navigatsioonihooaeg - mured ja rõõmud!

Teemad elektroonikast...
Vasta
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#126

Asusin ka navigeerima.
Riist- ja tarkvara poolelt autost täiesti sõltumatu komplekt: Nokia E50 + Holux 1200 Bluetooth GPS + Tomtom 6 (Ida-Euroopa). Aadressipõhine sihtkohta juhatamine toimib väga kenasti, ainult sõiduridadest ei saa hästi aru, kuna ta ütleb "mine vasakult teise ritta". :freak:

Esimese pooleteise nädala põhjal võin öelda, et Eestis sellega hätta ei jää.
Rivo
Postitusi: 162
Liitunud: T Mär 06, 2007 22:42
Asukoht:
Auto:

#127

Regiol koostöös leedukatega tuli just välja uus Eesti kaart Garminile, navigeeritav ning kõigi kellade ja viledega :)

http://www.garmin.ee/?eestimalukaart

Kasutan autos integreeritud GPS-iga PDA-d, softiga Garmin Mobile XT koos eelpoolnimetatud kaardiga ning tulemus on superhea!

Paralleelselt kasutan sellesama PDA peal ka TomTom Navigator 6 tarkvara koos ida-euroopa kaardiga, mis aga jääb eesti osas uuele Regio kaardile ikka väga oluliselt alla.

TomTom ise kirjutab, et Eesti kaetus on 71%. TomTom kasutab TeleAtlase andmeid, mis on ostetud EOMAP-i käest ning asjaga seotud isikud kommenteerivad seda biker.ee foorumis järgnevalt:

"TeleAtlase Eesti osa andmed on seisuga 01.01.2006. 71% katvust tähendab, et kasutusel on AINULT riigimaanteede klass + 47 linna tänavatevõrk - kokku ca 21 000 km. Kui sinna lisada sealt puuduvad väiksemad kohaliku tähtsusega asfalt- ja kruusakattega teed + metsateed + puuduvate asulate tänavad, on Eesti teedeandmestiku kilometraazh natuke üle 80 000 kilomeetri."
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#128

Tõstaks teema korra veel päevakorda, kas kellelgi siis ei ole 95-le pakkuda originaalnavile kaarti. Käisin ka VM, et teada saada mis navi mul on ja mis softi kasutab aga paraku konkreetset vastust ma ei saanudki, öeldi lihtsalt, et see on sama asi mis praegu uutel peal on, ehk siis võib arvata, et tegu on Densoga aga päris kindlad nad ka ei olnud. Jaanuse plaati me ka proovisime aga see ka ei töötanud. Samas Volvo originaalplaat peaaegu,et töötas ,vähemalt ilmusid mingid menüüd ja asjad ,lihtsalt pilti polnud, seega arvan,et seal võis olla mingi teine formaat aga iseeneselt oli tegu navtechi plaadiga. Kui kellelgi on midagi pakkuda või teab kust oleks võimalik hankida oleks info eest väga tänulik.:notworthy:
Autoks on 9-5 ja MY 2005. Pilt sellest navist on lugejate autode juures ka näha.http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=386146
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#129

Algselt postitas: suvekas
.......Kui kellelgi on midagi pakkuda või teab kust oleks võimalik hankida oleks info eest väga tänulik.:notworthy:
Autoks on 9-5 ja MY 2005. Pilt sellest navist on lugejate autode juures ka näha.http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=386146

Mis marki sul navigatsiooniseade on (seade, mis pagassis peidus)? Võimalik, et on midagi katsetamiseks proovida;)
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#130

Ei ole pagassis peidus, kõik mis on, on salongis. Pagassis on ainult cd- box. Aga proovida võiks ikka.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#131

Algselt postitas: suvekas
Ei ole pagassis peidus, kõik mis on, on salongis. Pagassis on ainult cd- box. Aga proovida võiks ikka.

Oh kurja! Ei vaadanud pilti korralikult! Sul see seal ekraani ülemises osas! Kas sul mõni orig. plaat ka alles on? Mis sul seal kirjas on? Proovida võib küll sest sul teisttüüpi navi!
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#132

pole mul mingit plaati, selles häda ongi, eriti kurjaks teeb mind see, et VM ka ei tea, millega tegu on ja mida ta sööb.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
MangustGrupp
Postitusi: 347
Liitunud: T Jaan 16, 2007 21:20
Asukoht:
Auto:

#133

Algselt postitas: calew
Suure ekraaniga süsteemidele juurdepandav iGo navi,kaardid eestile jne.,kiiresti uuenevad.sai vist tellida läbi OX arvutid lehelt ka.asi siis selline..........
http://www.navngolimousine.com/index.html

kas panid 2dinniga moodul tava raadio asemele? mingi aeg tagasi mõtlesin välja vahetada originaal stereo 2din gps/mp3 jne vastu, aga ei meeldi see, et olevat nuppud roolil peale ei toimi
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#134

Iseenesest enamus normaalsetel makitootjatel on olemas igasugused wireharnessˇid, mis peaksid orig.roolinuppude funktsioone toetama.
MangustGrupp
Postitusi: 347
Liitunud: T Jaan 16, 2007 21:20
Asukoht:
Auto:

#135

Algselt postitas: Hypno
Iseenesest enamus normaalsetel makitootjatel on olemas igasugused wireharnessˇid, mis peaksid orig.roolinuppude funktsioone toetama.

