Saab 9-5, Daily maasikas, Martink91

Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#1

L Dets 24, 2022 17:00

Tere

Olen jõudnud Saabi perre ning oleks hunnik küsimusi oma saabi kohta, kuna antud mark on minu jaoks põhimõtteliselt uus asi.

Umbes täpselt 10 aastat sõitsin omegatega, vahele mõni üksik bemm. Pidin tegema upgreidi.

Anyway.

20221210_203613 (Large).jpg
20221210_203613 (Large).jpg (195.55 KiB) Vaadatud 1905 korda
Sihuke punane lustikaarik. Pilt küll vähe udune. Jah Opeli veljed on all.
Mõni asi tekitab lisa halle karvu, mõni asi... lihtsalt tahaks teada.

Tegemist siis 2007a. 11 kuu 9-5 unikas. 1,9 diisel 110kw ls 374k

Varustuselt üsna vaene.

Udutled puuduvad. Lüliti sain, kas stange alla vaja lihtsalt udukaid ja juhtmeid või peab kuskilt mingi kaitsme ja relee ka panema?

Lähituled on jube kehvad.... halogeenid ka, isegi olen selle tegelikult rahul et halogeenid, xenonite anturitega tavaliselt jama, aga seda täis süsteemi enam ei retrofiti vist eriti lihtsalt sinna?
Keegi miskit uusi luupe on retrofittinud? Pean siis silmas halogeeni pesadega ikkagi.
Stanges on pesurid, vähemalt katted. Alt vaadates üks pesur vist ka isegi olemas, teisel konkreetselt voolik ripub... kas halogeenide puhul tavaline, või on miski vale stange ette saanud? Vett igastahes ei pritsi.
Käigukangi valgustus mõnikord põleb mõnikod mitte. Kas mingi levinud tüüpviga? Kusjuures winter nupp puudub... mitte et ma seda kasutaks, aga kummaline.
Roolinupud ei põle üldse.. on seal üldse valgustus?

Keegi turvavöö rihma on vahetanud? Omegal sai suht lihtsalt asi aetud.

Draivi peal ristmikul oodates on minu meelest jube vibra sees, R6 pealt tulles suht häiriv.
Käigukast käitub kummaliselt. Katki pole aga.... nö "käiguga pidurdades" kiirus alla 70ne lülitatakse mootor kastist lahti. :conf:
Võiks ju rohkem lubada käiguga pidurdada. Saaks ökomaks. Aga täitsa tühipöördeni kukub mootor.
Samas kiirusvahemikus olles muljudes edasi tagasi + ja - nuppe püsikal(sest mingi vänt ees ei suutnud kiirust hoida) iga kord kui lisasin, siis viskas turbiinist lahti ja pöörded ülesse, iga miinus lasi turbiini lahti ja pöörded kukkusid alla. Aga kuna tegemist ainult ühe nupuvajutusega ja kukkumine ainult 1km/h, siis nii kui soovitud kiirus saavutati lülitati turbiin jälle järgi, mis tekitas sõidu aeg sellise jerkimise effekti. Suht totter.
Üldse jube lihtsalt lülitab turbiini lahti. Väga tüütu. Keegi ehk kirjutab uusi tarkvarasid sinna vms.?

Edasi käib hästi, kahtlus et vist chipitud. MPPSiga peaks vist suutma maha lugeda? Keegi loetud faili üle saab vaadata? Mina ei tea sellest mootorist midagi.
Sellel vist peaks DPF ka olema? Kust ma tehase varustuse listi saaskin vaadata vms.? Igastahes mingi hetk viskas musta tagant ühe korra.

Külmast peast on jube uimane ka... Läksin külma mootoriga nö õuealalt tänava peale ja oleks peaaegu avarii teinud. Gaas põhjas ja venitas ilgelt kummi ja siis viimasel hetkel ärkas. Soojana on okei.

