Eesti Saabiklubi logokonkurss

Saabiklubi teated kõigile huvilistele
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2335
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#51

T Mär 27, 2007 21:17

Tore on lugeda sellist vastukaja.
Aga sajajalgne oli geniaalsuse tipp!!! Ehk saaks kuidagi mingis kontekstis avaldada?
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#52

T Mär 27, 2007 21:36

Oota qdwin pisut, mõtleme selle üle ..;) Särki ka ju vaja..:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#53

T Mär 27, 2007 21:54

Algselt postitas: arhitekt
Siis sai õhtu ja sai hommik... ja jumal nägi, et see hea oli


Ega see nii lihtsalt käia saanud.... küllap murdis öösel ikka pead selle üle, kas olla lihtsalt jumal või SAABijumal:)

Aga logo on hea, kuigi ootasin midagi natuke teistsugust:)
poisu
Postitusi: 9
Liitunud: P Jaan 07, 2007 14:13
Asukoht:
Auto:

#54

T Mär 27, 2007 22:14

krt nähes võidutööd mõtlen ma, et minu logo "kavand" oli ikka väga bs selle kõrval. Väga ilus logo!
Aga noh ma arvan, et proovida ning osaleda ikkagi tasus , kogemused loevad :)
andreas
Postitusi: 381
Liitunud: P Okt 02, 2005 1:00
Asukoht:
Auto:

#55

T Mär 27, 2007 22:25

Üsna edev tõepoolest ;)
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#56

T Mär 27, 2007 22:51

Väga vahva tulemus! :thumb:

Nüüd veel logoraamat kokku panna, et oleks selge, kes ning kuidas logo kasutada tohib ja kuidas mitte. Kujutan juba vaimusilmas ette, kuidas pimedal maanteel näen oma auto tulede vihus eessõitva auto taga sinisest helkurkleepsust logo - loomulikult tegu teise klubilisega. Äratundmisrõõm sunnib näole naeratuse. :)
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#57

T Mär 27, 2007 23:00

Algselt postitas: kaarel
Väga vahva tulemus! :thumb:

Nüüd veel logoraamat kokku panna, et oleks selge, kes ning kuidas logo kasutada tohib ja kuidas mitte. Kujutan juba vaimusilmas ette, kuidas pimedal maanteel näen oma auto tulede vihus eessõitva auto taga sinisest helkurkleepsust logo - loomulikult tegu teise klubilisega. Äratundmisrõõm sunnib näole naeratuse. :)

mh sry, et OT aga,
nagu oma kullakesele Saabneti numbrilauad külge keerasin nii neid iga linnas liikuva Saabi küljest otsima hakkasin.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Pajuvillem
Postitusi: 23
Liitunud: L Jaan 13, 2007 22:57
Asukoht:
Auto:

#58

T Mär 27, 2007 23:17

Õnnitleme võitjat:thumb:, kuid ka minul tekkis soov näha mitte võitnud kavandeid, kui mitte kõiki siis vähemalt esi kolmikut võiks ju näidata. Ei pea juurde kirjutama, et see oli teine või kolmas piisab sellest kui avalikustada :)
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#59

T Mär 27, 2007 23:20

Minu poolt ka õnnitlused võitjale - SeekordJaagule :beer: ja lisatunnustuse punktid tulevad sedavõrd pika saablase staazi eest :thumb: See oleks juba nagu elutöö preemia vms. :D

Mind haaras küll uut logo nähes siiras rõõmuhetk (osaliselt on siin peidus ka äratundmisrõõm ja ka äramainimiserõõm).
Aga võitjatööst endast. Lisaks siis mainitud Eestimaa ja griffini kujutisele on ka kasutatud värvilahendus selge vihje sellele millise riigi klubiga tegemist on. Logos on esindatud niisiis eestlus kui ka Saab. Läbi ümarate vormide on need kokku põimitud tervikuks, millest peaks aru saama nii englishman kui ka jaapanlane. Kõige selle juures ei ole kaduma läinud lihtsus ja selgepiirilisus. Nii et tubli ! Huvitav kui palju see ajuderagistamist nõudis :freak:

Ise mõtlesin ka, et no mis võiks olla see ühine detail, -joon, mis suudaks endas ühendada läbi astakümmnete erinevad mudelid ja samas oleks ikka kindel vihje Saabile kui sellisele.

