meie ja briti esitulede eristamine

Turbod, jupid, vidinad...
Vasta
AndresV
Postitusi: 904
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#1

Briti autodel on esitulede valgusvihk teatavasti teistpidi - pimestab mandrieuroopa teedel vastutulejat rohkem ja valgustab parempoolset teepeenart vähem. Samas, neid autosid tuuakse siia varuosadeks. Teab keegi öelda - kuidas "õigeid" tulesid briti versioonidest eristada?

Oma auto tulede baasil tundub, et tule kleepsule joonistatud nool (nooled) peab näitama lähima teepeenra poole, ehk siis meie puhul - auto eest vaadates - vasakule. Kleepsul: <---

Oma "õigel" teepeenrapoolsel tulel näen veel märgistust HAL-LHD-R (ja <--) ja Briti juhipoolsel tulel HAL-RHD-L (-->.)
brg
Postitusi: 29
Liitunud: P Okt 18, 2015 18:48
Asukoht:
Auto:

#2

RHD/LHD on üldtunnustatud viis parempoolse ja vasakpoolse roolimise tähistamiseks.
RHD = juht/rool paremal (sõidab vasakul teepoolel)
LHD = juht/rool vasakul (sõidab paremal teepoolel)
Kui vastav kleeps on olemas, siis peaks tuvastamine ühene olema.
Kasutaja avatar
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14416
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#3

[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
AndresV
Postitusi: 904
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#4

RHD/LHD on üldtunnustatud viis parempoolse ja vasakpoolse roolimise tähistamiseks
Tänan,

Vast on saabiomanikel hea kõrva taha panna, et üks sellesse nimekirja kuuluv Ametlik SAABIiremontija müüs hiljuti mulle tuima näoga RHD tähistusega kasutatud tule (lubas tagasi osta) ja teine samast nimekirjast firma pani selle rõõmsalt paika, reguleeris enamvähem ära ka :thumb:. Saan aru, et kasutatud varuosa müük ja paigaldus ei ole neile igapäevatöö. Aga tüütu ikka. Jõudsin selle ilusaks ka poleerida, enne kui selgus, et valgusvihk ei sobi.
Vasta