Kuskil mingi jahutusvedeliku leke. Auto ostsin siis paisupaak oli kuival. Panin mingi pool liitrit sisse ja tonniga pole veel taseme viga visanud.
Kuskilt käigukasti peal paistis jahutusvedeliku laik ka olema. Mingi tüüpiline koht, kust lekib?

Kas keegi sellele totrale pagasiluugilahendusele ravi teinud? No, krt teed uksed lukust lahti ja selleks, et pagassi lahti saada peab vajutama kas uksel või puldil seda krdi nuppu. Kuidas sihuke jura üldse kasutajatestis läbi sai???

Confort suunatuli... Heli järgi on seal digitaalne juhtimine. Kas on progremse teema? On seda üldse seal võimalik progreda või on tavaline relee ja tuleks VAGI comfort relee külge pookida?

MIngitel hetkedel on tunda läbi rooli, et miskit kolksub. Latt? Kuulda pole midagi ja sõidu aeg okei, aga just siis kui aeglustad ja kohe kiirendad väikesel kiirusel.

Mul muidu üks 05a 2.3 aero aianurgas varuosadeks. Selle latt sobib sinna?

Autol 1 võti. Kas hiina muuk ja eelmise vraki elektroonika/immo vms. saab kohandada minu autole või on see üldse mingi keerulisem teema?
Opelil sain küll kasutatud immokiipe ja elektronikat ümber kirjutada teistele autodele.

Kojamehemootoril on 0 positsioon startides segane. Tahad korraks kojamehi kasutada siis pead kangi nii kaua all hoidma, et ...sihuke 30 kraadi juba kojamehed tõusnud, muidu jäävad keset klaasi seisma. Seisma jääb õiges kohas. Mingi tüüphäda, mida saab lihtsalt parandada, või sobib hoopis 05 a aero mootor sinna.. muidugi ei tea, äkki sellel sama viga.

Vihmasensor... On mingi juhtmestiku valmidus juba olemas või.... oli üldse selline option? Retrofittimine on keeruline?

Tegelt liiga palju ei tahaks sinna panustada. Talve deily ja kaks projekti juba ees, pole kolmandat vaja :D

Kummagi peegli reguleerimine nupust ei toimi.

Lisaks otsin koeravõrku, pagasi katet ja keskmist peatuge.
Mis tarkvara elektriskeemide ja muu sellise jaoks kasutada? Win xp virtuaali ja OE tarkvara kuskilt piraadilahest?
Aerol vaja nkn mootor+abs teise kere peal käima saada, nii et seda läheks niiehknaa vaja.
Viimati muutis Martink91, L Dets 24, 2022 18:25, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7588
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

L Dets 24, 2022 17:22

See ei ole 95, see on saab 9-5!
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#3

L Dets 24, 2022 18:27

Moded ehk tõstavad siis teema ümber....
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1182
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#4

L Dets 24, 2022 18:39

Udukatel tihti vaja stange alust juhtmestiku. Roolilõtk tekib kuivasr liigendist, õige mäãre hetkel back orderis. (Viimati kasutasin toruteipi. Liigendit eemaldades märgi nuutide asend ära markeriga, ainult ühes asendis läheb kokku tagasi)
El skeemid otsi saab WIS, täitsa netist saadaval koos remondiõpetuste jne asjadega.
Vihmasensor vb võimalus panna universaalne kit, originaal on keeruline retrofittida.
Immo kiip on võtmel see nuppude osa, saab teist elektroonikat techiga progeda uue auto külge küll.
Jahutuse leke tihti tulemyyri küljes olev soojendus kolmik, vaata kas see märg.
Winter nupp manuaalse vahetusega kastidel puudub. Roolinuppudel valgustust pole.
Külmast peast uimane oli mul pekkis õhulugeja, asenduseks kõlbab ainult boschi tükk.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1182
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#5

L Dets 24, 2022 18:46

Värina puhul aitab mootoripatjade vahetus aga nende saadavus on so-so, alati pole saada.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 841
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#6

