Probleem käivitamisega!

Diislelmootoriga autode omanike rõõmustamiseks nüüd ka eraldi alajaotus.
Vasta
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#1

Küsimus Saabispetsidele?Autoks Saab 9-3 2,2 85kw TDI 2000a.Probleem selline et ükspäev kui autot polnud 24h käivitanud siis ei tahtnud enam käima minna,alles peale pikka ketramist läks ja lõi tagant sinise suitsupilve üles.Pärast seda sõitsin mingi 3km ja mootorituli lõi põlema,käisin diagnostikas öeldi et mootori klapikambrikaane peal oleva anduri viga eestkeeleset nimetust ei tea,kuna nimetus öeldi venekeeles.Kogu selle aja millal dignostikas käisin ja ringi sõitsin käivitus auto koguaeg ilusti niigui võtit keerasid nii töötas.Täna siis jälle kui auto oli 24h seisnud siis käivitamisel korra lubas ja oligi kõik ei saanutki enam käima,õhtul peab vist tõmmates proovima et esmaspäval saaks servisesse minna seda anduri värki tegema.Äkki siin siis oskab keegi öelda milles asi võib olla kuna käivitamis probleem ei tohiks ju selles anduris olla?
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#2

Õhtul kella kaheksa ajal sai siis proovida käima tõmmata käivitus paugupealt hommikul läks juba ise ilusti käima.Tähendab ei tohi lihtsalt üle 20h seista siis probleemi pole.Esmaspäeval siis servisesse.:head:
Kasutaja avatar
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#3

Tagasivooluvoolikud, ketimärgid.. Pargi auto nina alla poole pikemaks ajaks (24h), vaata, kas siis ka läheb raskesti käima.
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#4

Servises siis käidud ja see andur millest enne rääkisin ära vahetatud Eestikeelset nimetust ei teagi siiamaani Venekeeles datsik naduva öeldi:).Käivitamisel pole enam probleeme olnud kuna sõitnud igapäev.Peale pühi siis hakkab neid tagasivoolikuid vahetama.Äkki siin keegi viitsib seletada lollile et kuidas need kettimärgid käivitamist mõjutavad?:notworthy:
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7139
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#5

Kui kett veninud,siis märgid paigast ja seega ka -süütemoment.
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#6

No kui süütemoment kas ta siis ei peks näiteks peale vähemat aega seismist mitte käivituma või siis suvalisel momendil kui käivitad,või siis ongi nii et kui 24 tundi seisab siis ei käivitu?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7139
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#7

Sa küsisid,et "kuidas need kettimärgid käivitamist mõjutavad?" Ja ma vastasin.

Eks need väsinud voolikud lasevad kütusel piisavalt tagasi valguda ja -õhul trassi pääseda piisavalt,et tänu valele süütemomendile mootor lõpuks ei käivitugi.
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#8

Probleem siis lahendatud vahetatud tagasivooluvoolikud ja asi korras,kusjuures servises vana ütles kohe et vahetame voolikud ja probleem kaob nii oligi!Kettimärkide juttu kohta ainult muigas ja küsis kus sa sellist juttu kuulsid.Servises veel öeldi et kütuse äravajumise probleemi saab ka klappide vahele panemisega lahendada.:beer::beer:
juss1977
Postitusi: 116
Liitunud: K Dets 15, 2010 21:58
Asukoht:
Auto:

#9

väga hea! pean ka proovima.oli ka korra kax selline asi ,et ei taht minna käima... kus vahetasid ja palju küsiti?
Cleed
Postitusi: 30
Liitunud: E Aug 02, 2010 15:26
Asukoht:
Auto:

#10

Mul ka sama mure. Hakkasin juba pihusteid kartma :/
Kus käisid, palju maksid?
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#11

No ma vahetasin veel kütusefiltri ja koos sellega 30 raha küsiti,aga muidu ei usu et üle 15 euri läheb vahetasin Ida virumaal.Neid voolikuid võid ise ka vahetada midagi rasket ei ole.Kütuse äravajumist saab ka lahendada klappide vahele panemisega,tean siin vähemalt kolme inimest kelle matavossidel need vahele topitud:head:Kahjuks on mull juba uued probleemid tekkinud paisupaaki liiga suure surve lööb nii et varsti jälle servisesse on raibe ära tüütand juba nahh!:(
coltman
Postitusi: 43
Liitunud: N Juun 02, 2011 11:33
Asukoht:
Auto:

#12

Kartused surve suhtes osutusid siis asjatuks vist tundub,kuna sai mõõdetud surve tugevust ja näitas 1,1 bar see peaks nagu igati norm olema.:head:
Vasta