Kui uut autot otsima hakkasime oli peamisteks kriteeriumiteks- sõidu mõnu ja mugavus(et alla 2,5l mootorit ei vaadanud) ning ruumikus(lapsevanker peab probleemideta sisse mahtuma). Valikus olid:
1)Volvo v70R- Aga kuna eestis, saksas ja ka põhja riikidest ei leidnud ühtegi mis oleks sobinud(nii hinna kui aasta poolest). Mobil.de-s jäi sõelale ainult üks ja sellepärast ei hakanud saksa ka tormama.
2)Chrysler Pacifica- No see 3,5l oli mõnus ja mugav oli ka, AGA Silberauto teenindus on alla igasugust arvestust

Aga ühel päeval jäi silma BRC-s 9-5. Mis siis ikka, õhtul peale tööd sinna. Otsisin mis ma otsisin, aga mina seda autot ei leidnud. Sammud müügimehe poole, et kus see auto siis ka on? Ja sealt see nn. viga juhtuski. Ta raibe võttis võtme kaasa:wall:. Natuke auto ümber kiibitsemist ja müügimehe juttu ka ning istusime sisse- MÕNUS. Ning siis andis võtme pihku ja auto käima ning platsil paar kiiremat:thumb:. Platsilt lahkuda ei saanud kuna autol polnud numbreid küljes. Mis siin ikka lubasin mõelda.
Heh, mõtlesin ma jah midagi. Järgmine hommik kõne Viikingisse ja ülevaatuseks aeg kokkulepitud.
Sealt siis selline tulemus:
Rooli kardaanis lõtk sees- roolisamba vahetus ca 15 000kr
Põhja alt plastkud puudu- ca 1000kr
Ja pirn hakkab otsad andma- 3300kr
Siis kõne BRC-sse, et mis saab roolisambaga? Kas vahetavad ära või lasevad hinnast alla, kui sellega ok siis võtan. Esimene jutt- vahetame ära, nädalapärast helistati, et äkki laseme hinda nii palju siis alla. Aga kuna olen mõnikord loll ja põhimõtte kindel, siis olgu vahetatud ja võtan ära.
Ja saimegi kokkuleppele

Auto ise siis- 2,3 LPT estate vector, 136kw.
Lisasid ka siis piisavalt: automaat, nahk, navi, bi-xenon, tagurdamis andurid, 2tsooniline kliima, 3x el. soojendusega istmed:thumb:, pagasi võrgud-katted jne..
Puudu on ainult: elektri istmed, mäludega istmed ja ventileeritavad istmed. Nendest tunneks puudust ainult ventileeritavatest istmetest.
Auto läbisõit selleks ajaks oli ca 112 00km. Kuna hooldusraamatuga oli ka BRC-l probleeme. See oli templitest suht tühi, siis sai saadetud mail ka Belgiasse ja uuritud tausta. Sealt tulev kiri rahustas. Auto läbisõit õige, hooldatud oli iga 10 000km järel, ning see oli eelmise omaniku 3. Saab ning siis oli uue ostnud. Et ka Belgias Saabi fänne:eureka:.
Tänaseks on autol ees juba natuke üle 119 000km, et siis jätkakem traditsioone ja teeme ka hooldust iga 10 000km tagant. Seoses hiljuti tehtud ülevaatusega, mis muidu oli ok sai siis teada, et mootorist pidi natuke õli lekkima. Nüüd ootame hooldust veel kiiremini, et saaks ka selle vea likvideeritud.
Lisatud failid