P Dets 25, 2022 12:07

Varustuse listi saad konto tehes vaadata siit VINiga - https://saabparts.com/us/mysaabcar-onli ... n-decoder/
tööde jaoks on tehasejuhend siin - https://saabwisonline.com/

Tuledel on ilmselt reflektroid hukas ja aitab ainult taastamine või vahetus, sest korras 9-5 tuled näitavad ikka väga hästi.
Millegipärast on mälestus, et kastil saab Tech2'ga mootoripidurdust peale/maha progeda, praegu netist tarkust ei leidnud ja niipalju viitsimist ka ei ole, et end auto peal kontrollida. Aga võis vabalt mingi teise auto puhul eksisteerida selline võimalus.
Pagassiluugi osas sind ilmselt ei lohuta, aga enne facelifti oli olukord veel hullem, kus pärast iga sulgemist pidi uuesti nuppu vajutama minema.
Kojamehemootoril on ilmselt see kontaktketas sodi täis, võta lahti ja puhasta ära. Netis ja siinsamas foorumiski mitu õpetust. Vanema mudeli hoovastik sobib asenduseks peale küll.
Peeglinuppudel on lihtsalt kontakt "sodi täis", võta lahti ja puhasta ja/või mulju 258 korda ja siis hakkavad üldjuhul toimima,
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
entson
Postitusi: 468
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#7

T Dets 27, 2022 18:35

Ei ole seda winter nuppu enam ka automaadil .Võid katsuda, kas ei loksu roolivarda latipoolne ots (on eraldi vahetatav). Dpf peab olema tehase poolt , kui sul passis Euro 4 ja mootor muidu korras ,siis saasted on ülevaatusel lubatud piires ka ilma dpf-ta ja on ülevaataja otsustada ,kas laseb läbi. See jahutusvedeliku kolmikklapp on ju ka automaat oomil ka r-6 korral olemas ja isegi samasugune. Rida kuus käib alati ühtlasemalt ,kui r-4 ja seda ehitusesest lähtuvalt. edu!
Saan harva sõita SAABIGA.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 768
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#8

K Dets 28, 2022 0:10

SAAB 9-5 l hakkas roolilatt ennem lekkima kui kolksuma. Kolksumine/vibratsioon sageli poolraami tagumiste pukside , käigukasti pukside kulumisest tingitud. Pakiruumi avamine ehk "omapärane" kuid tegelikult mitte köige halvem omadus - iga suller ei saa väärtkaupa kiiresti oma valdusesse kui ristmikul foori taga seisad. Pakiruum lukustub teatud kiirusel kui söitu alustad ja samuti toimima vist peaks TECH 2 ga saama seadistada ukselukud.
Kolmikklapi (kui see on) ja veepumba lekke pöhjuseks on sageli mittekvaliteetne jahutusvedelik (enamus söidukijuhid on sellised "koid" kes ei viitsi seda iga 2 a möödudes vahetada nagu pidurivedelikku ja käigukastiöli teatud läbisöidu järel , tulemuseks igasugu anomaaliad. Kahjuks ei tea kus 1.9TD mootoril termostaat asub kuid B2x5 mootoril lekib sageli ka "noname" termostaadi O tihend ja just sinna käigukasti peale. MY 2006 alates vist nn Winter rezhiimi ei olegi ja korralike talverehvide puhul vaja seda funktsiooni ei olegi (hiinapreservatiivid ei ole korralikud talverehvid). Neile käigukastidele vöib isegi olla mingi tarkvarauuendus kuid pole kuulnud , et keegi neid eraldi programmeeriks , küsida vöid Viking Motorsist kuid targem veenduda , et seal raha eest vaid "tinistamisega" ei tegeleta. SAAB ei ole halb keskklassi söiduauto kuid ca 380 kkm läbisöiduga /15 a kasutuseagaja ja teadmatu hooldus/remondiajalooga ei pruugi see enam ideaalses korras olla.
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#9

K Jaan 18, 2023 19:36

2 kummalist käitumist veel täheldanud.