Tegelikult olen otsinud aga polegi leidnud... äkki keegi avastab maaki tootja?
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#136

Juhuuuu... Plaat töötabki, suur tänu plaadi eest.:notworthy:
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#137

Teema läbi loetud 100%, aga päris täpselt ei saanudki aru, kas on keegi 2004 9-5 navile ida euroopa(eesti) kaardi peale saanud. Endal mingi Denso eastern europe iso fail olemas, aga pole ca8gigast DVD toorikut käepärast testimiseks.

Igasugune info oleks tänuväärne. Navi asub pagassis !!!
muhevend
Postitusi: 4
Liitunud: P Nov 04, 2007 18:30
Asukoht:
Auto:

#138

Sooviks ka seda Denso ISO faili. Link torrentile vms oleks abiks. Kas see sobib ka KN-2200-le?
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#139

VDO MS5000 euroopa kaarti vaja, mis sisaldaks kenasti soomet. Kust saaks? Muidugi meeldiks see "illegaalne free download" rohkem.:red:
avelito
Postitusi: 700
Liitunud: N Juul 21, 2005 20:32
Asukoht:
Auto:

#140

Kas siis tõesti pole keegi suutnud originaal navile ida euroopat peale häkkida. Ise üritasin mingisugust peale saada, aga algaja nagu ma olen...:wall:
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#141

Algselt postitas: avelito
Kas siis tõesti pole keegi suutnud originaal navile ida euroopat peale häkkida. Ise üritasin mingisugust peale saada, aga algaja nagu ma olen...:wall:

Olen ka seda uurinud ja lasknud nn. spetsialistidel plaate treida aga siiani tulutult.
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
joonasvaabel
Postitusi: 1
Liitunud: N Juun 12, 2008 21:56
Asukoht:
Auto:

#142

Kas kellelgi on prooviks pakkuda tänapäevaseid toimivaid Skandinaavia (ja Lääne-Euroopa) kaarte sisaldavat navi plaati. Praegu on 9-5 pagasnikus orig. Denso plaat aastast 2002, kus on peal vaid rootsi (ja lääne-eur). Navi süsteem ise on kenwoodi kna-dv2200. Netist erinevaid versioone tõmmates olen 4 Dual Layer DVD-d tulemuseta raisanud. Mõttetu oleks ka seda 500€ originaali kuskilt tellida kui see ei pruugi toimida.

Ida-Eur kaart tundub lootusetu leida.
Hypno
Postitusi: 99
Liitunud: T Apr 17, 2007 10:30
Asukoht:
Auto:

#143

Algselt postitas: joonasvaabel
Kas kellelgi on prooviks pakkuda tänapäevaseid toimivaid Skandinaavia (ja Lääne-Euroopa) kaarte sisaldavat navi plaati. Praegu on 9-5 pagasnikus orig. Denso plaat aastast 2002, kus on peal vaid rootsi (ja lääne-eur). Navi süsteem ise on kenwoodi kna-dv2200. Netist erinevaid versioone tõmmates olen 4 Dual Layer DVD-d tulemuseta raisanud. Mõttetu oleks ka seda 500€ originaali kuskilt tellida kui see ei pruugi toimida.

Ida-Eur kaart tundub lootusetu leida.

Tegelikult on asi minu arvates selles DV2200 seadmes. Kuna ametlikult (minu teada) sellele seadmele ei tehta enam firmware uuendusi, siis ei ole ka loota uusi kaarte. Väidetavalt on viimane nn. tarkvara uuendus olemas KNA-MP225. Mis just DV2200 seadmele. Mida ma ise pole suutnud kuskilt kätte saada. Kui kellegil õnnestub siis andku teada..,..
Ehk selle uuendusega on võimali ka 2007 aasta kaarte lugeda. Katsetamise küsimus.

Pigem võib ARVATA, et uuemad kaardid, ehk ka Eesti, saaks tööle siis kui vahetada DV2200 välja kas DV3200 v. DV4100 vastu. eBays on kasutatud asjad liikvel kuid kättesaamine on puhas õnnemäng, sest need suhtkoht nõutud kaup.

