Saab 9-5 Aero wagon 184kw. MY2005, Teretali

Kasutaja avatar
Teretali

L Jaan 12, 2019 15:39

Avastasin et nii kliimapaneeli kui ka istmesoojenduse lülititel mõned pirnid ära surnud. Ei teagi mis ajast sest nuppude valgustus on mul peaaegu alati miinimumi peal ja Night Panel nupp öise sõidu üks lemmikuid asju. Aga nii väikeste jubinate kohta on erinevates veebipoodides ikka päris kõrged hinnad. Kliima nuppude valgustuse pirne leidsin õnneks Tartu Sepa turu autovaruosade poest 1EUR tk. Istmesoojenduse pirnide osas ilmselt siis Carringi või Viking Motorsisse minema, ei viitsi sellist tühja-tähja kusagilt tellima hakata.
Kasutaja avatar
9-5LPT
Saabiklubi liige
Auto: Saab 9-3 cabrio Hirsch, Volvo S80 mk2 d5 stage 1

L Jaan 12, 2019 16:02

Oomipoes ka suur valik.
Kogenud Aeronaut. :drive:
Kasutaja avatar
Teretali

P Jaan 13, 2019 15:04

Kuna esiistmete turvavööd olid väga määrdunud ja räbalad, siis tahtsin nendega midagi ette võtta ja lahendus on siis alloleval pildil.

Pilt

Tahtsin veidi tumedamat punast et auto tooniga rohkem kokku läheks aga piltidelt värvi valimine on täpselt nii nagu ta on. Tagumiste turvavööde tegemine jääb tulevikku. Eks see praegu üks katsetamine oli et kas saab ja kuidas jääb.

Vahetamise ajal avastasin et keegi on kunagi kundepoolse istme küljel oleva plastkattega märatsenud ja mitu kinnitust ära lõhkunud. Mõtlesingi et hoiab natuke istmest eemale see kupatus. Eks kui õnnestub sobiv leida siis vahetab välja, iseenesest ei midagi kriitilist.
aeromobiil
Auto:

P Jaan 13, 2019 16:18

Kas keemiline puhastus lasta teha neile poleks aidanud? Või olid nii mäârdunud
Kasutaja avatar
9-5LPT
Saabiklubi liige
Auto: Saab 9-3 cabrio Hirsch, Volvo S80 mk2 d5 stage 1

P Jaan 13, 2019 16:50

Punane on äge kontrast :)
Kogenud Aeronaut. :drive:
Kasutaja avatar
Teretali

P Jaan 13, 2019 17:21

aeromobiil kirjutas:
P Jaan 13, 2019 16:18
Kas keemiline puhastus lasta teha neile poleks aidanud? Või olid nii mäârdunud
Narmendasid ka juba, ei oleks ilus jäänud.
9-5LPT kirjutas:
P Jaan 13, 2019 16:50
Punane on äge kontrast :)
Veidi võibolla liiga edev aga näeb autos suht ok välja küll.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Auto: 9-5Aero, 9000CSE, 900 T16
Kontakt:

P Jaan 13, 2019 22:18

Kui ma nüüd hetkeemotsiooninajal tahaks endale ka selliseid värvilisi paigaldada, siis kuhu või kelle poole ma pöörduma peaks?
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE + 900 T16 MY92 + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9-5 MY98
Kasutaja avatar
Teretali

E Jaan 14, 2019 17:32

Ainus koht kellega mul õnnestus normaalselt jutule saada oli http://www.safetybeltservices.co.uk/products.html kuigi neid pakkujaid on internetis veel (USA's osad näiteks üle mere ei saada, ühtel oli jälle kirjas et Saabi ja Volvo vöösid nemad ei tee jne). Pidi isegi Soomes üks koht olema aga ma ei suutnud kontakti leida.

Ühesõnaga autost turvavöö komplekt välja (kuna ise tahtsin sel ajal autot kasutada siis võtsin siit foorumist kellegi varuosadeks minevast autost teised turvavööd ja saatsin need sinna firmasse), postiga sinna (postikulu oli ca 25EUR), vahetavad olemasoleva vöö uue vastu, kannad raha neile (60GBP tk, ehk ma tegin kaks eesmist, läks 120 naela) ja olemas. Värvi osas ka muidugi eelnevalt kokku leppida. Valikut peaks olema piisavalt neil.

Selle firma puhul kaks konksu: nad aksepteerivad makseid ainult briti panga arvelt naelades (mitte eurodes) ning välisriiki pakke ei saada. Ehk siis on vaja tuttavat kellel oleks konto mõnes inglise pangas ja tuttav inglismaal kelle koju pakk saata kes selle Eestisse edasi saadaks. Jube skeemitamine aga mina lihtsamat varianti ei leidnud. Antud firma on vähemalt sertifitseeritud selliste töödega tegelema ning turvavöö täidab ka peale vahetust avarii puhul oma funktsiooni.
Kasutaja avatar
Teretali

E Jaan 21, 2019 21:57

Esimesed korralikumad talvekogemused käes ja võib Saabi talveautoks soovitada küll. Lumisel/libedal teel püsib hästi, möödasõidud tunduvad ka lobjakast/lumevaaludest läbi sõites kindlad - veojõukontroll teeb oma tööd päris hästi ja rakendumine ei anna liigselt tunda. Auto läheb kiirelt soojaks (no nagu bensukad ikka). Ise arvasin et see KW arv teeb libedal sõitmise ehk keeruliseks, aga vanemalt 9-5'lt ja ka mu omatud Volvo V70 nö winter mode vajadust kohalt võttes ei ole tundnud.

Kui nüüd hakkavadki üle pika aja jälle sellised normaalsed talved olema (loodetavasti), siis peaks vist sügisel ka mingi eelsoojendi peale mõtlema, sel aastal ei viitsi. Uus esiklaas, siis ei raatsi jääd kraapida enam :D
Kasutaja avatar
Teretali

P Mär 03, 2019 18:06

Lõpuks sai makile roolinuppude adapter külge ja töötab nii nagu peab.

Sõites käis ees vasakul mingi krobin, mõtlesin et kivid, aga peale seismajäämist avastasin et enamus vasakust eesmisest logarist oli eraldunud. Isegi ei kujuta ette mis põhjusel. Igatahes õnneks Tartus ühes romulas oli korralik varuosa ja nüüd jälle ilus. Muidu loopis pori igale poole sinna kuhu polnud vaja.

Eesmiste kohjameeste mootor vahetatud, kuna suuremate külmadega jäi teine väga aeglaseks, mis ilmselgelt näitab et hakkab ära lõppema ja ei hakanud seda momenti ootama, oleks kindlasti saabunud kõige ebasobivamal hetkel.

Sai ka läbi Rootsi Taanis käidud. Aero on ikka ideaalne kiirteede auto.
Vasta