1. mõnikord hommikul käima pannes on makk valinud täiesti suvalise uue jaama, mis ei ole mälus ega midagi. Kas mingi seting sisse lülitatud?
2. arusaamatul tingimustel läheb kaugtule indikaator lamp vahest 1-2 sekundiks jube heledaks, teeb seda sujuvalt seejuures. . Mis põhjustab või millal, on täiesti arusaamatu. Mõnikord ei juhtu seda päevi.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 841
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#10

P Veebr 05, 2023 9:29

Martink91 kirjutas:
K Jaan 18, 2023 19:36
2 kummalist käitumist veel täheldanud.

1. mõnikord hommikul käima pannes on makk valinud täiesti suvalise uue jaama, mis ei ole mälus ega midagi. Kas mingi seting sisse lülitatud?
2. arusaamatul tingimustel läheb kaugtule indikaator lamp vahest 1-2 sekundiks jube heledaks, teeb seda sujuvalt seejuures. Mis põhjustab või millal, on täiesti arusaamatu. Mõnikord ei juhtu seda päevi.
See ilmselt ei lohuta, aga mul on ka mõlemad sümptomid.
1. Ma ise spekuleerin, et makk vahetab mingi hetk jaama tugevamale sagedusele (AF - alternative frequencies list), aga see kattub mõne mujal salvestatud jaama sagedusega ja siis käivitusel kusutabki tolle jaama infot ja uut sagedust??
2. Tonnisel oli mul sarnane viga kui kliimapump käivitus ~10-20min ja tekitas suure voolutarbimise taha, siis genekas kompenseeris üle ja pinge kasvaks korraks. Teistel tuledel väga ei avaldanud, aga just kaugtule indikaator tuhmus ja siis läks erksamalt põlema. Miks 9-5'l ka keset talve samamoodi tuli plingib, ei ole veel välja mõelnud.
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
entson
Postitusi: 468
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#11

E Veebr 06, 2023 20:13

Kas seda kaugtule indikaatori heledamaks minekut ei või põhjustada laadimispinge hetkeline tõus tõus ?
Saan harva sõita SAABIGA.
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#12

E Mär 13, 2023 20:38

Minul on 99% ajast ees Rock FM ja uus sagedus on kas viker või kuku või midagi sellist, ehk siis pole alati sama sagedus, mis peale läheb.

Olen nüüd täheldanud, et ka teised indikaator tuled lähevad mõnikord heledaks ja isegi maki taustavalgustus.
Mul on taustvalgus reostaadist miinimumi keeratud tegelikult.
Ükspäev käivitusel oli aku tuli ka ees, aga fm transmitter, mis näitab ka pinget oli 13,7v
Suretasin välja ja käivitasin uuesti ja viga rohkem polnud...

Kummaline.
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#13

E Juul 03, 2023 21:45

Autole on saanud vahepeal omandatud pagasikatte ja taha 1% toonklaasi.
20 000+ juba minul lisandunud ja remontinud pole veel mitte midagi. LS 392k.
A,ei valetan, rv õli vahetasin ära, aga sellegi poolest on ilmselt pump otsas omadega, kuna vahest on jube raske keerata kohapeal. Võimled nagu zilli sadulas.
Mootori õli 2x vahetanud.

Olen tegemistega jõudnud sinna, et tahaks talt ecu softi maha lugeda.

Juba ammu on kahtlus, et keegi on talle teinud jürisoo laadi "tuuningut"- gaasipedaali mappi näppinud ja ei muud.

