Iseteenindus autotöökoda

Lihtsalt arutlemine ükskõik mille üle...
Vasta
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#1

http://www.omasaar.ee/index.php?content ... 1801&sec=1

Väga super idee. Oleks vaba karjalaut või piisavat vahendeid võiks foorumirahvaga kah sihukese püsti panna. Ma millegipärast arvan, et siinsele rahvale läheks ilgelt peale.
Ets
Postitusi: 390
Liitunud: K Veebr 06, 2008 16:13
Asukoht:
Auto:

#2

iseenesest ju vahva idee aga kui ise teed siis ka ise vastutad... teisisõnu garantii annad enesele ise. Aga lihtsama asja tegemisel (klotside või õli vahetus) kasutaks ehk isegi
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#3

Ma juba aastaid ootan, et keegi sellise liigutuse Tartus ära teeks. Maksad see mõnisada krooni ja saad soojas ruumis auto kallal nokitseda.
sigaelmar
Postitusi: 1028
Liitunud: P Okt 31, 2004 23:42
Asukoht:
Auto:

#4

Ilmselt peaks keegi targem mees seal ikkagi olema ka juba tööriistade pärast ja kui mõni vend mingi asjaga hästi hakkama ei saa, saaks nõu ja näpunäiteid anda. Muidu mõni pusib piduriklotside vahetusega juba 2 tundi.
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#5

Aga see mõjub ju ärile halvasti. Las mässab :)
MangustGrupp
Postitusi: 347
Liitunud: T Jaan 16, 2007 21:20
Asukoht:
Auto:

#6

ei usu et see äri käiks =)) amatöör kes hakkab enda auto remontima, teeb midagi poleks, ning auto ei saa välja sõita - mis siis? :D
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#7

Lükatakse maja taha teiste kõrvale :eureka:
Fabrik
Postitusi: 281
Liitunud: T Juul 10, 2007 14:53
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-3 sc 1,9 2005. Saab 9-3 cabrio 2.0T 2007.

#8

Suuremas linnas ilmselt suurin probleem vargus. Kogu kola tassitakse nädalaga laiali. Saaremal ju kasutatakse ukselukuks luuda. Mingi järelevaataja peab seal ilmselt ikka olema, kes hoiab asjadel silma peal ja kui vaja siis aitab või müüb vajamineva katki läinud poldi jne. Aga endal juba mõte töötab, et kus ja kes ja millega.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 904
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#9

kui auto välja ei sõida maksab kohatasu 50.- tund, ning sellise sissetulekuga jääks äri kindlasti püsima:P
aga see on koht selles suhtes tõesti hea koht, kus isegi nokitseks kuna kõik tööriistad olemas ja külm tuul ei puhu ka läbi ning mööduvad inimesed tänavalt ei vaata imelikult
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#10

Elu on näidanud, et sellised "kolhoosid" ei toimi kuigi kaua.
Eladeski ei suuda keegi kõigil asjadel silma peal hoida ja tööriistu tervena hoida:bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#11

Mulle piisaks ka neljast seinast, kanalist ja elektrist. Vesi, tõstuk ja küte oleks boonused.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

kas mitte janek555 ei paku sellist teenust??

kysige järele
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
EnnSvensson
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 19, 2007 22:00
Asukoht:
Auto:

#13

Põhimõtteliselt,on mul talvisest autohoiuruumist pool vaba.Katus ei tilgu ,aknad on ees,vool on,signa on.Vaba pinda ca 150-200 ruutmeetrit.Tund aega 40 kw sooja saab 3,5l sinise diisliga.Samas saab autot üle talve hoida(part tõi oma klassiku).Võtmeid, tõmmitsaid saab allkirja vastu laenata.
Ja teisel pool seina on automaattreimise töökoda.Asub Tartust ca 40 km, Rannu asulast 1km Rõngu poole.
Kui huvi on 5510374,.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#14

Algselt postitas: EnnSvensson
.Samas saab autot üle talve hoida).

kus sa sygisel olid...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#15

Teoreetiliselt sa üürid siis pinda + tööriistu. Selline asi kestaks kindlasti ja seda eriti Muhul. Tänapäeval on rentimine moes. Kõike renditakse, nii otseses kui kaudses mõttes.
EnnSvensson
Postitusi: 37
Liitunud: E Mär 19, 2007 22:00
Asukoht:
Auto:

#16

Algselt postitas: ivomets
Algselt postitas: EnnSvensson
.Samas saab autot üle talve hoida).

kus sa sygisel olid...

