Autopesu

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#26

P Jaan 09, 2005 23:07

võeh... vedas. Mu auto sai täna tänu oma unustamisele väravaga pihta. Unustasin korralikult haaki panna ja jätsin auto värava taha. Tuul kurivaim aga surus värava lahti ja nüüd on tagaukse peal mõlk, täpselt iluliistu all.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#27

E Jaan 10, 2005 12:04

Niisiis. Paar sõna ka autopesust. On olemas selline koht, nagu SRD autopesulad. Umbvenelaste punt, a teevad fantastilist tööd. Mina isiklikult käin Peterbusi teel (Praktiliselt...eeemmm... kunagi oli Salvo, nüüd vist on TV3 maja) käsipesus. Midagi paha ei saa öelda.

Auto lakutakse ikka korralikult puhtaks ja hind on vägagi normaalne. Seal olen nüüd paar aastat käinud ja kobisemist pole mul siiani veel olnud.

Hindadest. Tavaline käsipesu maksab täpselt koidula ja on väärt rohkemat. Mis nad selle eest teevad siis:

- Survepesuga auto praktiliselt puhtaks
- Leotatakse
- Uuesti pestakse
- Pestakse miskite nuustikute ja vahenditega
- Loputatakse
- Kuivatatakse

Et soovitan. Koht ise ei ärata erilist usaldust, a teevad head tööd :)
U.Himulik
Postitusi: 21
Liitunud: E Juun 07, 2004 14:18
Asukoht:
Auto:

#28

E Jaan 10, 2005 14:15

krt. jutt nii mahlakas ja usaldusväärne et peab vist proovima :))
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#29

E Jaan 10, 2005 19:24

Statoili survepesus käisin ühe korra, surve rebis alumistelt ukseklaasiliistudelt minema musta dekoratiivkile ja kroomläikega ukseääred muutusid veelgi rohkem läikivamateks mida ei saa öelda autovärvi kohta peale pesu, läige oli kahvatu. Sinna enam ei lähe.
Kortermajas linna sees elades ikka ei pese ka ämbri ja nuustikuga autot muru peal, eriti veel talvel. Veeämbreid kulub rohkem kui üks ja lõpuks kujuneks pesust vägagi väsitav tegevus kui viiendal korrusel elad. Liiati võib tulla keegi targem mees ja öelda, et miks sa sampooniga loodust reostad.
Rattakoopaid olen küll korra kevadel pesnud survepesuga, tulemus oli silmaga näha.
Käsipesu teen sõbra eramaja hoovis kaks korda aastas ise kevadel ja sügisel, siis vahatan ka käsitsi ja kokku võtab see aega a kolm tundi.
Muul ajal käin veerenni harjapesulas subaru keskuse vastas, vähim hind 65,- koos leotusega ja loomulikult kuivatus ka. Ainsaks ärevusehetkeks on küsimus kas peeglid ikka külge jäävad, eriti siis kui hari tagasi tuleb. Kvaliteet on hea, kere puhas ja veljed ka harjadega. Pärast on mõistlik natuke alumisi uksetihendeid eemale painutada, ukse seest tuleb vett sorinal. Sama reegel kehtib ka pideva vihmase ilma puhul.
Auto seisab mul muidu tiheda liiklusega tänaval ja saasta koguneb ühe ööga vabalt, klaase puhastan siis pritsipudeliga milles klaasipesuvedelik sees lahjendatud kujul ja vana kojamehe harjaga.
Kui maa on kuiv siis hoian ka maja ees murul aga nii mõnigi kord on tegemist, et kuiva (loe puhta) jalaga autosse saada. Esimesed meetrid asfaldil peale mudast väljasõitu on tunne nagi oleks safaril. Kõiki neid asjaolusid arvesse võttes pesen autot a korra kuus.

Pese kus tahad ja kuidas tahad aga kokkuvõtlikult on meie autopark linna vahel ikka must küll aga see juba teine teema.
MarkoC
Postitusi: 1
Liitunud: T Veebr 01, 2005 15:04
Asukoht:
Auto:

#30

T Veebr 01, 2005 15:16

Tere

Et siis huvitavaid pakkumis on meilgi ja mossis näoga pole siit keegi lahkunud.
Pesulas on kinnine ruum interneti ja kohviga, mis on autopesu hinna sees.
Klubidega on kokkuleppel meil 20% alahindlus tavahindadest.
Huvitav pakkumine aga SOODUSKAARDI näol :)
Kui huvi andke aga teada, kuid mitte foorumi tasandil,
email --> puhas@puhas.ee
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#31

