Terve auto fotokleepimine

Kõigest, mis teeb teie auto koledamaks, aeglasemaks ja muul viisil erinevaks.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#1

Tere, tulen ühe hullu ideega lagedale, mis on kalahaiguse ja saabipisiku ühine lapsuke.

Käisin ükspäev lähedalt Tulika taksodest mööda ja jõllitasin neid lähedalt, kaugelt on ju ilus kollane, kui nina väga vastu pista, siis aga näha, et üle kleebitud. Ka politseiautod on kleebitud, et odavam vist ja pärast maha võttes tavaauto tagasi.

Olen oma auto roostet silmitsedes ikka mõelnud, et kui on võimalust, siis üle värvida, aga siis ükspäev tuligi pähe idee, et järsku saaks kalanaha moodi teha ja just kleepides, sest suuri tramme ju kleebitakse ja puha.

Fotoshoppida ma ei oska, muidu oleks virtuaalselt ammu oma ng forelliks muundanud, küll ilma silmade, saba ja uimedeta, lihtsalt see imeilus muster, kala küljejoon kattuks auto küljejoonega, kõhupoolt heledam, katus ja kapott tumedad, kenad punased ja mustad laigud, veljed võiks olla siis võibolla kuldsed :D

Igatahes, kui tuleb välja, et roostekohtade surmamine ja kogu auto üle kleepimine selliseks peaks odavam olema kui üle värvimine, siis võiks täitsa mõelda ju.

Kuigi selliseks värvimine oleks veel kõige unikaalsem, aga see on vist küll uue auto maksumuses töö. Siin käis läbi just üks Teageri pildistatud uus 9-3, mis oli väga lahe roheline. Mulle sellised ideed ja teostused väga meeldivad. Või siis palkaks Aleksei Turovski autot üle joonistama ja pärast lakiks ära :D

Noh jälle siis all-show-no-go värk, nagu ei kõlbagi äkki tuuningu alla :red:

Mingi soperdis ka ideest.

Lisatud failid
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

Ma võin küll puusse panna, aga minu meelest terve auto ülekleepimine on suht-koht samas suurusjärgus ülevärvimisega. Ilmselt taksofirmad saavad hulgiostu soodukat ja hinna üsna kõvasti alla.

Tasub reklaamifirmadelt küsida, Nad ju teevad neidsamu tramme-veokaid-kaubikuid. Samas sealsed suured siledad pinnad on kindlasti odavam töö, kui sõiduauto küljed.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#3

Terve auto ülekleepimine maksab suurusjärgus 15000 krooni.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#4

Algselt postitas: ill
Terve auto ülekleepimine maksab suurusjärgus 15000 krooni.

Ill, äkki räägid veel lähemalt :)


EDIT :drive:

Lisatud failid
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#5

Lähemalt ei tea, tean palju paaril inimesel see maksma on läinud. Võin uurida, kus nad konkreetselt tegid.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#6

Ei tea kuidas see auto disainitud on? Kas ka fotokleebitud?
Omanik peaks olema ka saabneti kasutaja, ehk jagab kogemusi?

http://my.opera.com/Naabrimees/albums/s ... re=9508606
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#7

Noh, kleepsuga rooste vastu ei saa. Ma kardan, et keretöödega koos läheb asi värvimisega samasse hinnaklassi.

See kleebitud küülik peaks vist jah see oranz postkast olema.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#8

Aga keretööd julgen ma äkki ise teha, värvimiseks võimalust aga pole ja oskusi võibolla rohkem ka vaja, võibolla, eks targemad öelge.

Ma sain pakkumise just 1200.- m2, trükk, lamineerimine, paigaldus. Ei tea mitu ruutu NG peale kulub :D
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#9

laias laastus pakuks kuskil 10 ruutmeetrit pinda.
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#11

Huvitav üldse, kuidas ARK värvivahetust vaatab, kui see selline sigrimigri on :)
TAmees
Postitusi: 19
Liitunud: P Mär 15, 2009 17:30
Asukoht:
Auto:

#12

Inglismaal SAAB igatahes :P
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#13

Ma lugesin seda ühtpidi ja teistpidi aga ikkagi...
Milleks sul seda kleepimist vaja on?????????????:wtf:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#14

Algselt postitas: iisak
Ma lugesin seda ühtpidi ja teistpidi aga ikkagi...
Milleks sul seda kleepimist vaja on?????????????:wtf:

Ma võin omaette ka unistada, kui häirib midagi :fight:
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#15