Olemas on hiina koopia MPPS 16. Listis on mootor olemas, aga välja ei suuda lugeda. EDC16c39
Huvitav on veel see, et mpps ütleb, et enne lugemist peab võtme süütelukust eemaldama...Kuidas ta siis lugema peaks, kui ajul süüdet pole?
Lugeda suudab niipalju, et mingi 1 error on ajus ja selle ta enda meelest kustutab ära(igal lugemisel on see ikka alles), veel suudab lugeda vin ja muud asjad , aga kui hakata mappe lugema, siis on krõska.

BDM on ka olemas, aga niipalju kui netist lugenud, siis korrektse checksummi jaoks on tark ikkagi mppsi kasutada.
Viimati muutis Martink91, T Juul 04, 2023 18:17, muudetud 1 kord kokku.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14223
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#14

T Juul 04, 2023 10:16

Softivahetuseks kontakteeru kod. Sebastianiga siit foorumist. (Crossroad performance)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1182
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#15

T Juul 04, 2023 10:34

Cyber kirjutas:
T Juul 04, 2023 10:16
Softivahetuseks kontakteeru kod. Sebastianiga siit foorumist. (Crossroad performance)
Seb paraku selle masina softiga aidata ei saa, diislite softe teeb kasutaja dpf-off
memberlist.php?mode=viewprofile&u=3534
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14223
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#16

T Juul 04, 2023 13:03

ai flick... :) ma jätsin selle "pisiasja" kahe silma vahele, et tegu diisliga..:D
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#17

P Sept 10, 2023 16:22

Tekkinud huvitav anomaalia.
Nimelt kütuseseier kord on nullis kord on täiesti maksimumis.
Kusjuures maksimumi jõudmiseks läks ühtlase seieri tõusuga täna mingi selline pool tunnikest. Peale seda viskab laksust ülesse ja alla.

Mis seda põhjustada võiks? Paagi andur ilmselt sellist nalja ei teeks.
pets
Postitusi: 181
Liitunud: R Veebr 27, 2004 16:31
Asukoht:
Auto:

#18

P Sept 10, 2023 21:05

Mul tegi sarnast asja vahesein mis oli lahti paagis.
que
Postitusi: 1398
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 9-5 x2

#19

E Sept 11, 2023 8:59

Isegi teepeale jäänud selle teemaga, seinad.
Everyday Regular SAAB guy!
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#20

K Sept 13, 2023 23:11

Sai see jurakas sealt paagist eemaldatud.

Kui opeli ja bmw puhul mõtlesin, et on alles süsteemid paagis, siis see ületas igasugu normaalsuse.
Õlle kõrvale ei soovita seda asja teha, enne jääte täis ja kui käed kuldsed pole, ei soovita ka kaine peaga.

Süsteem ei mahu ühes tükkis paagist välja. Paagi sees tuleb pump ja korpus laiali tõmmata, samal ajal kõik kanged voolikud ja juhtmed jalus. Kokku sai... vist ei saanudki, kuidagi pressisin selle asja seal kokku nimodi, et kaas peale ja rohkem ei julgend näppida.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 841
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#21

N Sept 14, 2023 8:16

Tegelikult mahub see süsteema ühes tükis paagist väljas, lihtsalt kui regulaarselt seda ei tee, siis on vaja täiskuud, neljateeristi ja 23 korda juhendi järgi tõmmata+kallutada+keerata
https://saabwisonline.com/images/9600/i ... 34r266.jpg
Raise the fuel reservoir (including fuel level sensor) until its upper section is about 50 mm above the fuel tank. Then turn the reservoir clockwise about 80° and carefully remove the reservoir.

