Heale inimesele ära anda üks tegu...

Ühised tegemised
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#1

Olnud saabirahval mõte, et aegajalt peaks mõne heateo tegema lisaks kõigele igapäevasele heale, mida me kõik kindlasti teeme..:) . Eelmisel aastal sai Tilsi lastekodu toetatud. Sel aastal on pisut tähelepanu alt välja jäänud see teema, kuid kõik ei ole veel kadunud.

Meil kõigil on midagi, mida ära anda ja sealjuures sentigi kulutamata. Tuleb vaid vaevaks võtta ja kohale minna, kaks kätt taskus. Loomulikult on jutt vere andmisest.

Kindlasti on meie seas juba kogenud doonoreid, kes regulaarselt verd loovutavad. Kindlasti on ka selliseid, kes on mõelnud asjale, aga pole mingil põhjusel seda teoks teinud. Me pakume teile kõigile selle võimaluse.

16. detsembril alates kella 15-st ootab Tallinna verekeskus saabirahvast. Et aga mitte kõik meie seas ei ela Tallinnas, siis vere loovutamiseks ei ole sugugi vaja sõita Tallinna. Eestis on 4 verekeskust. Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Mine kohale ja tee asi ära!

Tegelikult ei ole ka see veel kõik..:) Et meie poolt pakutud aeg ei pruugi kõigile sobida, siis oodatakse loomulikult ka igal teisel ajal. Märgusõnaga "saabiklubi" varustatud vereloovutamiste pealt tehakse meile ka statistika, kui palju ja millist verd meie poolt anti.

Et pisut asjas mingit korda luua, tahaksime me väga teada saada, kes on tulemas (andke teada siinsamas). Siis saame me ligikaudse arvu ka Verekeskusele ette öelda. Ja et korraga nagunii kõigilt kohaletulijatelt verd võtta ei saa, siis oleks palve, et märgiksite ära ajavahemiku, mil teil kõige parem tulla oleks (15-16,16-17 jne...). Lohutuseks neile, kes mõtlevad, et ei saa töö juurest ju putku panna, siis seaduse järgi on tööandjal kohustus teid vere loovutamisele lubada ("Töö- ja puhkeaja seadus" §24).

Verekeskuste lahtioleku ajad leiab siit
Meelespea doonorile (Eriti kohustuslik neile, kes esmakordselt lähevad)

Rohkele osavõtule lootma jäädes,

Saabiklubi nimel
Cyber (lähen siis ise ka esimest korda)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

Ma siis venitan oma minemisega veel. Tuleb tubli 25. kord vist ära... :P

Edit:

Pange aga julgelt end kirja kui tulete. Peame ette teavitama umbes koguse, et valges kitlis neiud oskaksid end valmis seada. :notworthy:
Iga ratas veab and then some!
Platinum
Postitusi: 265
Liitunud: P Juun 08, 2008 19:28
Asukoht:
Auto:

#3

Nu ma saan Jaanuaris jälle anda...nii et Saabirahvaga ei mängi välja :P
Andreas187
Saabiklubi liige
Postitusi: 405
Liitunud: R Jaan 12, 2007 14:52
Asukoht:
Auto:

#4

Olen tulija.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#5

Megahea algatus!

Olen aastaid mõelnud, et peaks ja tuleks veredoonoriks hakata, kuid seda viimast tõuget pole kuskilt saanud. Nüüd siis ometi.

:notworthy:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#6

Plaanin ka tulla. Ajavahemik 17-18.
Viimasest doonorlusest ongi juba liig palju vett merre voolanud.
Vaata et aasta möödas juba :(.
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#7

vaatan, et enda 0 Rh positiivse varud on vist hetkel täis, et kas nad võtavadki seda üldse vastu:poke: ?
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#8

Algselt postitas: joels
vaatan, et enda 0 Rh positiivse varud on vist hetkel täis, et kas nad võtavadki seda üldse vastu:poke: ?

Võetakse kõik vastu. Kuna on tulemas pikad pühad, mille jooksul Verekeskus ei tööta siis on neil ikkagi kohustus varustada kõik haiglad doonor verega.

Samuti ei ole kedagi uksepealt tagasi saadetud minu teada.
Iga ratas veab and then some!
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#9

väga hea, et kõlbab, ei tahaks, et suht kallis pool liitrit ennast kuhugi külmkappi jääb ning järksu siis avastatakse, et best before on ammu möödas ja muud üle ei jää kui lihtsalt kallata rentslist alla:D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#10

Seal majas ei tunta vist jah seda lauset, et "meil ei ole vaja" (Kahjuks??) . Ega otsene vereülekanneteks minev veri pole ainuke. Sellest tehakse ka igasugu preparaate, eraldatakse plasmat jms..
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#11

rääkisite ümber, ise ka siis tulija
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 904
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#12

17.10 käidud, arvatavasti ei taheta mind sellel kuupäeval veel ligi lasta :P
SoS@ A Rh D Pos
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#13

Algselt postitas: SoS
17.10 käidud, arvatavasti ei taheta mind sellel kuupäeval veel ligi lasta :P
SoS@ A Rh D Pos

Nii ta on. Vere loovutamiste kordade vahe on kindlaks määratud:

Meestel 60
Naistel 90

Kalendri päeva.

