Saab 9000 CSE 2.3T, 1996, Cyber

Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#1

R Apr 06, 2007 21:27

Et siis jah, võtsin kätte ja ostsin omale kah tonnise...:) Mitte, et ma oma klassikut ei salliks enam, aga vana auto on vana auto ja uus (uuem) auto on uus (uuem) auto.

Et kõik ausalt ära rääkida, siis tekkis kihk midagi uut proovida umbes paar kuud tagasi. Sai siis ka ringi piiluma hakatud. Mõte oli juba siis, et kui juba, siis kõik kellad-viled. CS-i, manuaalkasti ja vabalthingava mootoriga ei hakka üldse jamama. Mis te arvate, kas oli midagi koha pealt võtta?? S...gi..:) Ühel hetkel tekkis ka siia foorumisse teema , mis juba kõrvad pisut liikuma pani. Peale talvekokkutulekut sai siis ka koha peal ära käidud ja auto üle vaadatud. Ei tea, kas see auto ei tahtnud minu omaks saada või milles asi, aga tol päeval näitas ta iseloomu ja ei töötanud nii mõnedki asjad, mis Epsumi sõnul olid enne töötanud korralikult (ei kahtle selles). Kuna numbreid küljes ka polnud ja pikemat proovisõitu teha ei saanud, jäi tol hetkel jah-sõna ütlemata, kuigi mõtet sugugi maha ei matnud veel. Petsraibe sattus autole umbes nädal hiljem peale ja võttis ära..:).

Läksid siis veel mõned nädalad mööda, passisin kohalikke kuulutusi ja isegi mõningaid väljamaiseid, suurt mitte midagi, need tonnised oleks nagu otsa saanud. 3 päeva tagasi hommikust saabneti tiiru tegema asudes leidsin ühe u2u, Suurelt. Pealkiri oli "noh, jookse". Sees peidus värskelt auto24-s ilmunud link ühele 96 aasta 2.3 LPT 9000-le. Egas midagi, helistasin ja leppisin õhtuks ülevaatamise kokku. Iffi kutsusin julgustuseks kaasa ja läksimegi. Ees ootas meid täiesti korralik tumesinine, heleda nahksisuga, automaatkastiga, kõikide kellade-viledega auto. Esimene kahtlus asja juures tekkis, nähes iluvõrel turbo kirja ja armatuuris turbo kella. Peaks nagu ikka FPT olema... Passis siiski 125 kW. No mis seal ikka, kui LPT siis LPT. Paar pudinat ja uus soft ja ongi FPT..:). Olin juba tol hetkel suht kindel, et võtan ära. Igaks juhuks sai omanikuga kokku lepitud, et veaks teise ikka veel spetside juurde ülevaatusele. Jutu sees tuli välja, et paar nädalat tagasi auto Troostis Trionicu ja Iisaku hellade käte vahel käigukasti vahetuse läbi elanud. Järgmine päev üle helistades selgus, et nii oligi ja midagi halba autost meelde polnud jäänud härrastele. Ei hakanudki sinna minema enam ja käisime samal päeval ARK-is ära. Uskuge või mitte, pool tundi enne tööpäeva lõppu ARK-i jõudes on veel võimalik auto ümber registreeritud saada..:D

Hetkeks on siis tuvastatud, et see 125 kW jutt on hülge möla. Tegu on täisverelise 147kW FPT autoga..:)

Hetkel on tunne küll selline, nagu puutumata porimülka leidnud põrsal..:)

Nojah, pikk jutt, s..t jutt. Paar pilti ka siis. Kasutan hetkel ära müügikuulutuses olnud pildid, kui ilm pisut soojemaks läheb ja saab auto puhtaks pesta, siis teeb ehk mõne klantspildi kah ja paneb siia asemele.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
TFK
Postitusi: 541
Liitunud: T Juul 11, 2006 19:36
Asukoht:
Auto:

#2

R Apr 06, 2007 21:35

Täitsa :thumb:
Nael kummi!!!!!
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#3

R Apr 06, 2007 21:48

Vot seda ei osanud ma Cyber-ist küll oodata. Sa olid ikka selline klassiku mies. Aga võta näpust, ostsid omale tonnise. No kuidas on siis?
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1960
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#4

R Apr 06, 2007 21:53

Noh, kade meel jah, kohe ikka pidi omale ka ostma tumedat värvi heleda nahksisu ja puiduga SAABI jah? :beer:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#5

R Apr 06, 2007 21:55

Jeee! Tonnine on ikka krdi hea ja aus pereauto! Tubli poiss!

1. Ikkagi inimene, automaatkastiga! Teenigu see kast Sind ausalt!
2. Millal ma aju kätte saan? Cut offi vältimise mõttes peaks tal ajuga veidi möllama.
3. Räägi kuidas Sa igale värskele tonnise omanikule kohaselt täna autot käima ei saanud!?
4. On Su lapsed proovinud heledat nahka šokolaadiga puhastada?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#6

R Apr 06, 2007 22:16

Lõpuks ometi :head:

Aga ma tulen ja krutin su masinalt need puidust ukse puitimitatsiooni dekoorribad ära .P

terv, teager
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

R Apr 06, 2007 22:23

Algselt postitas: qdwin
Jeee! Tonnine on ikka krdi hea ja aus pereauto! Tubli poiss!