Pilt

edit: ops, diislil on tõepoolest esmase asjana - 1. Remove Fuel tank. Siis ei pruugi auto peal olles tõesti välja tulla...
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1182
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#22

N Sept 14, 2023 9:16

Nurk väljatõmbamiseks peab õige olema, kogu kopsik mahub terves tükis välja.
Pentti
Postitusi: 37
Liitunud: K Juul 29, 2015 7:26
Asukoht:
Auto:

#23

N Sept 14, 2023 18:05

SoS kirjutas:
N Sept 14, 2023 8:16

edit: ops, diislil on tõepoolest esmase asjana - 1. Remove Fuel tank. Siis ei pruugi auto peal olles tõesti välja tulla...
Huvitav

Tegin oma 3.0 TiDil kaks korda seda jama kevadel. Ilge jebimine oli aga sain küll selle sealt kätte.
Tagasisaamine oli kõige hullem ( õigesti keermesse saamine oli seotud sellega et alumine kompot ei olnud õigesti paigas siis ei saanud kaant kinni keerata lõpuni)
Youtubes on õpetus ka https://www.youtube.com/watch?v=RCaKMBN ... oparts.com
Minu jebimise tegi toona eriti mõttetuks see et mul ei olegi seal pumpa. Põhjus miks lahti pidin katkuma oli see et auto suri välja ja enam käima ei läinud. Mingi hetk jõudsime uurimisega pihustiteni ja siis selgus et ei tule peale kütust. Filtri juures oli kõik korras. Siis sai otsustatud et äkki viga pumbas. Kus pump on , ilmselt paagis, sai siis see lahti katkutud ja oh üllatust : on paaginäiduki ujuk aga mida pole pumpa. Pumpa pole muide siiani leidnud :D Aga käima sain muide sellest ratta ventiilist õhu välja imemisega. Peale seda pole rohkem seda jama olnud.
Martink91
Postitusi: 11
Liitunud: K Dets 07, 2022 19:53
Asukoht: Keila/Tallinn
Auto:
Kontakt:

#24

N Sept 14, 2023 20:30

Kas 3.0tidil mitte VP16 pump pole, mis omab mehhaanilist etteande pumpa, ehk siis nö imeb endale kütuse ette. 2.2 puhul vähemalt ei tohi neid autosid kütuse lõppedes käima tõmmata, kuna pump jääb kuivale ja pumba sees transistor kärssab maha(kütus jahutab).

Minul jäi kõige hullemalt ette see tagasiivoolu toru, Kui pumba korpus oli veel pm samas mõõdus, mis paagi ava, siis see kange plastikvoolik oli täpselt nii palju läbimõõdult suurem, et korpust kätte ei saanud ja tagasivoolu voolik oli veel jäigalt otsapidi korpuse põhja küljes. Käsi sinna sisse ka ei mahtunud, et oleks vooliku otsast lahti lasnud ja tegelikult ei oleks sell hetkel niikuinii teadnud, kuidas seda teha.
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1182
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#25

R Sept 15, 2023 14:50

Martink91 kirjutas:
N Sept 14, 2023 20:30
Kas 3.0tidil mitte VP16 pump pole, mis omab mehhaanilist etteande pumpa, ehk siis nö imeb endale kütuse ette. 2.2 puhul vähemalt ei tohi neid autosid kütuse lõppedes käima tõmmata, kuna pump jääb kuivale ja pumba sees transistor kärssab maha(kütus jahutab).

Minul jäi kõige hullemalt ette see tagasiivoolu toru, Kui pumba korpus oli veel pm samas mõõdus, mis paagi ava, siis see kange plastikvoolik oli täpselt nii palju läbimõõdult suurem, et korpust kätte ei saanud ja tagasivoolu voolik oli veel jäigalt otsapidi korpuse põhja küljes. Käsi sinna sisse ka ei mahtunud, et oleks vooliku otsast lahti lasnud ja tegelikult ei oleks sell hetkel niikuinii teadnud, kuidas seda teha.
Kopsik ja kogu krempel on neil kõigil suht sama, lihtsalt 2.2 ja 3.0 puhul pole seal kopsiku sees pumpa. Muidu see tagasivoolu toru on neil kõigil seal ees, õige nurga all tuleb välja, loogiline pole aga samas wis õpetuse järgi tehes on koguaeg väga lihtsalt välja tulnud.
Vasta