Algselt postitas: vallikas
Huvitav üldse, kuidas ARK värvivahetust vaatab, kui see selline sigrimigri on :)

aga uuri järgi:
Pilt

Pilt
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#16

Tallinki taksod on kollased e ühte värvi, kui aga tahad mingit mustrit, siis see vaja kokku ajada ja arvatavasti paigaldus keerulisem - kallim. Kui on muidugi ühtlane sigri-migri, siis pole probleemi kuid autost kala tegemine on arvatavasti suts teine töö.
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#17

Seda, et Tallinki taksod kollakseks kleebitud on, sahistas kunagi Eesti Ekspresski.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#18

Algselt postitas: vallikas
Huvitav üldse, kuidas ARK värvivahetust vaatab, kui see selline sigrimigri on :)

Minu teada on täiesti võimalik märkida auto värviks "mitmevärviline", kui pole ühte domineerivat värvust, mille järgi nimetada.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#19

kleepimise ja värvimise hinnatase suht sama jah... mõned aastad tagasi puutusin sellega lähemalt kokku. Kui on huvi, siis on mul kontaktid ja tutvused jne. Kui auto kleepida üle ühevärvilise teibiga või näiteks fototrükiga, siis erilist hinnavahet ei tule, kuna foto trükitakse eelnevalt lihtsalt valgele teibile. Kui soovid erinevat värvi teipidest kokku lappida, siis on materiali kadu suurem. Nii politseid kui taksod on jah üleni teibitud, kuid nende idee ei ole auto odavamalt teistvärvi saada vaid see, et kui kunagi liisis politsei 100 nissan primerat, siis jube raske oleks 4 aasta pärast turule müüki paisata 100 valget läbi aetud primerat, kui liising lõpeb. Palju lihtsam on teibid maha võtta ja müüa erinevaid kriimudeta värve. Tegelt ongi taksod ja politseid hõbedad, punased mustad jne.
Aga kui sa vallikas tahad teipida, siis pead arvestama, et aeg- ajalt tuleb sul seda ka lappida, kuna killustiku sodi maanteel lõhub teipi korralikult...eriti esiosa ja stanget. Ja loomulikult on värvil hoopis teine läige, kui teibil! Veel tuleb sellega arvestada, et teibi üks suurim vaendalne on auto pesemine...eriti survepesuriga. Seda tuleb teha õige nurga alt!
Ühesõnaga minu soovitus on, et tee kere korda ja värvi auto uuesti üle:)
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#20

Tänu kõigile kaasa mõtlemast, olen saanud ka mitmeid positiivseid sõnumeid postkasti. Ets tõi kenasti kleepsuteema halvad küljed välja, nägin ka ise ju teipi tallinki takso peal just osaliselt seetõttu, et pampril oli väike tükike lahti rebestatud, kuigi autode kleepsud pole ju aastatki vanad...

Kui tavalisest ülevärvimisest teip odavam pole, siis tõesti, milleks jännata, parem ühevärviline. Samas, võib leida ka entusjaste (nagu mulle juba ka pakuti :headbang: ), kes viitskiksid sellise keerulisema mustri peale kanda.

Seega jääks ainult raha koguda ja ühele asjalikule fanatile viia auto tegemisse :)
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#21

www.sjsdesign.com ;) Mul omal plaan katta auto kleebekaga. Mingid trollid ja muu värk :D Rootsi kraam noh.
Pereira
Postitusi: 136
Liitunud: T Mai 22, 2007 18:37
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 3.0 V6 Griffin MY2001

#22

Algselt postitas: Ets
Kui auto kleepida üle ühevärvilise teibiga või näiteks fototrükiga, siis erilist hinnavahet ei tule, kuna foto trükitakse eelnevalt lihtsalt valgele teibile. Kui soovid erinevat värvi teipidest kokku lappida, siis on materiali kadu suurem.

Ühevärvilist kilet kasutades on hind ikka oluliselt odavam. Seda eelkõige trükkimise ja lamineerimise lisakulu tõttu (seda on mitusada krooni m2 kohta). Oleneb muidugi ka kujundusest - ühevärvilisi kilesid tänapäeval enam üksteise peale eriti ei mätsita.
Taavi_R
Postitusi: 149
Liitunud: R Juul 21, 2006 10:46
Asukoht:
Auto:

#23

Tallinki taksod kleebiti Silberauto poolt üle. Ja nad pakuvad ka eraklientidele seda teenust. Uuri.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#24

Näiteks on enamus G4S autosid 100% kleebitud. Eesmärk on saada rohkem raha liisingusse tagasi mineva auto eest, kuna värv on tunduvalt paremas konditsioonis. Aastaga suudavad patrullautod nii mõnegi kivirahe alla jääda.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#25

Juhuslikult jäi silma üks firma, kes autosid üle kleebib:
http://salinas.ee/index.php?page=115&
Vasta