???

Isegi korras tagasilla puhul tekitab 17" rehv + aero vedrustus praegustest löökaukudest läbi sõites kohutava plekise paugu.


need 17 tolli madalad rehvid on andnud ikka aukudes jne. tunda; va.2000 a griffin, millel 111000 km ees.
vot sellel selline tunne nagu sõidaks 15 tollistega ja pool tyhjadega.
järeldus: silladetailid- amordid, puksid, vedrud jne. ei ole kaua ideaalseslt kestvad ( kuigi stendidel vigasid neis ei nähta). aga kui on tahtmist siis saab asja ka päris korda, et arugi ei saa, et 17 " rehvid
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#12

L Mär 24, 2007 1:50

Algselt postitas: qdwin
Algselt postitas: misfits
ja taga juhipoolsel rattal käib üks imelik kolks kui suuremast august läbi läheb-nagu ratas peksaks vastu koobast või amort peksab läbi.
Tagasilla puksid???
Aga vagun ruulib! Tere tulemast parteisse. Krt. 9-5 vagun on tagaistmel märgatavalt vaiksem kui mu kohati pigimatistatud sedaan tonnine.
Isegi korras tagasilla puhul tekitab 17" rehv + aero vedrustus praegustest löökaukudest läbi sõites kohutava plekise paugu. Näiteks Järve selveri tagumisest väljapääsust Pärnu maanteele keeramisel ühest uuest august minimaalse kiirusega sunniviisilisel läbisõidul. :wall:

EDIT: Huvitav miks 9-5-l juba rooste väljas???



Taga kolksus hoopis tagaluugi luku osa mis on kere küljes. :eureka: Luuk enam korralikult kinni ei läinud. Muudkui proovisin ja proovisin.:wall: Mõtlesin juba ,et auto tagant kõver.
Siis märkasin ,et see lukk ei olegi enam kere küljes vaid loksub edasi tagasi. Mõlemad kruvid olid lahti - seal on sellised pitskruvid.
Hea ,et remonti veel ei viinud ,muidu oleks maksnud tühja.
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#13

K Apr 18, 2007 23:17

Võrreldes Camryga on sellel LPT turbol ikka meeletu kiirendus.:gun: Sipsti ja 40st on saanud 100.:drink:
Mõned kurdavad ,et 2.0 väike t jääb lahjaks.:poke: Minu autoga seda küll ütelda ei saaks.:headbang:
Mis need Aerod veel siis endast kujutavad:?

Peale auto ostmist hakkasin kohe Aero kuulutusi uurima;)

Päris hea oli selline juhtum Tlnas Pirital kus Porche Carrerera muudkui nokkis mu taga ja tahtis mööda saada - kiirendasin siis kurvis 40nlt 80ni aga Porch pani mööda nii ,et pärast tundsin mitu minutit seda raha lõhna mis Porche väljalasketorust tuli.

Endale tundub ,et mul ei ole päris tavaline 2.0t ,vaid Saab on midagi enamat;)

Kas "karterituulutusekitti" kapoti alt võimalik ka võhikul kuidagi tuvastada:?
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#14

N Apr 19, 2007 0:20

Algselt postitas: misfits


Endale tundub ,et mul ei ole päris tavaline 2.0t ,vaid Saab on midagi enamat;)



Ole mureta, see tunne läheb üle ja siis tahaks juba midagi enamat :).Mul oli ka alguses tunne, et pole mitte tavaline 2,3t, vaid on midagi enamat. Paraku vastab tegelikkus sellele, mis paberil kirjas ja ei mingit "enamat". Praegu juba käivad neelud tigedama mineku järele. Esialgu aero soft, pärast vaatab, mis edasi SAAB :head:
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#15

N Apr 19, 2007 0:25

Algselt postitas: tripp
Esialgu aero soft, pärast vaatab, mis edasi SAAB
Kapremont, mis muud.
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#16

