esiklaasi soojendus

Vasta
somekas
Postitusi: 5
Liitunud: N Apr 30, 2009 17:24
Asukoht:
Auto:

#1

Tere

Kuidas lülitada sisse esiklaasi soojendust? Kas peaks sisse minema koos peegli ja tagaklaasi soojendusega või on mingi eraldi nupp selle jaoks?
autoks saab vector 2,3 2003 universaal
:red:
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#2

ei saagi, sul pole seda
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
somekas
Postitusi: 5
Liitunud: N Apr 30, 2009 17:24
Asukoht:
Auto:

#3

krt .

Miks nad selle siis klaasile peale topivad kui seda lülitada ei saa.

Tänud vastamast
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

Kus sa seda seal klaasi peal näed? Kui ma õieti mäletan, sii spole SAABidel kunagi sellist esiklaasisoojendust olnud, et niidid sees vms. Ikka puhutakse sooja peale ja ongi "esiklaasisoojendus"...

Mööda klaasiserva jooksvad peened triibud on ilmselt kujunduslik element..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#5

Algselt postitas: somekas
krt .

Miks nad selle siis klaasile peale topivad kui seda lülitada ei saa.

Tänud vastamast

Print klaasi ümber ei ole soojendus!
__In Boost We Trust__
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#6

Paratamatult kerkib küsimus, kas on üldse olemas ilma esiklaasile puhujata autosid....!!
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 904
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#7

maanteemuhkudel näiteks tuli ise hingeõhuga esiklaasi soojendada :P
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#8

Print klaasi servades ilmselt selleks, et väljastpoolt poleks näha klaasi ja kere vahelist kinnitust, liimitud osa, armatuuri "tagumist" serva kuhu kipub prahti kogunema jne. Oleks ju suht ebaesteetiline vaatepilt. Soojendusega pole asjal muidugi mingit pistmist.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#9

Liigitaks siis kolmeks -
esiklaasisoojendusega;
esiklaasipuhujaga ja
tuulesurvega autod:)
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1971
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#10

Algselt postitas: sebastian
Print klaasi servades ilmselt selleks, et väljastpoolt poleks näha klaasi ja kere vahelist kinnitust, liimitud osa, armatuuri "tagumist" serva kuhu kipub prahti kogunema jne. Oleks ju suht ebaesteetiline vaatepilt. Soojendusega pole asjal muidugi mingit pistmist.

See must riba kaitseb liimi UV eest.
AntonG
Postitusi: 446
Liitunud: P Veebr 04, 2007 22:54
Asukoht:
Auto:

#11

Mina olen näinud esiklaasi soojendust Nissan Pathfinderi peal. Üks vertikaalne riba klaasi keskel.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#12

Algselt postitas: ill
See must riba kaitseb liimi UV eest.
Hea teada :-)

(Ise kasutanud sellist liimi, mis ainult UV käes kuivabki. Tõsi, mitte autoklaaside liimimiseks. Seepärast ei tulnud selle pealegi, et UV võib klaasiliimile kuidagi kahjulik olla)
viktorf
Postitusi: 55
Liitunud: N Sept 20, 2007 20:38
Asukoht:
Auto:

#13

osadel autodel peaks see keskmine triip antenn olema vist? töö otstarbel kasutusel oleval transporteril peaks vist olema
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#14

Pakun, et see nn. "printriba" on mõeldud ka otsese päiksekiirguse-valguse vastu kaitseks juhile, vähemalt tuuleklaasil. Tonnisel (võib-olla ka uuematel) on ju tahavaatepeegel kinnitatud lakke aga ometi teeb see printriba kahe päiksesirmi vahel sellise astme sisse. Ja päike kipub ikka just selle koha pealt sisse lajatama otse silmaauku.
Tagaluugil on muidugi lood teised aga eks pakub sealgi kaitset arvan ma.

Soojendusniitidega tuuleklaasi olen näinud Mondeol a 6 a. tagasi juba.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#15

Algselt postitas: AntonG
Mina olen näinud esiklaasi soojendust Nissan Pathfinderi peal. Üks vertikaalne riba klaasi keskel.

Arvatavasti see on antenn, kuna 1 riba ei suuda klaasi soojendada. Traditsiooniliselt on esiklaasi elektrisoojendus näiteks Range Roveril - väga peenikesed "niidikesed" klaasi sees, peaaegu nähtamatud, iga 1-1,5 cm järjest
Werdinand
Postitusi: 92
Liitunud: R Jaan 20, 2006 16:50
Asukoht:
Auto:

#16

Algselt postitas: 95SELaunch
Algselt postitas: AntonG
Mina olen näinud esiklaasi soojendust Nissan Pathfinderi peal. Üks vertikaalne riba klaasi keskel.