N Mär 03, 2005 22:36

mina arvan et kõige parem on ikka ise pesta. Võtad moorilt paar tilka fairit ja käib küll:D
andres
Saabiklubi liige
Postitusi: 978
Liitunud: T Mai 25, 2004 15:26
Asukoht:
Auto: Saabitu

#32

R Mär 04, 2005 16:35

Algselt postitas: miku
Niisiis. Paar sõna ka autopesust. On olemas selline koht, nagu SRD autopesulad. Umbvenelaste punt, a teevad fantastilist tööd. Mina isiklikult käin Peterbusi teel (Praktiliselt...eeemmm... kunagi oli Salvo, nüüd vist on TV3 maja) käsipesus. Midagi paha ei saa öelda.

......

Käisin jäin rahule.Firma on SRD Autopesula Peterburi tee 92. tel.6012972
Väline pesu+aknad seest+tihendid(määriti silikooniga) 185.-
Käsipesu avatud 08.00-20.00
:drive:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#33

L Mär 05, 2005 16:37

Algselt postitas: aljoga
jah, mul läheks vaja küll autopesu praegu - mõned tunnid tagasi lendas kõrvalmajalt katus koos kogu krempliga (plekk, sarikad jne) maha. katuse nurk jäi napilt minu Saabi tagumise spoileri peale seisma ja tegi ühe väga väikese lõike. umbes 5 autot parklast läheb mahakandmisele, samapalju lähevad töökotta.



Kas sa mõtlesid Näituse 31? Nüüd on sel uus katus trossidega ülemse korruse lae külge ankurdet.

EDIT: UUDIS ja PILDID kah.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#34

E Mär 07, 2005 10:11

Algselt postitas: Ryhkija
Kas sa mõtlesid Näituse 31? Nüüd on sel uus katus trossidega ülemse korruse lae külge ankurdet.

jah, põhimõtteliselt küll, kui täpne olla, siis Vaksali 31. katuse taastamine käis seal üllatavalt käbedalt, vennad töötasid päevad läbi.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#35

K Mai 11, 2005 21:23

Aga mootoripesu ?

Kas on vajadust isoleerida ka mõned elektroonika sõlmed,
kui siis millised,
kuidas seda teha (mootor on ju kuum),
on kellelgi kogemust (kas isoleerimine on vältinud vee sattumist mittevajalikesse kohtadesse), kõik ikka selle eesmärgiga, et auto ka pärast käivituks.
On keegi ise omal käel mootoripesu teinud, tulemus ?

Vanemal 900 -el lasin teha a kahel korral ja mõlemal korral oli käivitumine problemaatiline, just jagaja pärast.
9000 -del on neid kohti ilmselt veelgi rohkem mida kartma peaks.

Hinnaklass on olnud alates 100,--
Väga positiivsed kogemused vastavast (Tln. piirkonna) pesulast teretulnud.

Blood Red Skies.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#36

K Mai 11, 2005 21:50

DI puhul,kui pidevalt Krytox`it kasutada pole kunagi probleeme,enda mootorit pesen kord kuus.Kui K-d ei kasuta,oleks parem peale pesu kassett eemaldada ja küünlaaugud kuivatada.Kõik muu kannatab pesu.
Turbo peab olema jahtunud,muidu saab nalja hiljem:mad:
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#37

N Mai 12, 2005 10:27

Jazz pesulas käisin ka sõbra soovituse peale teenindus oli kiire ning Wi-Fi ka üsna mugav, kuid pesemis tulemus jättis soovida. Mu 9000 sissepoole kumerad küljekarbid jäid ikke mustaks ning kuivatamise kohapealt jättis ka soovida. Sikupilli Prisma alla asuv pesule on jätnud meeldiva kogemuse, sõidad sinna annad võtmed lähed ise teed oma ostud ära ning tagasi tulles on auto meeldivalt puhas.
Iga ratas veab and then some!
djk
Postitusi: 187
Liitunud: R Dets 03, 2004 14:03
Asukoht:
Auto:

#38

N Mai 12, 2005 10:43

Tavaliselt kipub ikka nii olema et kui koht muutub populaarseks siis kvaliteet langeb. Olen ise kasutanud igasugu nurgataguseid kohti ja peab tõdema et nuriseda eriti ei saa. Tulemus on alati olnud korralik ja hind soodne.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#39

N Mai 12, 2005 11:12

Lisaks sikupilli prismale on sarnane üritus ka mustamäe prisma all. Üsna tihe töö paistis seal neil olema.
Kuigi praegu on ilm juba soe ja mina pesen nüüd oma auto ise..:) Tänu 95% linnasõidule on mu kapotialune üsnagi puhas. Ei vajagi eriti küürimist.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#40

N Mai 12, 2005 12:08

ostke handymannist survepesur endale, praegu hea hind - EEK999.- ! 100 Bar!