P Mai 13, 2007 13:18

Tagaluuk on hakanud käima vastu pamprit. Viga järjest süveneb:
Pilt

Nurgast on värv kulunud ja rooste kergelt peal:

Pilt

Tagaluugi keskelt on ka kulunud.:

Pilt


Võib olla keegi oskab soovitada mida oleks kõige mõistlikum teha?
Jürgen

#17

P Mai 13, 2007 13:33

http://saabnet.ee/foorum/viewthread.php?action=attachment&tid=4766&pid=62061
Sellel pildid tundub, et autot on väga sitasti üles pekstud :freak:
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#18

P Mai 13, 2007 13:52

:gun:
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#19

P Mai 13, 2007 18:34

Algselt postitas: Anti-flag
http://saabnet.ee/foorum/viewthread.php?action=attachment&tid=4766&pid=62061
Sellel pildid tundub, et autot on väga sitasti üles pekstud :freak:

Noormees-lisaks sellele,et grammatika on sul alla igasugust arvestust(järeldades ka teistest postitustest) on ka kõnepruuk labane.
Niimoodi võid rääkida omavanustega linna peal ringi jõlkudes,mitte avalikus foorumis,kus tuntav enamus on üsnagi kõrge IQ-ga.
Vabandust teise teema risustamise pärast,aga järjest rohkem hakkab mind vihastama selline läbustamine:angry::angry:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#20

P Mai 13, 2007 22:34

Suveks ostsin ja keerasin alla 17" Five-spoke Twin-Aero veljed. Originaalis on nad 9-3e omad aga sobisid mullegi.:thumb:

Pilt


Aukudest läbi sõites peab rooli tugevamalt hoidma:drive: Kisub ja viskab kergelt.
Sirgel ja normaalsel asfaltil probleeme pole.;)


Veel pilte minu Saabist:headbang:

Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#21

P Mai 13, 2007 23:03

Algselt postitas: Anti-flag
http://saabnet.ee/foorum/viewthread.php?action=attachment&tid=4766&pid=62061
Sellel pildid tundub, et autot on väga sitasti üles pekstud :freak:


Mis siin ikka head soovitada, kui et pöörduda ikka automaalrite poole. Eks nemad saavad oma häid oskusi rakkenda ja taastada su tagaluugi. Iseenesest pole seal hullu midagi, natuke krunti ja natuke värvi ja valmis ta ongi nagu supsti. Tegelen selliste töödega ju iga päev :headbang: Ah jaa, üks väike pisi asi on see et tiba pappi on ka tarvis :D
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#22

P Mai 13, 2007 23:19

:eureka:
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#23

E Mai 14, 2007 1:45

Algselt postitas: misfits
Suveks ostsin ja keerasin alla 17" Five-spoke Twin-Aero veljed. Originaalis on nad 9-3e omad aga sobisid mullegi.:thumb:


Täitsa hästi sobivad ju 9-5 alla. Pole veel kordagi märganud, et keegi teine oleks selle peale tulnud :eureka:

P.S. Paar pilti tundub olevat tehtud Haabneeme-Rohuneeme tee peal mere ääres? Tuli kuidagi tuttav ette, ma ise sealtkandi mees ;)
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#24

E Mai 14, 2007 18:51

Algselt postitas: Skybound

P.S. Paar pilti tundub olevat tehtud Haabneeme-Rohuneeme tee peal mere ääres? Tuli kuidagi tuttav ette, ma ise sealtkandi mees ;)


Seal jah tehtud.;)
Tahtsin teha mõned pildid autost. Oleksin pidanud hommiku vara tegema aga ei viitsi nii vara välja minna.
Need on vastu päikest tehtud..
misfits
Postitusi: 71
Liitunud: E Jaan 08, 2007 20:08
Asukoht:
Auto:

#25

K Mai 23, 2007 13:18

Sai siis paigaldatud karterituulutuskit Troost Autos.

Enne kiti paigaldust oli pilt selline:

Pilt


Ja pärast paigaldust:

Pilt
Vasta