Arvatavasti see on antenn, kuna 1 riba ei suuda klaasi soojendada. Traditsiooniliselt on esiklaasi elektrisoojendus näiteks Range Roveril - väga peenikesed "niidikesed" klaasi sees, peaaegu nähtamatud, iga 1-1,5 cm järjest

On olemas ka paarist kütteniidist koosnev esiklaasi küte, mis soojendab kojameeste seismise positsiooni.
kaameraklõpsud @ phogulum.com
zill
Postitusi: 432
Liitunud: R Sept 17, 2004 7:15
Asukoht:
Auto:

#17

Peenikesi niite olen näinud, mõtlesin isegi et klaasi vahetusel võiks kaaluda seda varianti. Kuid kuna garaaz on siis pole mõtet;)
Kojameeste alla tõmbaks küll paar niiti.
Saku PEOREKKA hooldaja:)
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#18

Esiklaasi sees olevad nähtamatud klaasisoojenduse niidid on Fordi patent, mida pole avalikuks lastud - ehk siis ainult masinatel, mis Fordi kontsernis olnud, võib seda leiutist leida - Fordi enda omad, Land Roverid, Jaguarid jne, jne.

Lisaks on mõndadel automarkidel (nt tribecal näinud) esikojameeste alla veetud samasugused niidid, nagu tagaaknal - et kojamees tuleks lahti jäätunud klaasilt.

terv, teager
ebe
Postitusi: 53
Liitunud: E Jaan 18, 2010 22:00
Asukoht:
Auto:

#19

On old Ford Mondeo universaal ja need niidid olid ikka näha küll. Eriti siis ,kui mõni auto pimedas vastu tuli siis tuledega oli näha küll ja see hakkas pikapeale häirima. Ja kui päike paistis klaasile oli ikka ka päris häiriv. Algul ei pannud tähele aga kui vaatama hakkasid siis ei saanud enam pilku pealt aga muidu talvel oli ta väga kasulik ja vajalik. Meil oli diisel ja nii ökonoomne mootor ,et sooja salongi ei jagunud (külmade ilmadega ). Praeguse autoga olen väga rahul. Kuigi kliima ei tööta korralikult.:red:
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 393
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#20

Lisaks on mõndadel automarkidel (nt tribecal näinud) esikojameeste alla veetud samasugused niidid, nagu tagaaknal - et kojamees tuleks lahti jäätunud klaasilt.

terv, teager [/quote]

Mina avastasin alles nüüd need soojendusniidid! Tegelikult paar päeva tagasi,aga eile sain sellelel kinnituse! Töötavad koos tagaklaasi ja peeglite sisse-välja lülitamisega.
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
nampat
Postitusi: 173
Liitunud: E Jaan 22, 2007 12:15
Asukoht:
Auto:

#21

Millisel autol sa need täpsemalt avastasid? kas 9-5-l on midagi sellist olemas?
jack
Postitusi: 264
Liitunud: P Aug 28, 2005 9:34
Asukoht:
Auto:

#22

Algselt postitas: ebe
On old Ford Mondeo universaal ja need niidid olid ikka näha küll. Eriti siis ,kui mõni auto pimedas vastu tuli siis tuledega oli näha küll ja see hakkas pikapeale häirima. Ja kui päike paistis klaasile oli ikka ka päris häiriv. Algul ei pannud tähele aga kui vaatama hakkasid siis ei saanud enam pilku pealt aga muidu talvel oli ta väga kasulik ja vajalik. Meil oli diisel ja nii ökonoomne mootor ,et sooja salongi ei jagunud (külmade ilmadega ). Praeguse autoga olen väga rahul. Kuigi kliima ei tööta korralikult.:red:

OT kuid samuti sõidan tööauto-Fordiga ja üks asi, miks on ta teistest autodest peajagu üle, on just esiklaasisoojendus.
Eilegi pasase ilmaga, siis kui kogu lumesopp hakkas esiklaasi külge jääna kinni kleepuma, lülisin aegajalt soojenduse sisse ja mured olid kohe klaasipuhastajaga pühitud :notworthy:
Ja sõidu ajal ma vaatan alati kaugele ette, samuti pimedaga, tuleb vaadata kaugele, mitte auto ette, siis pole traadikesi nähagi. Aga kui mulle mõni ütleb, et kuule, sul ju traadid klaasis, siis tõesti märkan neid, muidu pole neid minu jaoks olemas.
Ei. Ma ei kihuta. Ma lihtsalt lendan madalalt.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#23

Ta ju kirjutas, et vertikaalne niit.
Ei usu et Nissanil kojameeste seismise positsioon on vertikaalne
Algselt postitas: Werdinand
Algselt postitas: 95SELaunch
Algselt postitas: AntonG
Mina olen näinud esiklaasi soojendust Nissan Pathfinderi peal. Üks vertikaalne riba klaasi keskel.

Arvatavasti see on antenn, kuna 1 riba ei suuda klaasi soojendada. Traditsiooniliselt on esiklaasi elektrisoojendus näiteks Range Roveril - väga peenikesed "niidikesed" klaasi sees, peaaegu nähtamatud, iga 1-1,5 cm järjest

On olemas ka paarist kütteniidist koosnev esiklaasi küte, mis soojendab kojameeste seismise positsiooni.
anry
Postitusi: 4
Liitunud: L Veebr 27, 2010 19:37
Asukoht:
Auto:

#24

Ostes uue MB sprinteri 209 2007 a-l lasin selle lisana peale panna.Niidid on näha teatud nurga all,nii et mitte ainult fordidel . Siga mugav on küll jääle tuld anda :gun:,kuna buss seisab kogu aeg õues.
Vasta