Sügisel pandi aknaid ette,veeti signa jne.Esimesed autod toodi detsembris,nii et värske info.
sipelgaz
Postitusi: 260
Liitunud: T Aug 15, 2006 20:47
Asukoht:
Auto:

#17

No, saksamaal on siuke asi küll suht popp, ma mitmes linnas näinud selliseid asju.

On mingi 4-5 stendi keskmiselt per suur ruum. Toimub tööriistade laenutus ... kohapeal ka alati olemas üks nn "Remondimees" kelle käest võid vähe nõu küsida, et kui millegiga ise hakkama ei saa. Ruumi laenutus maksab ning ka tööriistade laenutus maksab ...

:drive:Sipelgaz:thumb:
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#18

Ma käisin suures garaazis hooldamas oma autot,soe ja mõnus ning pood ka ligidal. Praegu on seal keelatud isegi aknaklaasipesu vett lisada. Jutt siis mustika garaaz-parklast ;)
Saku PEOREKKA hooldaja:)
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#19

Mingi 10 aastat tagasi oli Mustamäel Marja katlamaja taga selline koht nagu Auto Kodu.
Seal sai oma autot soojas ruumis ise remontida. Eri taks oli nii tõstukiga kui lihtsalt põranda kohale.
Samuti oli kohapeal töömees, kellelt nõu sai küsida ja kui ta käe külge pani ning midagi korda putitas, oli sellele veidi kõrgem hind. Samuti oli kohapeal mingite uute ja kasutatud asjade ladu, polnud tarvis iga jupi pärast kuskile Lasnamäele poodi (putitasin too aeg Ladat) minna.
Ei tea, kas nad praegu ka veel tegutsevad?
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#20

Enam vist ei tegutse,sest sealt tassiti laiali-lõhuti inventar ära,kuid isegi kunagi seal klassikut nokkinud.
Aga meiegi oleme lubanud nii mõnelgi soojas,puhtas,valges töökojas omi asju nokkida.
will
Postitusi: 550
Liitunud: P Aug 07, 2005 15:19
Asukoht:
Auto:

#21

Töökoja kohta-nii ja naa. Aga keegi võiks uuesti teha pesula. Paneb oma 25 eeki sisse ja lased masina surveveega üle.
Pärast maantesõitu vägagi hea. Kunagi asus selline Pärnu mnt Nestes
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#22

Algselt postitas: will
Töökoja kohta-nii ja naa. Aga keegi võiks uuesti teha pesula. Paneb oma 25 eeki sisse ja lased masina surveveega üle.
Pärast maantesõitu vägagi hea. Kunagi asus selline Pärnu mnt Nestes
Tankla-tolmuimeja bisnes isegi töötab. Väike kopikas sisse ja tolmuimeja võimsus on märgatavalt suurem, kui kodu-tolmuimeja oma.
Aga pesula teemat kuulen esimest korda.

Mulle sellised isetegemise mõtted meeldivad. Eriti kui nokitsemist hobikorras (mitte säästu eesmärgil) teha.
Rootsikunn
Postitusi: 21
Liitunud: R Okt 24, 2008 22:39
Asukoht:
Auto:

#23

Tartus on enam-vähem selline koht isegi olemas. Küll mitte päris võõrastele, aga head inimesed saavad sümboolse summa eest remontida oma autosid seal. Kutid seal täitsa normaalsed ja aitavad igati. Olgem ausad, nad ei tegele päris saabidega- rohkem maasturitega, aga mina olen oma 9000ndet seal poleerinud ja muid pisiasju teinud. Ükskord isegi ajasin sinna Fiat Ducato sisse. Poistel seal kõik remonditööks vajalik olemas:tõstuk, keevitus, võtmed jne. Kui keegi tahab, siis kontakti leiate http://www.offroadkeskus.ee/ Kui häda käes võtke ühendust, nad aitavad!
olaviv
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 21, 2007 18:27
Asukoht:
Auto:

#24

Ma olen aastaid sellisest võimalusest unistanud. Aga Tallinnas pole ja ilmselt ei tule ka. Eks kinnisvara hind kõrge ka. Ning ettevõtlikumad tegelased leiavad seksikamaid ärisid mida ajada. Inventari varguse ja lõhkumise saab kontrolli alla kui järgida tööriistalaenutuse põhimõtet.
Võibolla olekski kõge reaalsem variant mõnele tööriistalaenutusele kõrvaläriks.
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#25

Soendaks vanat teemat... kas selliseid asju enam üldse ei eksisteeri? Pärnukandis
Vasta