Nagu Suur´e postitusest aru sain siis laekus ikka töid piisavas mahus. ´a nädal enne tähtaega tundus küll, et valitseb põud ja oodata on ikaldust. Isegi madistasin viimase päeva öösel - joonistasin, skännisin (olude sunnil, see arvutivärk rohkem naise pärusmaa aga tema pani juba põhku sellel aal), siis veel seivisin, otsisin arvutist dokumenti taga, saatsin shüriile jne.

Minu poolt õnnitlused ka teistele konkursil osalejatele. :head:
Black
Postitusi: 254
Liitunud: N Okt 19, 2006 17:36
Asukoht:
Auto:

#60

T Mär 27, 2007 23:21

Algselt postitas: Eleri
Algselt postitas: kaarel
Väga vahva tulemus! :thumb:

Nüüd veel logoraamat kokku panna, et oleks selge, kes ning kuidas logo kasutada tohib ja kuidas mitte. Kujutan juba vaimusilmas ette, kuidas pimedal maanteel näen oma auto tulede vihus eessõitva auto taga sinisest helkurkleepsust logo - loomulikult tegu teise klubilisega. Äratundmisrõõm sunnib näole naeratuse. :)

mh sry, et OT aga,
nagu oma kullakesele Saabneti numbrilauad külge keerasin nii neid iga linnas liikuva Saabi küljest otsima hakkasin.

+1
Ma tegelikult ei uskunud, et midagi sellist, mõtlesin nagu see ülemine banner on, et ehk siis selline taoline.
krss
Postitusi: 286
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:11
Asukoht:
Auto:

#61

K Mär 28, 2007 1:12

Algselt postitas: Elerinagu oma kullakesele Saabneti numbrilauad külge keerasin nii neid iga linnas liikuva Saabi küljest otsima hakkasin.

Ainus häda, et normaalse nägemisega inimene neid numbrialuseid liikuval autol teistest eristada ei suuda (selleks peab väga hea nägemine olema). Logo värv on väga hea ja ka kuju selline, et kui see kah numbrialusele tuleb, oleme end ka numbrialuste järgi lõpuks nähtavaks teinud ja selles teistele autoklubidele järele jõudnud. Tegelikult ootan palju rohkem hoopis klubikleepse. Õnnitlused ka minu poolt võitjale, logo idee ise on juba kõva tase, rahaliselt oleks kindlasti tasunud müüa see pigem kusagile mujale, aga tubli, et seda ei teinud :notworthy:
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#62

K Mär 28, 2007 3:33

Algselt postitas: krss
Algselt postitas: Elerinagu oma kullakesele Saabneti numbrilauad külge keerasin nii neid iga linnas liikuva Saabi küljest otsima hakkasin.

Ainus häda, et normaalse nägemisega inimene neid numbrialuseid liikuval autol teistest eristada ei suuda (selleks peab väga hea nägemine olema).


Natuke harjutamist ja piisab normaalsest nägemisest:) Võrdle saabneti numbrialust mõne esinduse või automüügiplatsi omaga, siis vaata ka fonti ja saad aru, mida mõtlen:)
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#63

K Mär 28, 2007 11:24

Algselt postitas: maxuud

Aga võitjatööst endast. Lisaks siis mainitud Eestimaa ja griffini kujutisele on ka kasutatud värvilahendus selge vihje sellele millise riigi klubiga tegemist on. Logos on esindatud niisiis eestlus kui ka Saab. Läbi ümarate vormide on need kokku põimitud tervikuks, millest peaks aru saama nii englishman kui ka jaapanlane. Kõige selle juures ei ole kaduma läinud lihtsus ja selgepiirilisus. Nii et tubli ! Huvitav kui palju see ajuderagistamist nõudis :freak:



Ma vaidleks vähe vastu sellele riiklikku kuuluvuse värvi ja kujundi (Eesti kontuur) arusaadavusest nii englishmanile kui ka jaapanlasele. Ei tea isegi soomlane ega venelane, milline on Eesti kontuur ning selles mõttes on see täiesti ebaoluline. Sinine on ka Soome, Rootsi, Venemaa ja veel paljude riikide rahvusvärv. Ehk väljaspool Eestit on see lahe "pallikeste" logo ja muud midagi. Seepärast hääletasin kunagi ka EURO tagumise külje kujundusel Emakeele kavandi poolt, mitte riigi kontuuri, nagu ilmne enamus hääletas.
SeekordJaak - ei mingit kibestumist, mulle meeldib ja see kontuuri leidmine sedasi sai väga lahe, kuigi tähendus jääb arusaadavaks ainult siin elavatele inimestele, aga kellele seda siis veel tehti :D tubli töö!!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#64

K Mär 28, 2007 11:35

Chipy, täiesti nõus, mujaltmaalane ei saagi sellest kontuurist aru ilmselt. Aga logo on lahe ja tekitab ilmselt küsimusi. Järgneb väikerahva lõbu, seletada, kes, kus ja mis. Olen jah patrioot, mis siis..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#65

K Mär 28, 2007 11:53

Mind huvitaks ka, mis roheline lärakas see rootsi lipu peale on pandud :P

terv, teager

Lisatud failid
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2136
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#66

K Mär 28, 2007 12:42

Väga kena!
Nüüd jääb veel Corporate Visual Identity kokku panna, et kuidas üldse logo peab kasutama ja kuidas kindlasti ei tohi.