Saate kõigest lahti - mustus, mastiks, lahtine värv, roosteklibu, pahtel! Saate oma turbiine ilusti tahmast puhtaks vuristada.

Sobib kaasa matkale, kalale, kingituseks sõbrale, garaasikaunistuseks :headbang:
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#41

N Mai 12, 2005 13:36

..kingituseks sõbrale..

part, sõber, kingi mulle ka üks ;)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#42

N Mai 12, 2005 14:19

esiteks 65 bari ja teiseks sa EI TAHA seda, aljoga..:) usu mind, ma olen ühte sellist natuke näinud, hea et ei ole minu oma..:) Kärcheri oma võib olla küll 3 korda kallim, kuid on selle eest ka kolm korda (vähemalt) mugavam, kergem, töökindlam jne.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#43

R Mai 13, 2005 12:34

jajah cyber - just sellepärast sul survepesur alatiseks ostmata jääbki /sa ei ole seda näinud sest see on verivärske maaletooming, eelmise uuendatud mudel, töörõhk 85-100!/

muidugi juhul kui kasutad survepesurit u 22 h ööpäevas siis tasub tõesti osta korraliku firma toode, aga korraks paariks kuus sobib ka nimetet - mina olen küll rahul :poke:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#44

R Mai 13, 2005 13:23

Mul on pesur.. Kärcheri oma.;) Mul naabrimehel on ka see imeline odav asjapulk.. paar kuud vana ja selle aja jooksul korduvalt juba lagunenud... Viimati jäi surveotsik kinni ja enam juga regullida ei andnudki..:)
65 bari tuli selle handymanni enda reklaampaberi pealt..
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 855
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#45

R Mai 13, 2005 14:34

:(valetad!
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#46

E Juun 20, 2005 23:22

Algselt postitas: MadMan
2x olen ise pesnud ja tulemus on üsna rahuldav. Statoili jne harjade vahele küll ei julge minna.


Muideks, vähemalt Tallinnas Haabersti ringi juures olevas Statoilis enam harju ei kasutata - ainult vonklevate suruveejugadega aetakse läbi.
Aga roostese koha pealt võivad need värvi lahti lüüa küll ... kontrollitud :P

Aga ise Kärcheri pesuriga majandada meeldib rohkem - kuigi osta seda lähiajal ei jaksa :( Aga õnneks on koht, kus seda vahetevahel kasutada saab olemas :P ja ega mul selle hoidmiseks eriti kohta olekski ...
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#47

L Jaan 07, 2006 10:42

Küsiks hoopiski sisepesu kohta. Oskab keegi mõnda kohta soovtada? Tln-s
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#48

L Jaan 07, 2006 10:53

Siis kui saabi ostsin, käisin Jazz käsipesulas sisepesul - väga si** töö. Võibolla oli asi selles, et kellaaeg oli hiline ja töötajad väsinud. Auto sai seestpoolt küll puhtamaks, kuid mitte puhtaks.
Samas olen Jazz'i välipesuga küll rahul (hinna-kvaliteedi suhtega). Kuivatavad ka tihendid ja puhastavad matid.
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#49

L Jaan 07, 2006 11:12

Poes miski vaht,lased riidele peale ja mõne aja pärast nühid niiske svammiga sita minema. Suvel sai proovitud,andis värskema välja nägemise küll. Praegu õues külm,tuleks otsida soe koht kus teha ja siis sooja seisma jätta,kuna istmed lähevad suht niiskeks!
Kummist osad olen aeg ajalt üle käinud selle odava vedelas olekus silikonõliga,miski 14 eeki see väike valge purgike. Natuke plätserdamist,aga tulemus parem kui kallimad aerosool silikoonõlid.
Täna võtangi ette pesu seest ja väljast!
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#50

P Jaan 08, 2006 21:05

mr.minit pakub kõiksuguseid riide- ja seemisnahast jalavarjude hoolduskemikaale,mida sisepesijad massiliselt kokku ostavad.Ise kasutan ka neid vahte ja geele-ülitõhusad ja mitte just odavad.
Vasta