Ning arvestust peab arvuti. Küll aga. Minuteada ei ole Eesti verekeskustel ühtset info süsteemi, nii et võid igas vereloovutamise kohas 1 kord käija! :poke:

Ei soovita antud teguviisi muidugi.
Iga ratas veab and then some!
daags
Postitusi: 774
Liitunud: N Mai 17, 2007 22:37
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 1,9Tid

#14

krt, ei saa anda :fight:
Võimsust pole kunagi piisavalt
Nastix
Postitusi: 553
Liitunud: N Mai 19, 2005 16:12
Asukoht:
Auto:

#15

Mnjah, mulle nad helistasid eelmine nädal, kuid olin parasjagu Moskvas. 16. dets peale võib isegi mõelda, ainult et minul kulub seal ca 2 tundi, kuna olen afereesiadoonor. Eks ma mõtlen.

Nastix@ A RhD neg
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#16

Algselt postitas: IFF
Algselt postitas: SoS
17.10 käidud, arvatavasti ei taheta mind sellel kuupäeval veel ligi lasta :P
SoS@ A Rh D Pos

Nii ta on. Vere loovutamiste kordade vahe on kindlaks määratud:

Meestel 60
Naistel 90

Kalendri päeva.

Ning arvestust peab arvuti. Küll aga. Minuteada ei ole Eesti verekeskustel ühtset info süsteemi, nii et võid igas vereloovutamise kohas 1 kord käija! :poke:

Ei soovita antud teguviisi muidugi.

sai omal ajal käidud iga 60 päeva järel nagu reeglid lubavad. arstitädid noomisid ja ütlesid, et ära nii tihti käi. 2-3 korda aastas on väga hea. ise käin verd andmas salaja puhkuse ajal kuna töö selline kus ei tohi verd anda. Heategu ei jää vastuseta:)
joels
Postitusi: 156
Liitunud: E Nov 26, 2007 15:39
Asukoht:
Auto:

#17

Veidi OT aga mida tähendab olla "afereesiadoonor":red:
Algselt postitas: Nastix
16. dets peale võib isegi mõelda, ainult et minul kulub seal ca 2 tundi, kuna olen afereesiadoonor. Eks ma mõtlen.

Nastix@ A RhD neg
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#18

nendele küsimustele oskab väga hästi vastata http://www.verekeskus.ee ..:)
Aferees tähendab teatud vererakkude või plasma eraldamist täisverest. Näiteks plasma eraldamist nimetatakse plasmaafereesiks, erinevate vererakkude eraldamist nimetatakse vastavalt trombotsüütafereesiks, erütrotsüütafareesiks ja leukatsüütafereesiks. Trombotsüütafereesi protseduuri ajal eraldatakse doonori verest trombotsüüte ning ülejäänud vere koostisosad tagastatakse.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
spirit
Postitusi: 35
Liitunud: E Apr 16, 2007 17:57
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9000 CSE, Saab 9000 aero

#19

peaks tähendama plasmadoonorit. verd võeti siis vist veidi rohkem, eraldatakse plasma ja ülejääk kantakse tagasi.

aga jah minulgi on juba aeg minna, viimasest korrast peaaegu kolm kuud möödas.
Jürts
Postitusi: 129
Liitunud: K Sept 05, 2007 17:59
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3, 1.9 TTiD Vector

#20

Kas Tartus verd andes võib ka ennast Saabneti liikmena kirja panna lootuses, et see läheb üldisess statistikasse?

7 aastase staažiga doonor juba :cool:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

Ma arvan et võib ikka.. uurime selle enne üritust kindlasti välja.
Algselt postitas: Jürts
Kas Tartus verd andes võib ka ennast Saabneti liikmena kirja panna lootuses, et see läheb üldisess statistikasse?

7 aastase staažiga doonor juba :cool:
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#22

Märgusõnaks on siis ikka "saabiklubi", eksju. ;)

Pärast võiks kasvõi siin kindlaks teha, mitu nn "süütut" veredoonorit suudeti juurde saada.

Kaarel@esmakordne
Algselt postitas: Cyber
Ma arvan et võib ikka.. uurime selle enne üritust kindlasti välja.
Algselt postitas: Jürts
Kas Tartus verd andes võib ka ennast Saabneti liikmena kirja panna lootuses, et see läheb üldisess statistikasse?

7 aastase staažiga doonor juba :cool:
yksheikki
Postitusi: 601
Liitunud: R Sept 12, 2008 1:36
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 Aero

#23

Regulaarne doonor ja detsembris peab nagunii minema. Aga kui veel saabiklubi liige ei ole, kas ja mida ma siis mainin?
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#24

Ma ka pundis:thumb:
Iisak @ kunagine doonor
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
eston21
Postitusi: 423
Liitunud: N Jaan 26, 2006 15:28
Asukoht:
Auto: 9-3ss aero

#25

viimasest korrast ongi juba paar kuud möödas.
Vasta