ukselukud

Teemad elektroonikast...
Vasta
pets
Postitusi: 182
Liitunud: R Veebr 27, 2004 16:31
Asukoht:
Auto:

#1

K Juul 20, 2005 14:22

Juba teist päeva toimub ukselukkudega mingi jama. Nimelt kui süüde sisse panna lukustab uksed. Keerad süüte välja, lähvad jälle lahti. Varem pole sellist asja olnud. Samas tean ,et paljudel markidel ongi asi nii..
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#2

K Juul 20, 2005 15:59

a kas see siis headmeelt ei tee, et nii asi on, turvaline sõita ja moodne ja puha ;)
pets
Postitusi: 182
Liitunud: R Veebr 27, 2004 16:31
Asukoht:
Auto:

#3

K Juul 20, 2005 16:47

ei ütleks,pigem käib närvidele;) Kui mootor käib ja keegi tahab sisse tulla või välja minna siis muudkui ava nupust uksi.
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#4

K Juul 20, 2005 18:25

Selline loksutamine tuleb meelde rohkem paljude kesklukku juhtida oskavate signade (lisa)funktsioonina. Keegi Su auto signat ehmatanud, et enne väljas olnud funktsioon ennast ise sisse keeranud on?
Kasutaja avatar
saabotska
Postitusi: 306
Liitunud: P Mai 22, 2005 16:26
Asukoht: Rakvere
Auto: SAAB 9-5 1.9TiD `08

#5

K Juul 20, 2005 18:30

kui need ukselukud sul ennem niimoodi ei teinud siis ma soovitan sul mone teadjamehe juurde p66rduda! aga see iselukustumise s6steem on minu meelest sitt, mul 6hel s6bral on daewoo sellel juba tehase poolt. S6steem on selleks et kui kusagil seisad nt valgusfoori taga siis ei saa iga vant sulle autosse ronida.:gun:
EX: SAAB 9000 CD 90`
SAAB 900 GLS 78`
SAAB 99 GL 81`
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2136
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#6

N Juul 21, 2005 11:38

Näiteks Secure signal oligi kohe selline funktsioon kui külge pandi, küllap ka sõnakuulmatute lapsreisijate pärast aga muidu küll hirmus tüütu.
Tegelikult juhtus lausa mitu korda, kui pisike ilmakodanik sõidu ajal oleks muidu "välja astunud" või mõni vindine kodanik valgusfoori taga kaasreisijaks kippunud.
Õnneks sai signa lihtsalt ümber programmeerida ja vajadusel manuaalselt uksed lukustada.
arxrei
Postitusi: 62
Liitunud: P Veebr 06, 2005 2:02
Asukoht:
Auto:

#7

N Juul 21, 2005 23:18

Igal juhul on parem, kui uksed lukku lähevad. Mul olnud selline auto, et taga luuk oli kogu aeg lahti. Nii üksikult teda seisma jättes oli kogu aeg hirm, et äkki keegi "juhuslikult" katsub ja siis tavaari kül, mida pandimajast või turult ära tunned. Et meenub sellega seoses, et nii juhtus mu hea kamraadiga, kelle pagaasnikust täpselt samuti Mustamäe Haigla juurest kogu hea träni ära tassiti. Alles koos Tartus avastasime, et kui ta oma asju tahtis võtta, polnud seal mitte- midagi. Kahju- ... .
Pean kahjuks tõdema, et kõrvalt vaadates oli raske naeru pidada, sest kuidagi kummaline oli vaadata, et linnast- linna sõitev inimene pole midagi kaasa võtnud ning tema hämmingus nägu on siiani silme ees. Foorumis kipub vist jutt loba alla kuuluvaks, aga ikkagi, kui lukku, siis lukku :love:.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14285
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#8

N Juul 21, 2005 23:25

Arxrei, sa ei lugend vist väga korralikult. Probleempole selles, et üldse ei lukustu, vaid selles, et valel ajal lukustub....
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
arxrei
Postitusi: 62
Liitunud: P Veebr 06, 2005 2:02
Asukoht:
Auto:

#9

N Juul 21, 2005 23:33

Ongi hea, kui ka sõidu ajal lukus on. Tänapäeval virutavad igal ajal, igas kohas.
Ei põe ma varga foobiat. Tulen hoopis jahtklubist ... :beer:
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#10

R Juul 22, 2005 8:04

Siis on veel hullem lugu, kui uksi enam üldse lahti ei saa.
Andsin Jaanipäeva paiku oma õele ja õemehele SAABiga sõita, kuna neil endil oli bensupumba ootel. Võtsid nad siis kamraadid ja lapsed kaasa ning mindi jaanikale. Öösel oli vaja aga autosse õlle järele minna ja mitte ükski lukk ei töötanud. Ei kõrvalistujapoolne, ei juhipoolne ega luugi oma. Müstika. Ja kolme aastane laps magas autos. Küll nemad kolistasid ja tegid ilutulestikku auto kõrval ja kõigutasid, mis kole seda SAABikest aga ei miskit. Kutsuti siis targad kokku ja osteti üks šašlõkivarras. Taoti ots konksuks ja politseiautode tulede valgel ning taskulampide suunavatel valgusvihkudel tõmmati esiuks kerest eemale, ülevaltpoolt, katuse äärest ja urgitseti selle konksuga see sulguri nupp ülesse. Nii saadigi auto lahti. Nüüd olen pea igat autot vaadanud, mida saab niimoodi avada...oi, neid on palju...
Luku lahtivõtmisel selgus siis, et südamiku ümber olev puraalumiiniumist sõrmus oli lihtsalt õhku haihtunud...
Tagaluku tegin ka siis veel korda ja vaatasin üle, hoob oli lahti tulnud...
Vot! Siit moraal, et hea, kui lukud ikka töötavad! No ja siis, kui nad ukse lahti olid veel saanud, tõusis see lapseke autos ka kohe ülesse...

See jutt vist natuke teemast mööda. :red:
arxrei
Postitusi: 62
Liitunud: P Veebr 06, 2005 2:02
Asukoht:
Auto:

#11

R Juul 22, 2005 13:28

Veel üks luku lugu.
Olime teel paar aastat tagasi Saaremaale ning Pärnu kesklinnas andis sõber võtme naisele, et see enne autosse läheks (masinaks Opel Omega- kesklukuga). Kohale jõudes olid meie naisukesed suht õnnetud, sest omaniku pruut oli lukku vales suunas keeranud ning kogu süsteem keeldus töötamast. Nuputamise/ katsetamise teel jõudsime selleni, et töötas taga luuk. Kogu kraam (telgid, joogid, jne.) välja ja üks mees hakkas pugema, et istme seljatuge alla saada ja nii sisse pugeda. Üldiselt läks seda teed kleenuke naisterahvas ja nii need aknad alla said. Saarmaale sõit muidugi ära ei jäänud, ja lõbus oli küll. Naiste väljapugemisest said praami järjekorras ja hiljemgi häid pilte/ momente, sest lühike seelik tõsteti lihsalt nabani ja nii eespidi või teistpidi välja. Ehhee- endalgi oli sõbra naise suhtes teine tunne- :red::thumb::freak:. Ja muidugi politsei- ;)
Aga korda sai nii, et lihtsalt mingil etapil sai kõrini ja julguse kokkuvõtnud mina, võtsin kruvikeeraja ja tegin vastupidises suunas jõulise keeru. Ragina järgselt loksus migagi paika ja uksed said tööle. Hiljem oli isegi kahju, et enne Pärnusse jõudmist nii tegin, sest selle möllu kaudu saime Saaremaal suht häid kontakte/ vaatemängu :beer:
Ei taha, kellelegi enne kokkutulekut miskit soovida, aga neile, kes osalevad- uksed lukku!!!!
Vasta