Loodetavasti mitte nii keeruline üllitis: http://www.ncl.ac.uk/cvi-support/documents/cvi_guidelines_v14.pdf :P

(CVI-dest lähtunud küll oma töödes, aga ise neid teha küll ei oskaks...)
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#67

N Mär 29, 2007 0:34

Algselt postitas: Chipy

Ma vaidleks vähe vastu sellele riiklikku kuuluvuse värvi ja kujundi (Eesti kontuur) arusaadavusest nii englishmanile kui ka jaapanlasele. Ei tea isegi soomlane ega venelane, milline on Eesti kontuur ning selles mõttes on see täiesti ebaoluline. Sinine on ka Soome, Rootsi, Venemaa ja veel paljude riikide rahvusvärv. Ehk väljaspool Eestit on see lahe "pallikeste" logo ja muud midagi. Seepärast hääletasin kunagi ka EURO tagumise külje kujundusel Emakeele kavandi poolt, mitte riigi kontuuri, nagu ilmne enamus hääletas.
SeekordJaak - ei mingit kibestumist, mulle meeldib ja see kontuuri leidmine sedasi sai väga lahe, kuigi tähendus jääb arusaadavaks ainult siin elavatele inimestele, aga kellele seda siis veel tehti :D tubli töö!!


Nojahh, aga peale sinise on ju ka must ja valge värv logos esindatud (kui võtta arvesse tervet logo mitte ainult pallikesi). See selleks. Avaldasin oma hinnangu selle najal mida vaatamiseks pakuti. Kindlasti saaks ühe või teise konkursil osalenud logo kohta paremini meelt avaldada siis kui neid ka omavahel võrrelda. Kuna neid aga hetkel väljas ei ole siis hakkas ka minu pea koheselt sarnasusi millestki varasemalt nähtust otsima. Ja selleks esimeseks välgatuseks oli, et nagu sarnaneb oma ülesehituselt "wellcometoe..." -ga (sorry, kui see võitjat riivab :red:, aga inimaju mõtleb kohe, kus ma olen sellist asja varem kohanud ?). Võiks ju arutleda veel selle üle kas Hiiumaa ja Saaremaa on ikka proportsioonis, kas Pärnu laht mitte liiga suur ei saanud (kui ei ole just jaanuar 2006 :P) jne. Aga need on detailid ja nendega saab ju vektoris lõppviimistlust tehes vajadusel väga lihtsalt mängida, -sättida.
Ilmselt on küsitav ka logo mahutamine nubrialusele, igaüks ju teab kui vähe seal ruumi (kõrgust) on. Teravat kontuuri vist väga oodata ei maksaks selle koha peal. Kujutan ette, et see ei õnnestuks ka ühegi teise konkursil osalenud logo puhul. Aga need on täna veel siiski ainult spekulatsioonid.

Kui ka ülejäänud tööd ükskord vaatamiseks välja pannakse siis saab paremini aru miks ma nii rõõmus olin !
sipelgaz
Postitusi: 260
Liitunud: T Aug 15, 2006 20:47
Asukoht:
Auto:

#68

T Apr 10, 2007 19:34

Algselt postitas: teager
Mind huvitaks ka, mis roheline lärakas see rootsi lipu peale on pandud :P

terv, teager


Tegu on NY osariigi fotoga

v.t ka : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Map_of_USA_NY.svg/286px-Map_of_USA_NY.svg.png


:evil:Sipelgaz:drink:
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#69

T Apr 10, 2007 19:37

Algselt postitas: sipelgaz
Algselt postitas: teager
Mind huvitaks ka, mis roheline lärakas see rootsi lipu peale on pandud :P

terv, teager


Tegu on NY osariigi fotoga

v.t ka : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Map_of_USA_NY.svg/286px-Map_of_USA_NY.svg.png


:evil:Sipelgaz:drink:


OT: See oli varjatud sarkasm :evil:

terv, teager
Vasta