1. Ikkagi inimene, automaatkastiga! Teenigu see kast Sind ausalt!
2. Millal ma aju kätte saan? Cut offi vältimise mõttes peaks tal ajuga veidi möllama.
3. Räägi kuidas Sa igale värskele tonnise omanikule kohaselt täna autot käima ei saanud!?
4. On Su lapsed proovinud heledat nahka šokolaadiga puhastada?

1. jah .. sinu kadunukese kast on all tal..:P Kõik rikked nuhtlen sinu kaela..:)
2. oota sellega pisut.. las ma harjun
3. tjah..:D Kui kogemust pole, siis juhtub..:) ei tulnud ju ometi selle peale, et immo võib ka siis peale minna, kui signat vms peal pole... lihtalt õue peal seisis mõnda aega ja siis keeldus käivitumast..:) Mõningase ninasügamise ja jumal-teab-mida mõtlemise peale panin korra uksed lukku ja tegin lahti ja kas sa näe, käivitus jälle... Ilmselt ei ole ma esimene ja ka mitte viimane, kes selle asja õnge läheb.
4. ei ole, suurem peaks juba valdama teemat ja väiksem veel ei tarbi seda kraami..:)

To Ill: kuule töö juures nõutakse nüüd juba kahekordseid liike..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Skybound
Postitusi: 515
Liitunud: T Aug 01, 2006 23:17
Asukoht:
Auto: Oli kunagi SAAB 9-5 Aero

#8

R Apr 06, 2007 22:59

Algselt postitas: Cyber
Uskuge või mitte, pool tundi enne tööpäeva lõppu ARK-i jõudes on veel võimalik auto ümber registreeritud saada..:D


Usun-usun, sai enda praegune auto ka niiviisi omastatud. Omanik tahtis ruttu lahti saada, mina ruttu omanikuks saada, niisiis kimasime 30 minti enne uste sulgemist ARK-i ja saigi asjaga ühele poole. Mõlemad rahul ja siiamaani :beer:

Aga megailus 9k... väljast tume, seest hele - s.t. kohuke :) Mulle ka alati brünetid rohkem meeldinud :thumb:
"Why do those people who drive SAAB have THAT smile on their face?!" / J.Clarkson
rbl
Postitusi: 105
Liitunud: R Apr 14, 2006 15:55
Asukoht:
Auto:

#9

R Apr 06, 2007 23:09

Ära siis klassikut mädanema jäta :( vaid käi teda vahepeal linnas pissitamas :drive:!
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#10

R Apr 06, 2007 23:19

Kena 9k ja hea varustusega:head:
Muretuid km
:drink:
__In Boost We Trust__
muuseas
Postitusi: 128
Liitunud: N Mai 25, 2006 14:57
Asukoht:
Auto:

#11

R Apr 06, 2007 23:25

eh, naljakas, aga automaatkast teeb kohe teiseks kulgemise! mitte et mauaal ei meeldiks, aga vahel on nii mõõõnus lihtsalt kulgeda... las auto teeb tööd, tema ju rauast...

muretut kulgemist!
Renault Espace '07 2,2 102kW Pilt
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2136
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#12

R Apr 06, 2007 23:30

No teretulemast siis tonniste maailma!
Kapotipealset hõbedast märki vaadates tuleb rõõmsalt tuttav tunne peale, ainult et pedaale on natuke vähem kui normaalne oleks :cool:
Herr qdwin andis oma kasti ja nüüd tahab kohe aju vastu saada...aus vahetus, pole miskit öelda. Tegelikult tahab ta sinna lahjema softi peale lasta. Aga mina pole seda rääkinud :P
Stereo pane kaks auku madalamale, vaheta kohad "tühja sahtliga" ära. Usu mind, on mugavam opereerida meie auklikel teedel kui käsi kangile toetab.

Paar ilusat sõna ka: vägev pill :beer:
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#13

R Apr 06, 2007 23:39

No kuhu sa Cyber selle 147kw-ga lähed?:beer:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
pva
Postitusi: 229
Liitunud: N Nov 03, 2005 14:21
Asukoht:
Auto:

#14

R Apr 06, 2007 23:45

Jah... Mul samad valed mqtted ilmuvad pidevalt.
Ja mootor on valepidi, ja kast imelikult asendatud, aga olen aeg-ajani klassik punk-rockist vasinud :)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#15

R Apr 06, 2007 23:49

Algselt postitas: iisak
No kuhu sa Cyber selle 147kw-ga lähed?:beer:
Lendu..:P Varsti panen tiibade ostmise kuulutuse välja..:D