Veidi teine teema: Kas keegi omab tutvusi v. tegeleb Kenwoodi auto audio seadmetega? Vaja oleks ühte pulti. Siiamaani olen igaltpoolt proovinud küsida, ka korduvalt, aga vastust pole saanud. Vastava puldiga peaks olema võimalik aktiveerida Saabi NAVi kuvari lisa video sisend.
bankdoc
Postitusi: 59
Liitunud: N Juun 09, 2005 22:44
Asukoht:
Auto:

#144

Hypno, kui sul selle video sisendiga peaks õnneks minema, siis anna julgelt teada; ma oleks ka huvitatud teada saama kuidas navi ekraanile ka muid asju kuvada.
binleo
Postitusi: 225
Liitunud: K Nov 15, 2006 14:53
Asukoht:
Auto:

#145

Navi teemal võhik, nii et esitan sellise banaalse küsimuse: kas keegi on äkki nii kena ja tark ning oskab mind suunata kohta või vähemalt suuna sinna poole, kust ma leiaksin Fordi (ärge pekske) tehasenavile plaati? Tegu siis 2001 aasta autoga ning aparaadiks vist Blaupunkti tehnika Fordi kleepsuga.
mortenx
Postitusi: 301
Liitunud: K Apr 25, 2007 23:08
Asukoht:
Auto:

#146

kas keegi nokia n95 ka navigeerimiseks kasutab?
tahaks tööle saada äkki keegi oskab õpetada?

originaal nokia maps töötab aint kaardina ja asukoha näitajana aga navigeerimiseks peaks maksma.


tomtomi ka ei saa tööle kuna tomtom ei oska integreeritud gpsi kasutada (peaks olema eraldi BT gps)
mortenx
Postitusi: 301
Liitunud: K Apr 25, 2007 23:08
Asukoht:
Auto:

#147

ok ise küsin ise vastan. leidsin mingi programmi mis teeb virtuaalse BT gpsi integreeritust, ja tomtom hakkab tööle:)

netist saab eesti kaardi ka ja ilmselt töötab see süsteem kõigi telefonide peal millel on symbian ja seesmine gps.
bankdoc
Postitusi: 59
Liitunud: N Juun 09, 2005 22:44
Asukoht:
Auto:

#148

Algselt postitas: bankdoc
Hypno, kui sul selle video sisendiga peaks õnneks minema, siis anna julgelt teada; ma oleks ka huvitatud teada saama kuidas navi ekraanile ka muid asju kuvada.

Ise küsin, ise vastan! Kenwoodi kodulehel tuulates sattus ette KOS-V1000 instruction manual. Seda lugedes ilmnes, et KOS-V1000 haakub DV2200 navigatsiooniseadmega (neid asju mis nii vana rauaga haakuks ei ole palju). KOS-V1000 võimaldab lisaks navile, raadiole ning cd-le nautida muusikat USB-pulgalt või iPodist, vaadata navi ekraanilt telekat või videot või tagurduskaamera pilti.
:eureka:

OK, kõik need vidinad tuleb sellele KOS-V1000-le lisaks osta. Samuti pole ma kindel kas see kuvar mis tavaliselt DV2200 on Saabi keskkonsooli integreeritud ka on võimeline muud pilti näitama, seega TV jaoks võib uut ekraani vaja minna. Mis see kõik maksma läheks ja palju kulub aega ja raha tööle, ei oska veel öelda.

Eks ma kirjuta ja joonista, kuidas ja mis kui midagi enamat selgub. Kuna vajalikku kaarditarkvara ei ole niikuinii saada ning seda pole tulemas ka, siis tuleks süsteem kohandada muudeks ülesanneteks.
markoonlahe
Postitusi: 3
Liitunud: P Veebr 03, 2008 21:34
Asukoht:
Auto:

#149

ei leidnud paremat teemat...
kas kuskilt võimalik osta ka 2004 9-3 naviplaati ,sisseehitatud tehasenavi
bankdoc
Postitusi: 59
Liitunud: N Juun 09, 2005 22:44
Asukoht:
Auto:

#150

Algselt postitas: markoonlahe
ei leidnud paremat teemat...
kas kuskilt võimalik osta ka 2004 9-3 naviplaati ,sisseehitatud tehasenavi

Kui sul on navi tootja Kenwood, siis kõike vajalikku saad siit:
http://www.justkenwood.co.uk/default.asp

Ei ole ise veel nendega katsetanud, kuid mingil hetkel vist hakkan kliendiks.

Muidugi, kui navi tootja on Denso, siis läheb keerulisemaks.

Eestit ja Baltikumi pole minu teada kummagi tootja tehasenavi kaartidele veel kantud.
Vasta