Varuosade jahil

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#1

N Mär 17, 2005 22:40

Viimase kümnekonna päeva jooksul olen omajagu aega kulutanud oma 900i jaoks varuosade muretsemisele.
Esimese jutiga otsisin uusi esivedrusid, piduriklotse, nende paigalduskomplekte ja pidurisadulate tihendeid. Rõhk oli eelkõige vedrude leidmisel. Varasemast olin vaadanud juba autoosad.ee kodulehte ja leidnud sealt Rootsis toodetud vedrud hinnaga 428.- kr/tk.
Telefoniotsingu tulemusel pakuti vedrusid Tartus järgmistel tingimustel:
Salome Automaailm (edaspidi S): 495.-/tk, toodet Rootsis (B), tarne 3 päeva, ettemaks 1/3 summast
Ringtee autokaubad: 650.- /tk, tootja Kilen, tarne 2-3 nädalat
Balti Laager AS Kindel Tee: 540.-/tk, toodet Rootsis (B), 3 päeva, ettem 500.-
Kuna ka teiste osade puhul jäid hinnatasemed ja tarneajad autoosad.ee -le alla otsustasin tellida sealt - hoida kokku oma aega ja raha. Osade kvaliteedi üle ei oska ma hetkel otsustada. Tunni aja pärast saadeti vabandav kiri - ka neil pole mulle homseks vedrusid võtta, aga kas ma neljapäevaga olen nõus. Nõustusin, märkides, et sel juhul palun 13 ja 16 vahel, nii kokku lepitudki. Kolmapäeval helistati mulle autoosad.ee -st ja küsiti, kas ma tõesti tahan 4-le esi- ja 4-le tagarattale piduriklotside paigalduskomplekte või siiski vaid 2 ja 2, viimasel juhul on nad lahkesti nõus liigseid komplekte mitte lisama ja ülemakstu tagasi kandma. Olin tellinud kumbagi 2 komplekti arvestades, et komplekt ja ratas. Aga komplekt oli mõeldud rattapaarile, nii saigi tellimust käigult pisut kohendet. Neljapäeval kl 11.50 helises mu mobiil ja ELS-i kuller teatas paki saabumisest. Mõne minuti pärast, kui olin välja tänavale vaatama läinud helistati uuesti, et kus ma olen, nemad on õige maja ees, mina väitsin, et ega ole küll - teab kuidas see postiteenindus küll majanumbreid ja kella ei tunne, nende saatelehele oli kenasti pääle märgitud kellaaeg 13-16 (ajasid mu pärast öist valvevahetust liiga vara üles:().
Aga vedrud (Lesjöfors) tulid kenasti koos muude juppidega kohale, boonuseks oli veel helkur lisatud :P

Carstopi abiga said eile vedrud alla kah (kulu 300.-) :)
varsti kirjutan loo järgmise peatüki :P
aga see ring läks puhtalt autoosad.ee -le :head:

Ryhkija
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

R Mär 18, 2005 7:20

Algselt postitas: Ryhkija
Ringtee autokaubad: 650.- /tk, tootja Gilen, tarne 2-3 nädalat

See tootja on Kilen ja on mujal maailmas 900 tuunijate seas soositud kaup..:) Peaks olema jäigem tavavedrust. Pikkuse kohta ei oska öelda.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#3

R Mär 18, 2005 23:22

Võite TroostAuto poest läbi astuda,piisav valik Saabijuppe letikaup ja
tellida saab mida iganes.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#4

R Mär 18, 2005 23:56

Tore, kui mul ükskord õnnestub Tallinna jõuda, tulen vaatan kindlasti:) (ehk ka ostan) , aga Tartu jupipoed on küll üks loodusõnnetus :( - hetkel pole aega alustatule järge kirjutada, katsun esmaspäeva õhtul ka teise poole loost kirja panna. Õpetuseks iseendale ja teistele:D
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#5

R Apr 08, 2005 7:30

Nojah, lubatud esmaspäevast on aeg jupikese edasi veerenud, kuid nüüd panen kirja kuidas ma üritasin vähima aja ja raha kuluga saada summuti leegitoru pükse ja tagumist juppi ning summuti tagatoru, sest summuti lekkis lausa silmnähtavalt. Keskmise tüki summutist, koos mõlema pütiga, olin eelmiselt omanikult kaasa saanud. See tundub kül mingi samkompunn olema, sest esisummuti kannab VW-Audi kirju ja paikneb pisut tagapool kui varasemal.
Omades autoosad.ee-st meeldivat kogemust uurisin kõigepealt nende valikut ja veendusin, et ei saa sealsest jutust aru :red: milline tükk mida tähendab. Saatsin neile meilitsi järelepärimise ja asusin telefoni teel Tartu varuosapoode läbi kammima.
Tulemused: Salome püksid 465.- , tagaosa 150.- järgmiseks päevaks
Ringtee Autokaubad püksid 600.- 3 päevaga (Soomest) :(
Carstop püksid 400.- , 3 päevaga
Lerotrans OÜ (Pärna 1) püksid 400.-, tagaosa 210.- ; 7-10 päeva
Aardla autokaubad (Aardla 27) püksid 450.-, tagaosa 200.-; 1 päev
tellimiseks oli vaja igal pool kohale minna, sai otsustatud tellida Salomest tagaosa ja Aardlast püksid. Kohale minnes aga selgus, et kummastki kohast siiski järgmiseks päevaks vastavaid osi ei saa - uus tähtaeg 3 - 7 päeva :(
Ilmselt oli keegi Tallinna laos olnud vahepeal ära nabinud.
Mõtlemiseks sai aeg maha võetud ja koju mindud, et vaadata ega autoosad.ee-st vastust ole. Oligi - skeem piltidega kaasa ja lubati järgmiseks päevaks püksid 342.- ja tagatoru 136.- + transa 57.-. Sai jällegi nende teeneid kasutatud ja jupid koos tihendite kinnituste ja klambritega ära tellitud kõik kokku 592.- . Järgmise päeva kl 12-ks olidki torud kohal, et tellitud sai alles ca kl 15 ajal siis tase! :head: ja tegelikult poleks pidand end üldse kodunt välja vedama

seegi varuosaring läks autoosad.ee-le:P
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Vasta