Sebastianile: Hetkel tundub see stereo koht täitsa OK. Arvestades, et tegu on allakäiva paneeliga makiga, siis oleks seal all temaga pisut kehvem tegutseda. Lisaks on veel kaugjuhtimispult..:P Toetan laisalt käetoele ja klõpsin pulti... yeah, right..:P

Aga see helitehnika pool tuleb käsile küll võtta, isegi mina oma karukõrvaga saan aru, et hetkel seal midagi pole. Makk nagu võimaldaks üht-teist, aga kõlarid on suht nullilähedased (tundub, et originaalid). Või siis on see makk puu taha konfitud. Kasutusjuhendit ju pole..:) Avastamisrõõmu jätkub veel.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#16

L Apr 07, 2007 0:05

Unista edasi:cool:
Me siin just Iffi ja Trionicuga arutame,kes kuhu lendab.Mitsu soojeneb:evil::drink::evil:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#17

L Apr 07, 2007 0:28

teretulemast turbopurustajate maailma
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2136
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#18

L Apr 07, 2007 0:33

Algselt postitas: CyberLisaks on veel kaugjuhtimispult..:P Toetan laisalt käetoele ja klõpsin pulti... yeah, right..:P

Loen ridade vahelt: "...aga sul on manuaal ja puldi võid üldse ära visata...naa-na-na-na-na" :P

Allalastava paneeliga minulgi, aga all tundub mugavam. Saab kõrvalistujale kergemini vastu näppe anda, kui see kanaleid reguleerima kipub või volumet näppida kavatseb. Siinpool probleem just järelkasvuga kes neegriropendamist paremaks peab, kui seenior parasjagu depeshit kuulab.

Aga never mind...uue auto puhul on targematelegi asjadele mõelda :)
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#19

L Apr 07, 2007 9:00

Algselt postitas: vulkanus
teretulemast turbopurustajate maailma
Just! Küll me sellest garrettist ka jagu saame! Piiss of keik! Isand Vulkanus hüppab möödaminnes mõnest santehnika poest läbi...
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#20

L Apr 07, 2007 9:55

Algselt postitas: krssVõibolla pildid petavad, aga need istmed tunduvad praegu lausa karjuvat nahahooldusvahendite järele...
Ei, pildid ei peta, istmed tahavad tõesti hooldust saada. Eile imesin istmeõmbluste vahelt umbes kilo liiva välja, järgmisel nädalal lähen muretsen ka muud vahendid ja käin salongi üle.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#21

L Apr 07, 2007 11:33

No küll nüüd ikka paugutas ! :beer:
Auto tervelt 11 aastat uuem eelmisest, üks "0" -gi tagaluugil rohkem, kilovatte terve portsu jagu juures, kerevärv ka tumedama vastu vahetatud. Mugavus ?! No millest me räägime !!! ;)

Head sõidumõnu ja optimismi ! Talv ei ole enam kaugel, ainult pool aastat ongi jäänud :) :poke:

Aga muidu igati ponks, praegused pildid on ka väga head.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#22

L Apr 07, 2007 16:01

Algselt postitas: Cyber
3 päeva tagasi hommikust saabneti tiiru tegema asudes leidsin ühe u2u, Suurelt. Pealkiri oli "noh, jookse"

Näeh, vahel must ka kasu :)
Aga immoga on nii, et kui süüde on välja keeratud, siis mõne aja pärast läheb peale. Peale on läinud siis, kui signa indikaator vasaku kõlarikatte peal vilgub. Mahavõtmiseks ei pea ilmtingimata uksi luikku-lahti tegema. Piisab, kui süüde sees korra puldil signa nuppu vajutada. See kohe indikaatori pealt ka näha - korraks jääb põlema.
Viki
SaabiJumal
Postitusi: 489
Liitunud: R Sept 17, 2004 17:00
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 92 1954, Saab 9-5 2005, Transit

#23

L Apr 07, 2007 17:58

kui kellelegi see immo ise peale minemine närvidele käib, siis on võimalik aktiveerimisaegasid muuta või üldse maha võtta. tech-ga loomulikult
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#24

L Apr 07, 2007 18:02

Kas tõesti saab täiesti maha võtta?
Kõige pikem aeg oli mõlemal taimeril 10min. Aga et täitsa maha rookida - minu meelest ei saanud. Aga mu mälestused on ca 2 aasta vanused.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#25

L Apr 07, 2007 18:06

No nüüd enam vahet pole, nüüd ma juba tean, mis värk on..:) Teine pool ka teab, niiet ka sealt ei tohiks tulla paanikaosakonna kõnesid..:)

Täna siis nokkisin veel üht-teist. Lisastopptuli tuleb maha katkuda, algosadeks tõmmata, puhastada ja kokku tagasi panna. Hetkel ei põle seal enam ühtegi pirni, kaane eemaldamisel vahtisid vastu suhteliselt roheliseks tõmmanud klemmplaadid.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta